Informacje22 kwietnia 2007, 00:00,

Rozbudowują Fashion House Outlet Centre w Piasecznie

Fashion House Outlet Centre w Piasecznie został otwarty 16 listopada 2005 roku. Budynek Centrum Handlowego stylistyką nawiązuje do stołecznej Starówki. Obecnie firma The Outlet Company rozpoczyna trzecią fazę rozbudowy Centrum Handlowego Fashion House u zbiegu ulic Energetycznej i Puławskiej.

Fashion House Outlet Centre w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

Po zakończeniu rozbudowy, które planowane jest na listopad bieżącego roku, Centrum Handlowemu przybędzie kolejnych 6,5 tysiąca m powierzchni handlowej, a całe centrum Fashion House Outlet Centre w Piasecznie, będzie zajmowało 24 tysiące metrów. W rozbudowywanej części znajdzie się 120 sklepów i część restauracyjna.

Firma The Outlet Company zainwestuje w piaseczyńskie centrum handlowe łącznie około 140 mln zł. Więcej informacji o Fashion House znajdziecie na stronie internetowej: www.fashionhouse.pl. Informacja o planowanej rozbudowie ukazała się w gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą (nr 8/2007).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje22 kwietnia 2007, 00:00,

Firmie Multi Hekk niełatwo jest zbudować osiedle Elektra

Jak się okazuje firmie Multi Hekk niełatwo będzie zbudować nowe osiedle Elektra przy ulicy Energetycznej w Piasecznie. Piaseczyńscy samorządowcy stawiają im twarde warunki finansowe i po wymianie pism na razie zablokowali inwestycję. Radni Piaseczna dość skutecznie hamują budowę osiedla Elektra.

Dodatkowe kilka tysięcy samochodów mieszkańców osiedla Elektra zakorkuje i tak już ciasne ulice Energetyczną i Geodetów. Na korzyść inwestora firmy Multi Hekk przemawia aktualny plan zagospodarowania przestrzennego tej części Piaseczna, bo zezwala na budowę Elektry, czy komuś się to podoba, czy nie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad GDDKiA uważa, że realizowane przez firmę Multi Hekk inwestycje: Plaza I i Plaza II (naprzeciwko policji przy ulicy Puławskiej), oraz Elektra - nie będą miały żadnego wpływu na przejazd przez skrzyżowanie Energetycznej z Puławską. Władze Piaseczna uważają, że GDDKiA udziela bezsensownych odpowiedzi i że umywają ręce.

Gmina Piaseczno opóźnia wydanie uzgodnień warunków komunikacyjnych dla nowego przedsięwzięcia Multi Hekku, a są one niezbędne dla wydania pozwolenia na budowę osiedla Elektra, przez starostwo powiatowe. Zanim samorząd Piaseczna zgodzi się na wyjazd z osiedla w gminą ulicę Energetyczną, chce, żeby deweloper zadeklarował, że przebuduje drogę na odcinku od osiedla Elektra do ronda przy Fashion House i zapłaci 3000 złotych za każde przyłącze wodne i kanalizacyjne do mieszkań i obiektów usługowych w swoich nowych budynkach, co daje łącznie ponad 7,7 mln zł za Plazę oraz Elektrę.

Multi Hekk poskarżył się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego na przewlekłość postępowania prowadzonego przez Burmistrza Gminy Piaseczno, ale Kolegium jeszcze się na ten temat nie wypowiedziało. Czas ma dla firmy Multi Hekk wagę złota, ponieważ kiedy wejdzie w życie rozporządzenie wojewody o obszarze ograniczonego użytkowania wokół Okęcia, starostwo nie będzie mogło wydać pozwolenia na budowę Elektry. Jak rozwinie się dalej ta sprawa...?

Informacja została napisana na podstawie artykułu Piotra Chmielewskiego w gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą (nr 8/2007 z dnia 19 kwietnia 2007 roku). Osoby zainteresowane sprawą osiedla Elektra zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami na ten temat w naszym serwisie: Elektra. Warto przeczytać również kilka wcześniejszych informacji o: Multi Hekk.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno