Informacje9 grudnia 2015, 08:00,

Rozbudowa i remont Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalesiu Dolnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W środę 9 grudnia 2015 roku, burmistrz Zdzisław Lis oraz prezes firmy Frapol Grzegorz Mars podpisali umowę na rozbiórkę, rozbudowę i modernizację części budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Etap rozbiórki i rozbudowy części budynku w tym wykonanie nowego skrzydła z salą sportową, łącznika i zagospodarowania terenu rozpocznie się jeszcze w grudniu tego roku, modernizacja części nadziemnej powinna rozpocząć się w połowie 2016 r.

ROZBUDOWA I REMONT SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W ZALESIU DOLNYM

Budynek szkoły, który wybudowany został w 1956 r. czekają gruntowne zmiany. Remontu oraz poprawki adaptacyjne, a przede wszystkim budowa nowoczesnej hali sportowej, oraz innych pomieszczeń, rozplanowanych w nowym skrzydle budynku.

Zakres prac remontowych przewiduje nie tylko osuszenie i zaizolowanie ścian fundamentowych, wykonanie cokołów i opasek z kostki betonowej wokół całego budynku oraz adaptację pomieszczeń piwnicznych na potrzeby szatni przeznaczonej dla 200 uczniów, ale także gruntowną odnowę sanitariatów i zamontowanie platformy umożliwiające komunikację osobom niepełnosprawnym. Dzięki połączeniu jednej z obecnych sal lekcyjnych z pomieszczeniem gospodarczym znajdzie się miejsce na stołówkę.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ROZBUDOWA I REMONT SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W ZALESIU DOLNYM

W wyniku modernizacji otworzy się przestrzeń, na której zaprojektowano budynek nowoczesnej hali sportowej oraz dwukondygnacyjny budynek łączący starą cześć szkoły z nową halą.

Na parterze nowej części szkoły zaprojektowano między innymi pokój nauczycielski, gabinet pielęgniarski, w północnej części budynku wydzielono pomieszczenia przeznaczone dla oddziału przedszkolnego. Na piętrze ulokowano pomieszczenia Biblioteki Publicznej, nowe sale lekcyjne i sanitariaty. Projekt przewiduje również zamontowanie windy, która zapewni komunikację między piętrami nowej i starej części szkoły.

ROZBUDOWA I REMONT SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W ZALESIU DOLNYM

Nowa część szkoły wraz z salą gimnastyczną będzie miała blisko 2243 mkw., tak więc rozbudowa powiększy cały kompleks szkolny dwukrotnie w stosunku do stanu obecnego. W części zachodniej działki zaprojektowano wielofunkcyjne boisko, obok boiska powstanie bieżnia i skocznia do skoku w dal.

W części północno-zachodniej powstanie nowy, ogrodzony plac zabaw wyposażony w małe urządzenia rekreacyjno-edukacyjne. Od strony wjazdu z ul. Bukowej usytuowana zostanie wiata zaprojektowana na 100 rowerów. Cały teren szkolny zyska nowe ogrodzenie wraz z nowymi furtkami i bramami wjazdowymi.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11382
Informacje12 grudnia 2015, 18:00,

XXVII Wieczór słowno-muzyczny Adwentowa Zaduma w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

12 grudnia 2015 roku odbędzie się XXVII Wieczór słowno-muzyczny poświęcony poezji i muzyce adwentowej pn.: Adwentowa Zaduma. Adwent to czas radosnego czuwania i głębszej refleksji w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia. Muzyka i poezja pomogą nam włączyć się w ten nastrój. W koncercie zgodzili się wziąć udział: Panie Bernadetta Szymala-Krzemińska (recytacje) i Magda Olszewska (reżyseria i recytacje) oraz Panowie Maciej Rayzacher (recytacje) i Marcin Szczyciński – oprawa muzyczna. Spotkamy się w sobotę 12 grudnia 2015 r. o godzinie 18:00 w Domu Rodziny Wisłockich – Fundacji Odrodzenie. Ul. Pionierów 11/13 w Zalesiu Górnym. Zapraszamy - Zespół organizacyjny.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie