Informacje25 lutego 2015, 06:00,

Rozbiórki budynków przy Nadarzyńskiej w Piasecznie

Prace rozbiórkowe budynków przy ul. Nadarzyńskiej 4,6 i 8 rozpoczną się 25 lutego i potrwają do 11 marca 2015 r. Podczas trwania prac, z powodów bezpieczeństwa, ulica będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Czajewicza. Koszt prac rozbiórkowych, które wykona wyłoniona w przetargu firma Tree Polska, to blisko 108 tys. złotych.

Rozbiórki przy Nadarzyńskiej w Piasecznie

Anonimowy, 16 lipca 2019
za chwilę odejdą do historii jedne z ostatnich pamiątek o bytności Żydów w Piasecznie FORTUNA PANA KOPRA W Piasecznie bogatych rodzin było bardzo mało. Najbogatsza była rodzina Koprów, która mieszkała na Nadarzyńskiej pod 6. Ten pan Koper, w miejscu gdzie teraz są sklepy przy małym rynku, miał skład materiałów budowlanych, farb i lakierów. Miał także dwie piękne córki, Esterę i Rutę. Jak się zaczęła wojna, to rodzina Koprów zdążyła wyjechać. Na początku lat 60. Estera i Ruta, już starsze panie, przyjechały odwiedzić Piaseczno. W Piasecznie było dużo żydowskich herbaciarni. To były herbaciarnie nocne. Gospodarze, którzy jechali z daleka ze swoimi towarami, tu się zatrzymywali, to była taka ich stacyjka. Dopiero rano, skoro brzask, jechali dalej, do Warszawy. W okolicach apteki przy Nadarzyńskiej były takie dwie herbaciarnie. Jedna była za apteką, już tego domu nie ma, a druga w tym domu na rogu, gdzie teraz jest sklep złotniczy "Natalia". W herbaciarniach ludzie przesiadywali całą noc, wychodzili, by dopilnować koni, i wracali. Herbaciarnia należała do Flinta. On miał także fabryczkę wody gazowanej, w tym samym miejscu. WIELODROM U SZYMKA Z takich ciekawszych rzeczy w Piasecznie, pamiętam, że była tu, prowadzona przez Żyda Szymka, wypożyczalnia rowerów, na rogu Nadarzyńskiej i Czajewicza. Mówiło się wielodrom u Szymka. Ten Żyd Szymek wybudował sobie domeczek, szałasik taki i w nim trzymał kilkanaście rowerów. Wzięło się od mamy 5, 10 groszy i już tam lecimy! Można było jeździć po placu, ale też do lasu, nad rzekę, do Zalesia...Koszt wynosił ok. 20 groszy za jazdę, 50 groszy za całą przejażdżkę, do 1 zł za całe popołudnie. SKLEPIK U CHAWCI Moja rodzina robiła zakupy przy Nadarzyńskiej 4, mówiło się "U Chawci". Kupowałem tam mąkę, cukier, ryż, kaszę i inne produkty. To był sklep kolonialno-spożywczy. Ona zapisywała do zeszytu wszystko, co brałem, a potem, w miarę posiadania pieniędzy, rodzice regulowali należność.
Anonimowy, 16 lipca 2019
Szkoda Te kamienice mają piękną historię :( Szkoda że miasto nie zadbało o infrastrukturę turystuczno-historyczną :( cóż...
Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?p=108222#p108222
Informacje15 lutego 2015, 15:40,

Policjant z wizytą w szkole w Konstancinie-Jeziornie

Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Kolejne spotkanie odbyło się wczoraj w Zespole Szkól nr 3 w Konstancinie - Jeziornie. Niezwykle ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa dla uczniów klas I-III przygotował policjant zajmujący się profilaktyką w piaseczyńskiej komendzie.

Policjant z wizytą w szkole w Konstancinie-Jeziornie

Policyjne prelekcje, pokazy prewencyjnych filmów i spotkania z dziećmi i młodzieżą cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych w powiecie piaseczyńskim. Policjanci, jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze, są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. Policjanci są zawsze dobrze przygotowani do takich spotkań, dlatego też na ich przybycie najmłodsi czekają z niecierpliwością.

St. asp. Maciej Blachliński odwiedził wczoraj Zespół Szkół nr 3 w Konstancinie - Jeziornie. Kiedy pojawił się w szkolnej sali, to w ciągu chwili zapełniła się ona grupą roześmianych uczniów. Funkcjonariusz w niezwykle barwny sposób opowiadał o zagrożeniach na drodze, obowiązku używania elementów odblaskowych, przypomniał również o funkcjonowaniu numeru alarmowego 112 i uczył, jak z niego prawidłowo korzystać.

Prelekcja minęła i nadszedł czas pytań. Każdy miał ich mnóstwo. I tu funkcjonariusz pokazał pełny profesjonalizm, odpowiadając na wszystkie pytania najmłodszych. To było kolejne, z cyklu spotkań dotyczących bezpiecznych zachowań, w domu, w szkole, na placu zabaw, na drodze.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie