Informacje22 sierpnia 2013, 00:00,

Rowery zamiast rycerzy na zamku w Czersku


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W niedzielę 25 sierpnia 2013 roku zapraszamy rowerzystów z terenu Krainy Jeziorki oraz wszystkich miłośników jednośladów na III Zlot Rowerowy Kraina Jeziorki 2013, który będzie kolejnym już spotkaniem środowiska rowerowego z obszaru Krainy. Spotykamy się o godz. 13:00 na Zamku w Czersku. Zapraszamy na III Zlot Rowerowy Kraina Jeziorki.

ROWERY ZAMIAST RYCERZY NA ZAMKU W CZERSKU - III ZLOT ROWEROWY KRAINA JEZIORKI 2013

To miejsce, do którego doprowadzi zarówno Nadwiślański Szlak Rowerowy, jak i też pośrednio Szlak do Góry Kalwarii, Szlak dookoła Góry Kalwarii oraz Chojnowski Szlak Rowerowy. Zapraszamy do zakładki Szlaki oraz Mapa oczywiście na naszej stronie. Cykliści indywidualni organizują swój dojazd we własnym zakresie. Natomiast osoby zainteresowane wyjazdem grupowym z Grójca (Stowarzyszenie WGR KiS 601-547-305) lub Piaseczna (Chodź na rower - http://chodz-na-rower.blogspot.com/) proszone są o bezpośredni kontakt z cyklistami z tych miejscowości. Rowerzyści z Konstancina proszeni są o kontakt z inicjatywą Rowerowy Konstancin (FB).

ROWERY ZAMIAST RYCERZY NA ZAMKU W CZERSKU - III ZLOT ROWEROWY KRAINA JEZIORKI 2013

Na miejscu dla uczestników przewidziano kiełbaski z grilla oraz niespodziankę! W ramach Zlotu:
- bezpłatny wstęp na zamek (hasło: Kraina Jeziorki) - bezpłatne wejście na zamek obowiązuje tylko osoby posiadające sprawny rower!
- krótkie zwiedzanie zamku z przewodnikiem Panem Andrzejem
- Geocaching. A co to? Spotkanie z miłośnikami Geocachingu. Krótka lekcja teoretyczna o znanej na całym świecie zabawie. Po Zlocie (15:00) zabawa praktyczna na trasie Czersk - Góra Kalwaria - Piaseczno. Prowadzi Pan Jan.
- konkursy sprawnościowe i łamigłówki. Prowadzi Marzena.

ROWERY ZAMIAST RYCERZY NA ZAMKU W CZERSKU - III ZLOT ROWEROWY KRAINA JEZIORKI 2013

Dokładna lokalizacja znajduje się na mapie. Udział bezpłatny wystarczy wysłać mejla (strzyzewski@piaseczno.eu) do 20 sierpnia o planowanym dotarciu na Zlot i podaniu liczby uczestników (w końcu musimy wiedzieć ile zamówić kiełbasek!). W temacie mejla prosimy wpisać: Zgłoszenie na Zlot.

Wasze uwagi na temat oznakowania, przebiegu szlaków rowerowych mile widziane! Kolejny etap wyznaczania i budowy szlaków rowerowych będzie Waszego autorstwa! W razie dużej niepogody Zlot zostanie odwołany! Do zobaczenia na szlaku (Krainy Jeziorki oczywiście)!
autor/źródło: Arkadiusz Strzyżewski - Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki

Napisz komentarz

Informacje22 sierpnia 2013, 00:00,

Stacje metra Świętokrzyska i Centrum czynne od piątku 23 sierpnia 2013 roku


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Kończy się kolejny etap budowy centralnego odcinka II linii metra. W związku z tym od najbliższego piątku, czyli 23 sierpnia 2013 roku, przywrócony zostanie ruch pociągów na całej I linii. Pasażerowie znów będą mogli korzystać ze stacji Świętokrzyska i Centrum. Ruch na całej I linii zostanie przywrócony od początku kursowania podziemnej kolei w piątkowy poranek.

Stacje metra Świętokrzyska i Centrum czynne od piątku 23 sierpnia 2013 roku

Równocześnie wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji naziemnej. Zlikwidowane zostaną zastępcze linie tramwajowe 74 (obecnie kursuje z Metra Marymont na żerań Wschodni) i 75 (obecnie jeździ między Metrem Marymont a pl. Narutowicza) oraz zastępcza linia autobusowa Z-1 (kursuje z Metra Marymont do Metra Politechnika). Dodatkowo przywrócona zostanie, w godzinach porannego szczytu, podstawowa trasa linii autobusowych: 226, 527, 718, 738 i 805. Nie będą już dojeżdżały do stacji metra Centrum. Skończą swoje trasy na pl. Bankowym. Ponadto autobusy linii 520 nie będą się już zatrzymywały na dodatkowych przystankach: Metro Świętokrzyska oraz Królewska. Warto także dodać, że do końca wakacji linia tramwajowa 1 będzie kursowała na trasie wydłużonej do żerania Wschodniego. Zostanie również zwiększona jej częstotliwość. [Informacja ZTM Warszawa]

autor/źródło: Redakcja
Tematy:

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie