Informacje7 lutego 2016, 14:30,

Roszpunka Grupa Teatralna ECHO - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

7 lutego 2016 roku w godz. 14.30 i 16.00 zapraszamy na Bajkową Niedzielę, podczas której wystąpi Teatr ECHO i przedstawi spektakl pt.: Roszpunka. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. W Przedsprzedaży cena biletu 10 zł, w dniu imprezy cena biletu 15 zł. Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz. 14:00 w kasie Domu Kultury.

ROSZPUNKA GRUPA TEATRALNA ECHO - BAJKOWA NIEDZIELA W PIASECZNIE

Pewnego dnia piękna dziewczyna o długich złotych włosach przypadkiem zakochuje się w dzielnym rycerzu. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie jej matka. Zła wiedźma Goteel postanowiła nie dopuścić do małżeństwa dwóch kochających się ludzi. Klasyczna „Roszpunka” Braci Grimm w wykonaniu Teatru ECHO jest zabawą teatralnymi konwencjami: aktorską i lalkową. I tu jak w każdej bajce zło triumfuje, ale tylko po to by ustąpić pola szczęśliwemu zakończeniu. Jest tu miejsce i na smutek i na radość, zadumę i oczywiście fantastyczny bajkowy nastrój namalowany kolorowymi dekoracjami i lalkami.

ROSZPUNKA GRUPA TEATRALNA ECHO - BAJKOWA NIEDZIELA W PIASECZNIE

Informacje31 stycznia 2016, 14:15,

Wolontariat Czytamy - Pomagamy

Piaseczyńskie biblioteki łączą siły z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piasecznie, aby wspólnie wychodzić ze swoją ofertą do osób starszych i niepełnosprawnych. Wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piasecznie biblioteki postanowiły utworzyć program wolontariatu "Czytamy – Pomagamy".

WOLONTARIAT CZYTAMY - POMAGAMY

Na czym polega ta akcja i dla kogo jest przeznaczona? Zamysł jest prosty: osoby, którym ciężko jest dostać się do bibliotek mogą skorzystać z pomocy w ich wypożyczaniu. Dlatego bibliotekarze z Piaseczna poszukują wolontariuszy, którzy będą dostarczać materiały biblioteczne seniorom i osobom niepełnosprawnym. Jeżeli jesteś osobą starszą lub nie masz możliwości dotarcia do biblioteki po książki, a bardzo brakuje ci rozrywki – skontaktuj się z Powiatową Biblioteką Publiczną w Piasecznie (tel. 22 756-79-11 lub e-mail: wypozyczalnia@pbp-piaseczno.eu) lub skontaktuj się z najbliższą biblioteką w gminie Piaseczno, a znajdziemy dla Ciebie wolontariusza, który przyniesie Ci książki do domu.

Jeżeli masz odrobinę wolnego czasu i silną chęć niesienia pomocy innym, a przy okazji jesteś pasjonatem literatury – nawiąż kontakt z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piasecznie (tel. 22 750 72 63 wew. 105 lub 22 750 33 08 wew. 105, e-mail: wolontariat@piaseczno.eu), a zapoznamy Cię z osobą, której będziesz mógł dostarczyć rozrywki w postaci przyniesienia do domu ciekawej literatury, udostępnionej przez biblioteki biorące udział w akcji.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno oraz Starosty Piaseczyńskiego. Zapraszamy serdecznie do udziału w wolontariacie. Pomagajcie, bo dobre uczynki zawsze wracają ze zdwojoną siłą!

Paulina Kopczyńska