Informacje23 stycznia 2019, 07:00,

Rok na zamku w Czersku - konkurs fotograficzny


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii ogłasza całoroczny konkurs na najciekawsze fotografie czerskiego zamku w scenerii czterech pór roku. Do udziału zapraszamy wszystkich, którym bliski jest nasz zamek i którzy lubią robić zdjęcia. Konkurs będzie miał cztery edycje – zimową, wiosenną, letnią i jesienną. Za najlepsze i najciekawsze zdjęcia każdej edycji ich autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Można wziąć udział w jednej, dwóch, trzech albo we wszystkich czterech edycjach. Do końca lutego czekamy na zdjęcia zimowe. A że śnieg właśnie pobielił świat – warto nie czekać i wybrać się z aparatem albo telefonem na zamek do Czerska! Zamek w Czersku – niby cały rok taki sam, a jednak tak bardzo się zmienia. Inaczej wygląda w słońcu, inaczej w deszczu i spowity mgłą lub oprószony śniegiem. Bywa cichy, jakby zadumany nad swą świetną przeszłością, kiedy indziej gwarny i pełen gości. Można przyglądać mu się z bliska, można podziwiać z daleka, o świcie, w samo południe i o zmierzchu… Możliwości jest bardzo wiele. Zapraszamy do fotografowania zamku w najróżniejszych okolicznościach.

Rok na zamku w Czersku - konkurs fotograficzny

Regulamin konkursu pobierz

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje20 stycznia 2019, 13:00,

Toruńskie Pierniki Teatr Młodego Widza - Bajkowa Niedziela w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

20 stycznia 2019 roku o godz. 14.00 i 16.00 odbędzie się spotkanie w ramach Bajkowej Niedzieli w Piasecznie, podczas której wystąpi Teatr Młodego Widza ze swoim spektaklem "Toruńskie Pierniki". Scenariusz, reżyseria i wykonanie A. Gotz, współpraca animacyjna D. Ludkiewicz, muzyka J. Kućmierczyk, lalki A. Stelmachów, dekoracje B. Falkowska, realizacja dźwięku M. Tomsia. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Impreza dla dzieci od 3 roku życia. Bilety w cenie 10 zł. Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Ilość miejsc ograniczona. Kontakt: katarzyna.resiak@kulturalni.pl, 519 388 690, 22 756 76 00 wew.18 Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuski 49. Serdecznie zapraszamy.

Toruńskie Pierniki Teatr Młodego Widza - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

“Toruńskie pierniki – najwspanialsze w świecie. Każdy o tym się przekonał – teraz i Wy wiecie!” Ciasteczka z Torunia zdobyły ogólnopolską, a nawet międzynarodową sławę, ale mało kto wie w jaki sposób rozpoczęto produkcję tych smakołyków w nadwiślańskim grodzie. Legenda opowiada o losie biednego cukiernika Bogumiła, który zakochuje się w Kasi, córce mistrza Bartłomieja. Niestety nie może się z nią ożenić, ponieważ ojciec jego wybranki chce wydać Kasię za mąż za starszego, ale za to bogatszego Pankracego… Załamany i smutny Bogumił rozpoczyna tułaczkę po świecie czyniąc dobre uczynki. Ratuje kiedyś tonącą pszczołę i od tej pory zaczyna pomagać mu całe leśne królestwo. Do Torunia przybywa wreszcie król i czekają na niego rozmaite niespodzianki… Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym. Wśród kolorowej scenografii pojawiają się liczne postaci (Bogumił, Bartłomiej, Pankracy, Kasia, Królowa Lasu, Król, Pszczółka etc.). Dodatkową atrakcją spektaklu jest wspaniała muzyka i melodyjne piosenki. Spektakl prezentowany był w Polsce, a także w Wielkiej Brytanii i Australii.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie