Informacje27 sierpnia 2008, 00:00,

ROJ-BUS o trasie do Złotokłosu i obsłudze gminy Piaseczno

Nasza firma ROJ-BUS jest firmą rodzinną, działającą w transporcie autobusowym od 1999 roku. Wcześniej od roku 1990 prowadziliśmy największy w Warszawie Ośrodek Szkolenia Kandydatów na Kierowców i Kierowców. Na dzień dzisiejszy przewozimy około 1 mln pasażerów rocznie. Od 1999 r. do chwili obecnej obsługujemy linie autobusową Warszawa - Józefosław - Julianów. Na tej trasie dwa razy PPKS Piaseczno próbował dowozić pasażerów ale pasażerowie woleli korzystać z naszych usług. Mieszkańcy Józefosławia i Julianowa nie mają większych uwag odnośnie przejazdów naszymi autobusami. Jedyne zastrzeżenie to aby autobusy jeździły częściej. Z uwagi na to, że nie mamy żadnego dofinansowania ze strony gminy nie możemy pozwolić sobie na kursowanie autobusów z większą częstotliwością niż co 30 minut. Niestety nie jesteśmy firmą charytatywną. Nigdy do tej pory żaden przedstawiciel Urzędu Gminy Piaseczno, nie skontaktował się z nami odnośnie jakości usług ani częstotliwości kursów.

Od 2002 roku obsługujemy linie autobusową Warszawa - Piaseczno - Zalesie Górne i Dolne. Od 2006 roku przedłużyliśmy linie do Ustanowa, Jeziórka i Uwielin. Od 27.08.2008 r. tj. środy otwieramy cztery dodatkowe kursy z Prażmowa przez Zalesie Górne, Piaseczno do Warszawy. Na tej trasie łączna, dzienna ilość kursów wynosić będzie 40. Ponadto, uruchamiamy linie nocną z Warszawy przez Józefosław, Julianów, Piaseczno, Zalesie Dolne i Górne do Ustanowa. Będą to kursy w piątek i sobotę. Wyjazdy z Warszawy o godz. 23:30 i 1:40.

Jeżeli chodzi o linie Piaseczno - Złotokłos to 20.02.2008 roku, otrzymaliśmy zezwolenie z Urzędu Gminy w Piasecznie na trasie Piaseczno - Szczaki przez Zalesie Dolne, Gołków, Runów, Henryków, Złotokłos do Szczak. 6.04.2008 r. burmistrz Zalewski skorygował poprawki rozkładu z lutego. Poprawki wynikały z potrzeb pasażerów w/w miejscowości i było to 18 kursów dziennie. Rozkładem tym jeździliśmy do końca czerwca. Z uwagi na to, że linia nie była rentowna byliśmy zmuszenie zawiesić obsługę tej trasy. Mając nie miłe doświadczenia odnośnie dofinansowania gminnego nie występowaliśmy o dofinansowanie tylko je zawiesiliśmy.

W 2000 roku kiedy nikt jeszcze nie myślał o uruchomieniu nocnej linii z Piaseczna do Warszawy my taką linie uruchomiliśmy, która funkcjonowała przez okres 3 miesięcy. Urząd Gminy w Piasecznie pod przewodnictwem burmistrza Dąbka zastanawiał się nad dofinansowaniem i zakończyło się negatywną opinią. Od tamtej pory nigdy więcej nie występowaliśmy o dofinansowanie.

Wracając do tematu Złotokłosu, możemy reaktywować w krótkim okresie czasu linie, gdyż mamy aktualne zezwolenie i przystanki autobusowe nie zostały jeszcze zlikwidowane. Jedynym problemem jest dofinansowanie. Mam nadzieję, że udzieliłem wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pańskie pytania. Ryszard Kowalczyk, ROJ-BUS.

Powyższą informację, otrzymałem w odpowiedzi na moje pytanie skierowane do firmy Roj-Bus, z prośbą o powody zawieszenia linii do Złotokłosu. Mieszkańcy gminy Piaseczno, zauważają konieczność poprawy komunikacji, na terenie całej gminy Piaseczno. Obecnie gmina, przede wszystkim skupiła się na współpracy z ZTM, jednak firma ta, aby rozszerzyć zakres swoich usług - oczekuje od gminy - poprawy jakości dróg. Gmina Piaseczno skoncentrowała się teraz na infrastrukturze takiej jak kanalizacja, wodociągi i drogi, bo w opinii urzędników dopiero uporządkowanie tych kwestii pozwoli na rozwój systemu transportu publicznego. Podsumowując najpierw drogi, a potem dopiero transport. Czy oznacza to, że mieszkańcy Piaseczna, którzy są skazani na transport publiczny, niestety muszą uzbroić się w cierpliwość, bez szansy na złagodzenie problemów z komunikacją? Czy jest szansa, aby do czasu uporania się z przygotowaniem infrastruktury dróg w naszym regionie (pod oczekiwania ZTM), gmina Piaseczno rozpoczęła rozmowę z prywatnymi przewoźnikami, którzy chętnie będą obsługiwać większą część naszej gminy? Pytanie to skieruję do Pana Daniela Putkiewicza (Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwoju Gminy Piaseczno). Po otrzymaniu odpowiedzi, opublikuje ją na łamach naszego serwisu oraz forum.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje27 sierpnia 2008, 00:00,

I Ty możesz zostać aktorem w Galerii Auchan Piaseczno

I Ty możesz zostać aktorem! Pod tym hasłem odbędą się w Galerii Auchan w Piasecznie przy ulicy Puławskiej 46 warsztaty teatralne dla dzieci. Przez dwa weekendowe dni od 30 do 31 sierpnia 2008 roku, Galeria Handlowa Auchan Piaseczno stanie się sceną, na której każdy będzie mógł wykazać się swoimi aktorskimi umiejętnościami. Profesjonalni aktorzy wystawią spektakle teatralne. Między innymi poprowadzą ćwiczenia, nie tylko z zakresu dykcji czy impostacji głosu, ale także dotyczące interpretacji aktorskiej i elementów pantomimy. A więc będą podstawy poruszania się po scenie i wyrażania emocji poprzez ciało. Warsztaty teatralne, urozmaicone zostaną pokazami rekwizytów teatralnych, w tym różnych rodzajów lalek. Dzieci, poznają zasady gry kukiełkami, spróbują się nimi posługiwać i wraz z aktorami odegrają krótkie scenki.

I Ty możesz zostać aktorem – warsztaty teatralne w Galerii Auchan Piaseczno
kliknij, aby powiększyć plakat warsztatów

Drugi dzień zakończy prezentacja scen i etiud teatralnych, przygotowanych samodzielnie przez młodzież, oczywiście pod okiem prowadzących, według ich własnego pomysłu i scenariusza. Warsztaty teatralne w Galerii Handlowej Auchan w Piasecznie, będą okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy na temat teatru i sztuki aktorskiej czy wypróbowania własnych możliwości, ale także niesamowitą zabawą, którą gwarantuje ogrom ciekawych konkursów przygotowanych przez organizatorów. Na każdego uczestnika czekają nagrody – przybory szkolne i dużo więcej... Serdecznie zapraszamy na weekendowe warsztaty teatralne do Galerii Handlowej Auchan Piaseczno.
autor/źródło: Magdalena Bartkowiak - Parasol Media Communication