Informacje26 września 2015, 08:00,

Rodzinny rajd terenowy Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwo Chojnów, Gmina Piaseczno i Gmina Konstancin-Jeziorna zapraszają rodziców z dziećmi oraz młodzież do udziału w piątym rodzinnym rajdzie terenowym „Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego”. Impreza odbędzie się 26 września 2015 roku. Gospodarzami piątej już edycji rajdu terenowego będą dwie gminy. Uczestnicy z terenu gminy Piaseczno będą pokonywać fragment trasy ścieżki dydaktycznej „Gonna Sosna” (opis i mapa ścieżki dostępne TUTAJ). Dla uczestników z terenu gminy Konstancin-Jeziorna zaplanowano trasę rajdu po ścieżce dydaktycznej „Lasy Konstancińskie” (opis i mapa ścieżki dostępne TUTAJ), a więc pomiędzy miejscowościami Konstancin-Jeziorna i Słomczyn.

Ognisko i nagrody. Zwieńczeniem rajdu będzie ognisko i poczęstunek na terenie szkółki leśnej Nadleśnictwa Chojnów. Dla uczestników przygotowaliśmy również konkurs sprawdzający wiedzę dotyczącą Chojnowskiego Parku Krajobrazowego i jego przyrody. Osoby które uzyskają najlepszy wynik wygrają cenne nagrody ufundowane, podobnie jak i poczęstunek, przez gminy - Piaseczno i Konstancin-Jeziorna.Do udziału w rajdzie zapraszamy też grupy szkolne pod opieką nauczycieli. Warunkiem uczestnictwa osób niepełnoletnich jest obecność rodzica lub opiekuna w trakcie rajdu.

Podzieleni na grupy. Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy kategorie wiekowe, w ramach których odbędzie się konkurs z cennymi nagrodami: Szkoły podstawowe – klasy IV-VI, Szkoły gimnazjalne i licealne, Osoby dorosłe. W ramach rajdu terenowego zapewniamy transport uczestników spod Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno na początek ścieżki, następnie do szkółki leśnej oraz z parkingu przy ul. Od Lasu do szkółki leśnej. Po zakończonej imprezie zapewniamy powrót do Piaseczna i Konstancina-Jeziorny. Zapisy. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie pod numerem 722 397 728 lub e-mailem na adres chojnowskipark@parkiotwock.pl do 14 września. Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Pełna informacja o rajdzie terenowym „Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego” dostępna jest w regulaminie rajdu.

Rodzinny rajd terenowy Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego

Harmonogram rajdu terenowego „Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego” dla grup z terenu gminy Piaseczno:
11.00-11.30 Przejazd uczestników spod Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno i przejazd na parking przy ścieżce „Gonna Sosna”
11.30-13.00 Przeprowadzenie rajdu terenowego na ścieżce „Gonna Sosna”
13.00-13.30 Przejazd ze ścieżki „Gonna Sosna” do szkółki leśnej
13.30-14.15 Przeprowadzenie konkursu dla grupy z Piaseczna
14.15-16.15 Ognisko i poczęstunek dla uczestników rajdu
16.15-17.00 Rozdanie nagród
17.00 Wyjazd grupy pod Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Rodzinny rajd terenowy Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego

Harmonogram rajdu terenowego „Szlakami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego” dla grup z terenu gminy Konstancin-Jeziorna:
12.30 Zbiórka na parkingu przy ul. Od Lasu, przy ścieżce „Lasy Konstancińskie”
12.30-14.00 Przeprowadzenie rajdu terenowego po ścieżce „Lasy Konstancińskie”
14.00-14-15 Przejazd ze ścieżki „Lasy Konstancińskie” do szkółki leśnej
14.15-15.00 Przeprowadzenie konkursu dla grupy z Konstancina-Jeziorny
14.15-16.15 Ognisko i poczęstunek dla uczestników rajdu
16.15-17.00 Rozdanie nagród
17.30 Wyjazd grupy do Konstancina-Jeziorny

Zadanie współfinansowane przez gminę Piaseczno oraz gminę Konstancin-Jeziorna.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=9108
Informacje12 września 2015, 13:00,

Uroczystości z okazji 100-lecia OSP Jazgarzew


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Już w odnowionym i rozbudowanym budynku, 12 września 2015 roku odbędą się uroczystości z okazji 100-lecia OSP Jazgarzew. Nowoczesna strażnica to wkład gminy w poprawę bezpieczeństwa publicznego oraz integrację lokalnej społeczności. Uroczystości rozpoczną się o g. 13.00 Mszą święta w Kościele św. Rocha. O godz. 14.00 na placu przed kościołem przy akompaniamencie orkiestry dętej odbędą się oficjalne uroczystości oraz nadane zostaną odznaczenia. Następnie odbędzie się przemarsz na plac OSP, gdzie odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa oraz oficjalnie przekazana zostanie i poświęcona zmodernizowana strażnica. W części artystycznej o g. 16.00 zagra orkiestra dęta oraz przeprowadzony zostanie pokaz rekonstrukcyjny Grupy Historyczno-Edukacyjnej „Szare Szeregi” z ostrzałem moździerzowym, gaszeniem motopompiarzy Powstania Warszawskiego oraz wystawą uzbrojenia i sprzętu Powstańców Warszawskich. Po godzinie 18.00 rozpocznie się zabawa taneczna z poczęstunkiem dla mieszkańców i zaproszonych gości.

100-lecia OSP Jazgarzew

Rozbudowana strażnica. Prace budowlane objęły dobudowę do istniejącej remizy dwukondygnacyjnego skrzydła zawierającego pomieszczenia socjalne dla obsady 2 wozów bojowych straży pożarnej. Dodatkowo nowy budynek zyskał ewakuacyjną klatkę schodową, spełniającą przepisy przeciwpożarowe, prowadzącą do sali zebrań na piętrze. Powierzchnia użytkowa budynku powiększona została z 423,61mkw do 561,55 mkw. W nowej części strażnicy ulokowane zostały pomieszczenia socjalne jak szatnie, łazienki i natryski oraz pomieszczenie na użytek Centrum Kultury. Przygotowano pełen węzeł sanitarny. Stara część budynku wzbogacona zostanie natomiast o nowe węzły sanitarne, a w istniejącej sali zebrań dobudowano układ wentylacji mechanicznej. Zmodernizowano węzeł cieplny i pomieszczenie garażowe, pomieszczenie biblioteki, salę zebrań i kuchnię. Łączny koszt prac wyniósł ok. 1,2 mln zł. - We wrześniu oddajemy równolegle do użytku dwie duże inwestycje, całkiem nową siedzibę OSP w Piasecznie i rozbudowaną strażnicę w Jagarzewie – mówi burmistrz Zdzisław Lis. - Jestem przekonany, że stworzone lepsze warunki pracy dla strażaków wpłyną na zwiększenie ich sprawności działania i szybkości reagowania w sytuacjach zagrożenia a to przełoży się na uratowanie wielu istnień ludzkich oraz dobytku.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11423

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie