Informacje1 lipca 2017, 15:00,

Rodzinny Piknik z Koszyczkiem Kosów

1 lipca 2017 roku w godzinach 17:00 - 23:00 odbędzie się Rodzinny Piknik z Koszyczkiem. Miejsce: Kosów, ul. Karasia. W programie m.in. otwarcie nowego placu zabaw, mnóstwo atrakcji dla dzieci oraz rodziców, kiełbaska z grilla i wiele innych! Weź kocyk, koszyczek z czym tylko chcesz, sąsiada, znajomych i chodź do nas! Dobra zabawa gwarantowana!

RODZINNY PIKNIK Z KOSZYCZKIEM KOSÓW

Kosów to wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Lesznowola. Wchodzi w skład sołectwa Wólka Kosowska. Wieś szlachecka Kossowo położona była w drugiej połowie XVI wieku w powiecie błońskim ziemi warszawskiej województwa mazowieckiego.W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa warszawskiego. Dwór z II poł. XVIII w. oraz zabudowania podworskie, m.in. dobrze zachowany murowany spichlerz - obecnie siedziba Zakładu Doświadczalnego Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN. Komunikację Kosowa z Warszawą (pętla Okęcie) zapewniają linie ZTM 703 i 721 (przystanek KOSÓW).

Informacje1 lipca 2017, 07:00,

Dni Tarczyna 2017 Andrzej Piaseczny

W najbliższy weekend 1-2 lipca 2017 roku zapraszamy na Dni Tarczyna! Organizatorzy: Burmistrz Tarczyna, Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie.

1.07.2017 (sobota) Boisko „Orlik” przy ul. Stępkowskiego 15 w Tarczynie
Godz. 9.00. Turniej Piłkarski o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Targowica miejska, ul. Grójecka
Godz. 17.00 – koncert zespołu muzycznego „DOXXX”
Godz. 18.15. Występy dzieci z Gminy Tarczyn
Godz. 18.45. Teatr Piosenki Romana Kołakowskiego – „Słynny Niebieski Prochowiec” – Niezapomniane ballady Leonarda CohenaGodz. 20.00. Wręczenie tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Tarczyna”
Godz. 21.00. Koncert Andrzeja Piasecznego
Dodatkowe atrakcje: Kiermasz plastyczny członków Tarczyńskiej Grupy Plastyków „KreoArt”, miasteczko zabaw dla dzieci, gastronomia, stoiska handlowe.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

DNI TARCZYNA 2017

Uwaga. Podczas „Dni Tarczyna” przeprowadzona zostanie akcja charytatywna dla Kubusia Jarzyńskiego. Akcja charytatywna dla Kubusia. Podczas tegorocznych „Dni Tarczyna”, w dniu 1 lipca b.r., Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie organizuje publiczną zbiórkę pieniędzy dla chorego Jakuba Jarzyńskiego, mieszkańca naszej gminy. Kubuś urodził się z wadą genetyczną (tetraploidia) i jest chyba jedynym dzieckiem na świecie z tak poważnym schorzeniem. Kubuś potrzebuje nie tylko miłości, którą obdarza Go Mama, ale także wsparcia finansowego na leczenie i rehabilitację. Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc finansową dla Kubusia. Pieniądze (liczy się każda złotówka) będzie można przekazać wolontariuszom podczas Dni Tarczyna, albo na:
Subkonto Kubusia w Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą
ul.Łomiańska 5,
Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem:
19543 Jakub Jarzyński-Zduńczyk-darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!!
W imieniu Kubusia, dziękuję za najmniejszą choćby pomoc.
Alfred Kohn - Dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie

2.07.2017 (niedziela)
Godz. 7.30. Zawody wędkarskie dla dzieci. Zbiórka na łowisku „Sum” w Jeziorzanach.