Informacje14 maja 2009, 00:00,

RODZINNY PIKNIK ŚWIęTO RODZINY W POWSINIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy zaprasza w niedzielę, 17 maja 2009 roku, do parku Kultury w Powsinie na piknik ŚWIęTO RODZINY. Impreza zaplanowana w godzinach 11:00-18:00, będzie miała charakter pikniku rodzinnego. W programie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji rekreacyjno-sportowych, w których będą mogli uczestniczyć dzieci i rodzice, a także dziadkowie i babcie. Zachęcamy mieszkańców do aktywnego spędzenia niedzieli na pikniku w Powsinie.

ŚWIęTO RODZINY RODZINNY PIKNIK W POWSINIE

Teren Parku Kultury w Powsinie, będzie zagospodarowany w maksymalnym stopniu, aby całe rodziny znalazły dla siebie atrakcyjne aktywności. Na scenie amfiteatru zagoszczą:
11:00-14:00 – I Festiwal Młodzieży Warszawskiej – MUZA
14:30-15:00 – zespół dziecięcy z Czeczenii
15:00-16:00 – Ola Ost z zespołem, zespół wykonujący covery (www.olaost.com)
16:00-17:30 – Narodowy Duński Zespół Gimnastyków

Jedną z głównych atrakcji będzie występ Narodowego Duńskiego Zespołu Gimnastyków (National Danish Performance Team), grupy składającej się z młodych gimnastyków-amatorów, którzy w ramach światowego tourne 2008-2009 odwiedzili lub odwiedzą jeszcze oprócz Polski: Niemcy, Czechy, Słowację, Szwajcarię, Austrię, Norwegię, Anglię, RPA, Mozambik, Swaziland, Japonię, Australię, Hong Kong, Indie, USA, Kostarykę i Kolumbię. Przedstawienie zróżnicowane w formie i treści udowadnia jak nieskończone są możliwości ludzkiego ciała. 1,5 godzinny pokaz łączy w sobie elementy gimnastyki artystycznej, akrobatyki, tańca, a przede wszystkim zawiera dużo wspaniałych i widowiskowych momentów podziwianych przez wszystkich, niezależnie od wieku. Więcej informacji o Narodowym Duńskim Zespole Gimnastyków na stronie www.ndpt.dk

Na udostępnionych na potrzeby pikniku urządzeniach i boiskach Powsina, przeprowadzone zostaną liczne konkurencje i turnieje sportowe dla zawodników w każdym wieku. Uczestnicy pikniku będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w następujących dyscyplinach: siatkówka, koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy, joga, Nordic Walking, rodzinne biegi, tory przeszkód i sztafety sportowe z nagrodami, gry i zabawy zręcznościowe, symultanta szachowa, badminton, ringo, frisbee, trampolinabungee, siłomierze itp.

Kolejną atrakcją pikniku będzie stoisko Olimpiad Specjalnych Polska, stowarzyszenia sportowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Sportowcy nauczą wszystkich chętnych gry w bocce, trików hokejowych oraz robienia latawców i samolotów. Zaplanowano także pokaz zdjęć i filmów z najważniejszych zawodów sportowych Olimpiad Specjalnych. Najmłodsi będą mogli również kolorować jeżyka – maskotkę Olimpiad Specjalnych Polska.

W strefie zabaw dla najmłodszych uczestników pikniku, dzieci będą miały do dyspozycji duże, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, a także kącik plastyczny oraz kącik zabaw z piaskownicą, malowaniem buź i mnóstwem zabawek. Dla miłośników bajek plenerowy teatrzyk dziecięcy przygotował przedstawienie.

Zorganizowany zostanie również rodzinny konkurs malarski, którego tematem przewodnim będą ulubione sporty oraz inne czynne sposoby wspólnego spędzania wolnego czasu. Biuro Sportu i Rekreacji w Warszawie zajmuje się miedzy innymi wspieraniem działań na rzecz aktywnego wypoczynku mieszkańców Warszawy, szczególnie dzieci i młodzieży oraz inicjowaniem i koordynacją działań m.st. Warszawy w zakresie sportu osób niepełnosprawnych. Informację prasową, otrzymaliśmy od Agnieszka Sabat, która udziela dodatkowych informacji pod adresem: agnieszka.sabat@agencja21.pl, oraz telefonem: (022) 511 13 80 www.um.warszawa.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje14 maja 2009, 00:00,

Akcja wymiany kart miejskich ZTM przy UMiG Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno poinformował, że już nie trzeba fatygować się na ul. Senatorską w Warszawie, lub do któregoś z punktów Obsługi Pasażerów ZTM działających przy stacjach metra w Warszawie. W dniach 18-22 maja 2009 roku, będzie można otrzymać spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską w urzędzie UMiG Piaseczno przy ul. Kościuszki 5 w Piasecznie. Takie rozwiązanie ułatwi mieszkańcom Piaseczna i okolic wymianę kart i zaoszczędzi im czasu. Wymień kartę miejską ZTM w Piasecznie.


W dniach 18-22 maja 2009 roku, zachęcamy mieszkańców do skorzystania z mobilnego punktu ZTM, w którym całkowicie bezpłatnie będzie można w godzinach 9:00-15:00 złożyć odpowiedni wniosek wraz z aktualnym zdjęciem legitymacyjnym, a następnie odebrać spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską. Osoby nie posiadające zdjęcia będą miały możliwość wykonania go na miejscu w godzinach działania punktu.

Zgodnie z uchwałą stołecznych radnych (nr XLVII/1454/2009 z 15 stycznia br.) od 1 stycznia 2010 r. imienne bilety okresowe (30- i 90-dniowe) będą kodowane wyłącznie na kartach spersonalizowanych - ze zdjęciem właściciela oraz z jego imieniem i nazwiskiem.

Posiadacz osobistej karty miejskiej nie będzie musiał już pokazywać żadnych dodatkowych dokumentów podczas kontroli (wyjątkiem są osoby korzystające z ulg) ani jej podpisywać. Pasażerowie, którym zmieniły się dane osobowe umieszczone na karcie nie zapłacą za jej duplikat. Duplikat będzie bezpłatny także w przypadku, gdy karta uległa zniszczeniu nie z winy pasażera a także po 10 latach od wydania pierwszej karty (na tyle czasu jest przewidziana jej trwałość).

W przypadku zagubienia karty można będzie ją zablokować a niewykorzystaną część biletu przenieść na jej duplikat (w cenie 10 zł) lub uzyskać zwrot pieniędzy. Dokonanie tej operacji będzie możliwe w siedzibie ZTM przy ul. Senatorskiej. Spersonalizowaną kartę można sobie zaprojektować za pomocą kreatora znajdującego się na stronie internetowej: personalizacja.ztm.waw.pl. Za pośrednictwem tej strony można też wypełnić i wysłać elektroniczny wniosek. Nową kartę można też otrzymać w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM przy stacjach metra Centrum, Świętokrzyska, Ratusz Arsenał, Plac Wilsona, Marymont i Młociny oraz w siedzibie ZTM przy ul. Senatorskiej 37 w Warszawie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie