Informacje9 stycznia 2016, 19:00,

Rodzinne kolędowanie w Piasecznie

9 stycznia 2016 roku o godz. 19.00 zapraszamy na rodzinne kolędowanie w Piasecznie. Na kolędowanie zaprasza Piotr Łapiński z uczniami. Jeśli grasz na instrumencie, to zabierz go ze sobą. Miejsce: sala teatralna w Przystanku Kultura przy Placu Piłsudskiego 9, Piaseczno.

Rodzinne kolędowanie w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11684
Informacje5 stycznia 2016, 11:15,

Internat Zespołu Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii wraca po 13 latach

Zlikwidowany w 2003 roku internat Zespołu Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii, został gruntownie wyremontowany. Już wkrótce zacznie służyć uczniom popularnej „Budowlanki” oraz wszystkim chętnym wybierającym naukę w Górze Kalwarii. - Wierzę, że komfortowy internat będzie magnesem przyciągającym uczniów, dla których do tej pory przeszkodą był dojazd do szkół w naszym mieście. Mam też nadzieję, że dzięki tej inwestycji wzrośnie zainteresowanie szkołami średnimi w Górze Kalwarii – powiedział Arkadiusz Strzyżewski Wicestarosta Piaseczyński.

Zagospodarowany teren przyszkolny

Prace remontowe trwały ponad 2 miesiące, koszt adaptacji wyniósł 700 tys. zł. Odnowiono całe piętro budynku, dzięki czemu do dyspozycji uczniów jest 14 dwuosobowych pokoi, łazienki oraz przestronna świetlica z aneksem kuchennym. Teren wokół budynku został starannie zagospodarowany. Wymieniono między innymi nawierzchnię na ciągach spacerowych oraz parkingu (od ul. Chopina), posadzono nową zieleń oraz ustawiono elementy małej architektury. Niedawno została również uruchomiona szkolna stołówka, z której będą mogli korzystać mieszkańcy szkolnego internatu oraz uczniowie i pracownicy szkoły. Łącznie koszt wszystkich inwestycji wyniósł w mijającym roku blisko 1 mln zł. W planach są kolejne modernizacje i remonty budynków szkoły.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Aneks kuchenny