Artykuł partnerski21 kwietnia 2022, 09:01,

Rodzaje mikrofonów dostępnych na rynku

Rodzaje mikrofonów dostępnych na rynku

Istnieje wiele zawodów i profesji, które wymagają użytkowania profesjonalnych mikrofonów, które doskonale zbierają dźwięk jednocześnie zachowując przejrzystą jakość głosu i redukując otaczające cię szumy. Niezależnie od tego, do jakich celów potrzebujesz nagrań nasuwa się pytanie, jaki mikrofon wybrać?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Na rynku dostępne są różne rodzaje sprzętu do nagrywania, jak mikrofony pojemnościowe, mikrofony dynamiczne, mikrofony konferencyjne i takie, które zamieszczone są w telefonie komórkowym. Sprawdź, czego możesz spodziewać się po danym produkcie i dobierz taki który w pełni spełni twoje oczekiwania. 

  • Mikrofon dynamiczny - jak pracować z mikrofonami dynamicznymi?
  • Mikrofon pojemnościowy - jednokierunkowe mikrofony pojemnościowe
  • Mikrofon dwukierunkowy - mikrofony o charakterystyce kardioidalnej 
  • Dźwięk rejestrowany za pomocą dostępnych sprzętów - jaki mikrofon wybrać

Mikrofon dynamiczny - jak pracować z mikrofonami dynamicznymi?

Mikrofony dynamiczne ze względu na dość nieskomplikowaną metodę działania nalezą do jednych z najtańszych sprzętów dostępnych na rynku. Jego działanie polega na rozproszeniu fal akustycznych po cienkiej membranie ulokowanej wewnątrz mikrofonu. Dodatkowo cewka magnetyczna, za pomocą prądu o zmiennej częstotliwości odwzorowuje rejestrowany dźwięk. Solidna budowa i wysokiej jakości materiał sprawia, że są niezwykle wytrzymałym sprzętem, który może ci posłużyć przez wiele lat. Wysoka odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz mała absorbcją kurzu i zanieczyszczeń sprawia, że mikrofon może być z powodzeniem użytkowany w warunkach domowych, jaki i w plenerze. 

Mikrofon dynamiczny nastawiony jest zdecydowanie na głośne dźwięki i dobrze słyszalne dźwięki dochodzące, dlatego raczej nie powinien być wykorzystywany do profesjonalnych nagrań studyjnych, podkładów lektorskich, czy filmików instruktażowych. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie go, jako elementu komunikacyjnego podczas spotkań online, streamingów gier, czy rozmów telefonicznych poprzez zestawy głośnomówiące. 

 

Mikrofon pojemnościowy - jednokierunkowe mikrofony pojemnościowe 

Pojemnościowy mikrofon charakteryzuje się przede wszystkim dużo lepszą jakością zbieranego dźwięku, dlatego z powodzeniem stosowany jest najczęściej podczas różnego rodzaju nagrań studyjnych, podkładania głosu dubbingowego, czy lektorskiego pod fragmenty filmowe lub w domowych warunkach przez osoby nagrywające np. kursy online dostępne do zakupu na platformach sprzedażowych. Wśród licznych ofert sklepowych można wyróżnić mikrofony dwukierunkowe oraz mikrofony jednokierunkowe. 

Mikrofon jednokierunkowy służy do profesjonalnej rejestracji dźwięku i ma możliwość rejestrowania odgłosów nawet z dość dużych odległości, co niejednokrotnie może ułatwić pracę. mikrofony przewodowe pojemnościowe są niezwykle czułe i precyzyjne, dlatego mogą być wykorzystywane przez badaczy dzikich zwierząt lub detektywów chcących zebrać dźwięk z większej odległości bez ujawniania się. Wysokiej jakości materiał, z którego są wykonane sprawia że są niebywale odporne na uszkodzenia. Decydując się na zakup mikrofonu pojemnościowego musisz jednak liczyć się z dużo wyższą ceną.  

 

Mikrofon dwukierunkowy - mikrofony o charakterystyce kardioidalnej  

Szukając odpowiedniego produktu warto zwrócić uwagę na mikrofony dwukierunkowe. Te bowiem w przeciwieństwie do innych modeli zbierają dźwięk nie tylko z przodu urządzenia, ale także z boków wzmacniając główne źródło dźwięku. Taki wybór może okazać się najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich osusz grających profesjonalnie w gry online, artystom trudniącym się śpiewem oraz dziennikarzom przeprowadzającym wywiady. 

Bez względu na branżę, którą się trudnisz dobrym rozwiązaniem jest, abyś postawił na sprzęt i charakterystyce kardioidalnej. Co to znaczy? Najprościej mówiąc mikrofony wyposażone w tego typu rozwiązanie skutecznie tłumią dźwięki dochodzące z innych kierunków, wzmacniając główne źródło dźwięku, co powoduje, że głos jest wyraźnie słyszalny z jednoczesną redukcją szmerów i hałasów. Opcja tego typu dobrze sprawdza się w miejscach, w których nagrywanie nie jest możliwe w pełnym wygłuszeniu pomieszczenia oraz odbywa się z udziałem innych osób. 

 

Dźwięk rejestrowany za pomocą dostępnych sprzętów - jaki mikrofon wybrać

Jeżeli jesteś osobą, która profesjonalnie prowadzi swoje konta na mediach społecznościowych lub nagrywa różnego rodzaju filmy, lub podcasty w domowych warunkach, doskonałym rozwiązaniem może okazać się mikrofon do iphone ze wbudowanym złączem lightning. To proste rozwiązanie pozwalające na uzyskanie dobrej jakości dźwięku, bez konieczności wyposażania się w liczne sprzęty służące do nagrywania. Co więcej, mikrofony podpinane bezpośrednio do telefonu mogą być różnych rozmiarów od standardowych po mniejsze wersje z możliwością przypięcia mało widocznego sprzętu do ubrania. 

Dobry mikrofon nie musi być z górnej półki cenowej, najważniejsze jest, aby dopasować jego parametry oraz możliwości techniczne do swoich potrzeb i rodzaju nagrań, jakie wykonujesz w domu. 

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz

Artykuł partnerski21 kwietnia 2022, 09:00,

Jak błędy mogą pomóc w nauce języka angielskiego u Twojego dziecka?

Jak błędy mogą pomóc w nauce języka angielskiego u Twojego dziecka?

Zapewnienie dzieciom nauki w bezpiecznej przestrzeni, w której króluje otwartość i zrozumienie dla popełnianych błędów, to podstawowe wyzwanie zarówno rodziców, jak i szkoły języka angielskiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Pokochać błąd

Popełnianie błędów jest w porządku. Im wcześniej sobie uświadomi to zarówno dziecko, jak i jego nauczyciel i rodzic, tym lepiej. Bez popełniania błędów nie ma rozwoju. Błąd jest absolutnie koniecznym elementem drogi na każdy szczyt, nie tylko ten związany z opanowaniem języka obcego na określonym poziomie. Bardzo dobrze tłumaczy to angielskie pojęcie growth mindset, czyli nastawienie na rozwój. Jego autorką jest psycholożka Carol Dweck, która w swojej książce „Nowa psychologia sukcesu” mówi o dwóch stylach myślenia. W jednym nastawiamy się na trwałość, niezmienność, w drugim – kluczową ideą jest rozwój. Nauczanie powinniśmy zawsze postrzegać w tym drugim modelu. To proces, w którym błędy są niezbędnym elementem rozwoju. 

Jeśli dzieci będą nastawione na trwałość i niezmienność, będą obawiać się nowych wyzwań, niekoniecznie będą gotowe podejmować się zadań trudniejszych i przekraczających ich dotychczasowe kompetencje, z obawy przed porażką. Kiedy spojrzymy na błąd jak na kluczowy element w rozwoju, niezbędny element nauki, coraz trudniejsze wyzwania będą w uczniach wzbudzać entuzjazm zamiast strachu. Dzieci będą wiedzieć, że nawet jak trzy razy popełnią błąd, to właśnie dzięki niemu za 4 razem uda im się rozwiązać nową łamigłówkę. Jeśli trzy razy źle użyją formuły, za kolejnym będą już dobrze pamiętać, jak brzmi właściwa wersja. 

Rola rodziców i nauczycieli jest tutaj ogromna. To często oni właśnie budują presję lęku przed błędem. Wybierając kurs angielskiego dla dzieci w Piasecznie, szukaj więc takiego, który normalizuje popełnianie błędów, uczy przez zabawę i wprowadza inne podejście do kwestii oceny: https://earlystage.pl/pl/szkola/piaseczno 

Do czego potrzebujemy błędów?

Nikt z uczących się języka obcego nie mówił w nim od razu bezbłędnie. Popełnianie mniejszych lub większych językowych lapsusów jest zupełnie normalne. I warto z tym faktem oswoić zarówno siebie, jak i dziecko. Jeśli zaakceptujecie, że błąd jest czymś normalnym, nauka będzie przebiegała sprawniej. 


Każdy język obcy ma swoje rafy. Ma je dla nas nawet język ojczysty. Nie chcemy jednak przestać go używać. Tak samo powinno być w przypadku angielskiego. Otwartość, gotowość do mówienia, rozwoju w języku obcym musi zakładać pojawienie się błędów jako nieodłącznego elementu procesu. Jeśli zaczniesz rozliczać dziecko z potknięć językowych jako porażek albo zacznie tak oceniać je nauczyciel, istnieje niestety duże prawdopodobieństwo, że dziecko się zablokuje i będzie najnormalniej w świecie chciało uniknąć używania angielskiego. Warto więc stawiać na kursy angielskiego dla dzieci, np. w Konstancinie-Jeziornie, które oswajają z błędami i pomagają je pokonywać: https://earlystage.pl/pl/szkola/konstancin

autor/źródło: earlystage.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie