Informacje1 sierpnia 2015, 16:30,

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Górze Kalwarii

1 sierpnia 2015 roku będzie obchodzona rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Górze Kalwarii. Szczegóły na poniższym plakacie:

Program rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego:
16.30 - zbiórka pod Ratuszem Miejskim
16.45 - przemarsz ulicami: 3-go Maja, Dominikańską, por. Jana Białka do obelisku przy Ośrodku Zdrowia
17.00 - uroczystości przy obelisku
17.25 - przejście do Ośrodka Kultury
17.30 - projekcja filmu "1 sierpnia" w reżyserii Aliny Czerniakowskiej oraz spotkanie z aurorką

Film (trwa ok 30 min.) ukazuje kolejne etapy Powstania Warszawskiego zestawione z kolejnymi rocznicami świętowanymi na Warszawskich Powązkach, szczególnie wtedy, gdy było to zakazane. Autorką filmu jest Alina Czerniakowska, zwana "reżyserką prawdy" - scenarzystka, dziennikarka, która nakręciła ponad 40 filmów dokumentalnych o bohaterach polskich dziejów.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=11315
Informacje30 lipca 2015, 20:16,

Kacper z Piaseczna II V-ce Mistrzem Polski Młodzików

W miniony weekend jeden z najmłodszych sportowców w Piasecznie zdobył tytuł II V-ce Mistrza Polski Młodzików w kartingu podczas Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży na torze w Poznaniu. Impreza jest organizowana co roku przez Ministra Sportu.

Kacper z Piaseczna II V-ce Mistrzem Polski Młodzików

Mały kierowca jest jednym z najmłodszych zawodników w swojej kategorii. Ma aktualnie 7 lat. Kacper jest również obecnie liderem Pucharu Polski Rok Cup Poland w kategorii Baby Rok oraz zajmuje 3 miejsce po pierwszej rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski.

Kacper z Piaseczna II V-ce Mistrzem Polski Młodzików

Już za tydzień młody sportowiec będzie reprezentował nas na kolejnej rundzie Pucharu Rok Cup Poland, a za dwa tygodnie podczas prestiżowej imprezy Rotax Eurofinale w Bruck w Austrii wśród najlepszych zawodników z całego świata.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=11075