Informacje25 marca 2007, 00:00,

Rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II w naszym regionie

2 kwietnia 2005 roku odszedł Jan Paweł II, dla nas Papież-Polak, dla wszystkich wielki autorytet i niezwykły, dobry człowiek. Jego dobroć i wielkie serce były z nami przez całe dziesięciolecia i pozostaną z nami na zawsze. W naszym powiecie piaseczyńskim, a w szczególności w gminach Piaseczno, oraz Góra Kalwaria organizowane są msze święte w rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II.

Rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II

Piaseczno: 2 kwietnia 2007 roku odbędzie się Msza Święta w kościele parafii Matki Bożej Różańcowej ul. Słowicza 1. Godzinny plan uroczystości: 18:00 Młodzież Janowi Pawłowi II (program artystyczny), 18:30 Uroczysta Msza Święta, 19:30 Marsz dla Jana Pawła II połączony z Drogą Krzyżową, 21:10 Apel dla Sługi Bożego Jana Pawła II (Plac Piłsudskiego przy Kościele Św. Anny). Korzystając z okazji przypominamy również, że w Muzeum Regionalnym w Piasecznie w dniach: od 30 marca do 07 kwietnia 2007 roku, będzie trwała wystawa poświęcona pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Więcej informacji na temat wystawy w Muzeum przeczytacie w naszej poprzedniej aktualności: wystawa poświęcona pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II.

Góra Kalwaria: 1 kwietnia 2007 roku, o godzinie 10:00, przy pomniku Naszego Papieża odbędzie się Msza Święta, która zostanie odprawiona w intencji Jana Pawła II o rychłą beatyfikację. Natomiast 2 kwietnia 2007 roku Księża Marianie i Burmistrz Gminy Góra Kalwaria zapraszają w godzinach: od 19:00 do 21:00 - na wspólne czuwanie modlitewne.

Czas osuszył łzy, milczenie zamieniamy w modlitwę! Zapraszamy do uczczenia rocznicy śmierci Karola Wojtyły - Papieża Jana Pawła II.

Dodatkowe informacje: według sondażu Pentora przeprowadzonego na zlecenie gazety Wprost: aż 67% Polaków uważa, ze śmierć papieża tylko na krótko zmieniła nas na lepsze. Jedynie 12 proc. twierdzi, że odejście Jana Pawła II trwale zmieniło nas na lepsze. 14% ocenia, że wydarzenie sprzed dwóch lat nie zmieniło nas w ogóle, a 3,5% - że zmieniło na gorsze. Tylko 2% Polaków zaangażowało się po śmierci papieża w działalność ruchów religijnych, 7% częściej chodzi do Kościoła, a 7% częściej przystępuje do komunii. W oczach 36% badanych w ciągu dwóch lat od śmierci Jana Pawła II autorytet Kościoła katolickiego zmalał, 16% uważa, że wzrósł, a dla 43% nie uległ zmianie. Więcej na tym temat będziecie mogli przeczytać w najbliższym numerze tygodnika Wprost, który w sprzedaży już od poniedziałku: 26 marca.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor powiat piaseczyński Piaseczno Góra Kalwaria
Tematy:

Informacje26 marca 2007, 00:00,

Kabaret Made In China wystąpi w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na występ Kabaretu Made In China, który odbędzie się 1 kwietnia 2007 roku, o godzinie: 16:00 w Kinie Uciecha. Bilety na kabaret są do nabycia w kasie kina od 19 marca. Cena biletów to 10 złotych. Kabaret Made in China jest z Zielonej Góry. Kiedyś nazywali się E.K. Było ich wielu, jak wielu? Dwunastu. W tym kobiety. Cztery. Bez dzieci. Był to kabaret z obliczem literacko-muzycznym, i gdzie nie zaśpiewał tam pojawiały się skutki uboczne.

Kabaret Made In China

Najbardziej spektakularnym skutkiem ubocznym była I nagroda na Studenckim Festiwalu Piosenki w 1997 roku. Lecz pewnego dnia odeszło 90% składu kabaretu. Niby dużo, ale to musiało kiedyś nastąpić. Duże składy w zespołach kabaretowych nie sprawdzają się. Made in China zmienił swój charakter, mniej śpiewa, lecz lepiej gra. Teraz jest ich czwórka. Kabaret Made in China to kabaret z dorobkiem, wiele lat na scenie. A skład ustabilizował się wraz z przyjściem do zespołu Marcina Króla. Ich najbardziej znany i lubiany skecz - to "Instruktor jazdy". Więcej informacji o kabarecie przeczytacie na ich stronie internetowej: www.madeinchina.art.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria