Informacje16 lutego 2010, 00:00,

Retrospekcja - sobotni wernisaż wystawy Piotra Hertla

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Piotra Hertla pt. RETROSPEKCJA, który odbędzie się 20 lutego 2010 roku o godzinie 17.00. Miejsce: KDK przy ul. Jaworskiego 18. Piotr Hertel w swojej twórczości posługuje się różnymi mediami. Na wystawie Retrospekcja, można zobaczyć prace powstałe przez ostatnie 40 lat: malarstwo, grafikę, rzeźbę, ale również obiekty trudne do jednoznacznego sklasyfikowania. Ta różnorodność, jest jednak tylko pozorna. Niezależnie od tego, czy obcujemy z malarskimi abstrakcjami, czy też z realistyczną rzeźbą, tak naprawdę spotykamy się z emocjami artysty, z jego postrzeganiem świata.

Retrospekcja sobotni wernisaż wystawy Piotra Hertla

Z obydwu tych światów wydobywa się jeden duch. Poczucie absurdu rzeczywistości przeplata się z kontemplacją, poszukiwaniem alternatywnej, duchowej przestrzeni. Malarstwo Piotra Hertla tylko z pozoru wydaje się hermetyczne. Ten abstrakcyjny, ekspresyjny świat inspiruje i niepokoi, każde kolejne spotkanie z obrazem pozwala odbiorcy na zupełnie nową interpretację i emocjonalne przeżycie. Z kolei, tuż obok spotykamy pomalowany, kolorowy rower, poprzez który artysta składa hołd kulturze rowerowej, której jest miłośnikiem. Kolejne rzeźby - obiekty, jak na przykład niepokojąca konewka z głową lalki, poprzez absurdalne, nieoczywiste połączenia prowokują do ciekawych interpretacji. Wszystkie te dzieła tworzą razem świat z jednej strony niepokojący, a z drugiej inspirujący. Są one bowiem efektem niczym nieskrępowanej twórczości, dla której wartością nadrzędną jest wolność. Wolność, która w dzisiejszym świecie jest tak bardzo ulotna, trudna do znalezienia, a nawet nazwania. Tutaj, możemy ją spotkać w czystej postaci. (Aleksander Ryszka)
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin

Informacje17 lutego 2010, 00:00,

20 lutego 45 RAJD MONTE CALVARIA w Górze Kalwarii

Automobilklub Polski oraz Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria serdecznie zaprasza na 45 Rajd Monte Calvaria, który jest pierwszą rundą cyklu Automobilklubu Polski Puchar AP, oraz pierwszą rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego. Rajd Monte Calvaria, odbędzie się 20 lutego 2010 roku. Miłośnicy Konkursowej Jazdy Samochodowej, będą mieli okazję już po raz 45. przeżyć emocje związane z Rallye Monte-Calvaria.

Impreza uznawana jest jako najstarszy KJS w Polsce. Wiele osób uważa, że także w Europie. Od lat impreza ta wzbudza ogromne zainteresowanie kierowców amatorów i przyciąga wielu, nieraz ponad stu uczestników. W tym roku impreza wystartuje tradycyjnie już sprzed Urzędu Miasta i Gminy w Górze Kalwarii, gdzie ulicami miasta przebiegać będzie pierwsza próba. Dalej uczestnicy będą mieli do pokonania doskonale znane próby w Jednostce Wojskowej w Górze Kalwarii. Następnie impreza przeniesie się do Słomczyna i Piaseczna. Później uczestnicy powrócą do Góry Kalwarii, gdzie powtórzone zostaną wszystkie próby. Meta imprezy przewidziana jest na ok. godzinę 16.00. Rozdanie nagród i zakończenie imprezy odbędzie się w „starym” kinie, gdzie mieści się Ośrodek Kultury o godzinie 20:30. Więcej informacji na stronie: www.ak-polski.org.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria