Informacje24 sierpnia 2008, 00:00,

Restauracja Pesto Piaseczno - odkryj smak włoskiej kuchni

W Piasecznie nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie możemy wybrać się na obiad, kolację, czy po prostu spotkać się ze znajomymi. W związku z tym, z przyjemnością informujemy Was, że została otwarta nowa restauracja. Restauracja Pesto mieści się przy ul. Wojska Polskiego 28 w Piasecznie (w budynku Metropolis), przed którym stoi charakterystyczna żyrafa.

Restauracja Pesto Piaseczno

Nazwa restauracji PESTO, pochodzi od nazwy sosu, którego głównym składnikiem jest bazylia, parmezan, orzeszki pini, czosnek i sól. Innym rodzajem takiego sosu jest pesto alla genovese czyli pesto sycylijskie, które zamiast bazyli zawiera suszone pomidory.

rigatoni z krewetkami i cukinią w sosie szafranowym 26,00 pln     sałata cesar z grillowanym kurczakiem 15,00 pln
kliknij, aby powiększyć zdjęcia propozycji z menu Restauracji Pesto

Restauracja Pesto prowadzi kuchnię śródziemnomorską z naciskiem na kuchnię włoską. Otwarta jest codziennie w godzinach od 12:00 do 22:00. W menu znajdziemy typowe dania włoskie począwszy od foccacia, różnych makaronów z sosami śmietanowymi lub pomidorowymi po gnocchi, tortellini i pizze. Są również dania zróżnicowane, aby trafić w gust dużych i małych, starszych i młodszych. Znajdziemy tu także ryby, wołowinę, cielęcinę i drób.

grillowana pierś kurczka faszerowana pesto z suszonych pomidorów 25,00 pln     krem z cukinii cena: 8,00 pln
kliknij, aby powiększyć zdjęcia propozycji z menu Restauracji Pesto

Restauracja Pesto w dzień ma pełnić miejsce, w którym można zjeść lunch, wypić dobrą kawę (lvazza), załatwić różne sprawy biznesowe. W Restauracji Pesto, można bezpłatnie korzystać z Internetu (bezprzewodowy). Wieczorem restauracja Pesto, staje się miejscem z klimatem, do spotkań ze znajomymi i umożliwia zjedzenie czegoś dobrego. Przykładowe dania, możecie podziwiać na zdjęciach dołączonych do tej informacji.

krewetki w szynce parmeńskiej 37,00 pln     pappardele ai fungi
kliknij, aby powiększyć zdjęcia propozycji z menu Restauracji Pesto

W Pesto można dokonać telefonicznej rezerwacji miejsc, pod numerem telefonu: (022) 40-10-410. Podczas imprez zamkniętych (sala pomieści około 40 osób). Istnieje także, możliwość zmodyfikowania menu. Restauracja Pesto akceptuje karty płatnicze: Visa, Visa Elektron, Pay, Mastercard, Mastercard Electronic, Maestro, Dinners Club International, American Express. Chcesz odkryć smak włoskiej kuchni? Nie trać czasu i jeszcze dziś odwiedź Restaurację Pesto w Piasecznie.

sałata rucola di radicchio 18,00 pln
kliknij, aby powiększyć propozycję z menu Restauracji Pesto

Restauracja Pesto

tel.: (022) 40-10-410
strona: www.pesto.com.pl
czynne od 12:00 do 22:00
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje24 sierpnia 2008, 00:00,

Rebelia Sztuki warsztaty fotograficzno artystyczne Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno oraz Grupa Artystyczna Rebelia Sztuki serdecznie zapraszają młodzież od 15 roku życia, na warsztaty fotograficzno - artystyczne: REBELIA SZTUKI, które odbędą się w dniach od 25 do 29 sierpnia 2008 roku. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 25.08.2008 r. godz. 9:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp na warsztaty jest wolny. Liczba miejsc ograniczona. Współorganizatorami warsztatów są Piekut Development oraz Klub Kino Piaseczno.

Rebelia Sztuki warsztaty fotograficzno artystyczne w Piasecznie
kliknij, aby powiększyć plakat Rebelii Sztuki

Rebelia Sztuki 2008 to warsztaty fotograficzno - artystyczne, które obejmują: zajęcia z rysunku, fotografii portretowej i makro, grafiki komputerowej. Ponadto odbędą się ćwiczenia z lepienia z gliny, teatru, kuglarstwa. Gościem specjalnym warsztatów, będzie znany amerykański malarz i profesor architektury Frederick J. Bidigare, który poprowadzi zajęcia z malarstwa. Dokładny plan i więcej informacji na temat warsztatów fotograficzno artystycznych Rebelia Sztuki, znajdziecie na stronie internetowej warsztatów: rebeliasztuki.wordpress.com Serdecznie zachęcamy młodzież do skorzystania z warsztatów fotograficzno - artystycznych w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno