Informacje25 marca 2014, 00:00,

Reprezentanci z UKS Return Piaseczno na Mistrzostwach Polski Żaków Gniew 2014

W dniach 21-23 marca 2014 roku w Gniewie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków (kategoria do 11 lat) w tenisie stołowym. W imprezie tej udział wzięło 128 najlepszych chłopców i dziewcząt z całego kraju. W tej stawce znalazło się aż sześciu reprezentantów UKS Return Piaseczno (Amelka Kotarska, Jan Należyty, Ernest Ciechomski, Jakub Brzezik, Bartłomiej Szołkowski i Wojciech Gabler). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że spośród wszystkich uczestników zawodników UKS Return Piaseczno było najwięcej. Do krajowej czołówki zakwalifikowali się wszyscy zawodnicy, którzy w 2011 roku rozpoczęli treningi pod okiem trenerów Michała Sawickiego i Macieja Chojnickiego.

AMELKA KOTARSKA Z TRENEREM MICHAŁEM SAWICKIM
Amelka Kotarska z trenerem Michałem Sawickim

Najlepszy wynik spośród pingpongistów z Piaseczna uzyskała Amelka Kotarska, która zdobyła brązowy medal w grze podwójnej w parze z Zuzanną Kowalczyk (KS Gorce Nowy Targ). To pierwsze takie osiągnięcie Amelki na arenie ogólnopolskiej, a warto odnotować, że była od swoich przeciwniczek o rok młodsza. Indywidualnie Amelka była bliska awansu do ćwierćfinału, jednak po pięciosetowym pojedynku musiała uznać wyższość Natalii Wieczorek ze Skierniewic. Ostatecznie zakończyła zawody w przedziale 17-24. W przyszłym sezonie Amelka wciąż będzie startować w tej kategorii wiekowej, podobnie jak Jan Należyty i Ernest Ciechomski.

OD LEWEJ ENEST CIECHOMSKI, JAN NALEŻYTY, AMELKA KOTARSKA, KUBA BRZESIK, WOJTEK GABLER, BARTEK SZOŁKOWSKI
(od lewej Enest Ciechomski, Jan Należyty, Amelka Kotarska, Kuba Brzesik, Wojtek Gabler, Bartek Szołkowski)

Spośród chłopców do czołowej 32-ki awansowali Bartłomiej Szołkowski i Jakub Brzezik, którzy po drodze okazali się lepsi od klubowego kolegi Wojciecha Gablera. Do wewnątrzklubowej rywalizacji doszło także między Janem Należytym i Ernestem Ciechomskim, z której zwycięsko wyszedł ten pierwszy.

Pomimo dość odległych pozycji w turnieju indywidualnym optymizmem napawa fakt, że cała grupa szkolonych w Piasecznie tenisistów stołowych rywalizuje wśród najlepszych. Ponadto jest to dopiero początek ich sportowej przygody i możemy z nadzieją wypatrywać ich sukcesów w nadchodzących latach.

Informacje27 września 2010, 00:00,

Mieszczanin Szlachcicem - Teatralny Wtorek Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Teatralny Wtorek, podczas którego wystąpi Grupa Teatralna Grójecki Ośrodek Kultury, ze swoimi spektaktalem Mieszczanin Szlachcicem wg. J.Moliera. Wydarzenie odbędzie się we wtorek 27 września 2010 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Teatralny Wtorek Ośrodka Kultury to cykl spotkań, organizowanych przez Ośrodek Kultury, podczas których odbywają się spotkania z teatrem. Nie trzeba już daleko jeździć, żeby pójść do teatru i obejrzeć dobre przedstawienie, wystarczy przyjść do Ośrodka Kultury w Piasecznie. Wstęp wolny.

Grupa teatralna TR powstała w 2006 roku z inicjatywy Grzegorza Rejera dyrektora Grójeckiego Ośrodka Kultury. Naszym opiekunem artystycznym był Wojciech Siemion, którego zachwycił pomysł stworzenia teatru amatorskiego w Grójcu. Zawsze służył pomocą i dobrą radą przy realizacji kolejnych przedstawień. Delegacja naszego teatru pożegnała go na Powązkach w kwietniu tego roku. Skrót TR oznacza Teatr Rodzinny. W działalność zaangażowane są całe rodziny, poza tym w grupie panuje prawdziwie rodzinna atmosfera. Aktorów amatorów połączyła wspólna pasja do teatru. Wszyscy pracują zawodowo, ale po pracy znajdują czas na naukę tekstu i próby. Dla wielu jest to forma relaksu i zabawy po całym dniu spędzonym w pracy. Grupa ma na swoim koncie cztery sztuki „Grube Ryby”2007, „ Skąpiec” 2008, „Klub Kawalerów” 2009 i „ Mieszczanin Szlachcicem” w 2010 roku. Swoje sztuki prezentujemy w sali widowiskowej GOK w Grójcu, ale występujemy również gościnnie. „ Grube Ryby” prezentowaliśmy w Warszawie w Bielańskim Ośrodku Kultury. „Skąpca” wystawialiśmy w Petrykozach na urodzinach Wojciecha Siemiona, oraz w kinie „Uciecha” w Górze Kalwarii. W repertuarze naszego teatru znajdują się same komedie. Aktorzy bardzo się starają, żeby kreowane postacie były komiczne i zabawne. Salwy śmiechu na widowni podczas naszych przedstawień są dowodem na to że publiczność bawi się świetnie. Bawią się również aktorzy, więc można powiedzieć, że wszyscy czerpiemy z naszego teatru wiele radości. W teatrze amatorskim talent jest ważny, ale najważniejsza jest pasja i miłość do teatru. Bez tego nie powstałaby Grupa TR. Pełna widownia na wszystkich spektaklach świadczy o zapotrzebowaniu na ten rodzaj rozrywki.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno