Informacje20 maja 2008, 00:00,

Reprezentacyjny Polski Cyrk Warszawa odwiedzi Piaseczno

W najbliższy czwartek 22 maja 2008 roku, o godzinie 15:00 oraz 17:30 odbędzie się spektakl cyrkowy, podczas którego zaprezentuje się Reprezentacyjny Polski Cyrk Warszawa. Pokaz Cyrku Warszawa, odbędzie się na placu, przy skrzyżowaniu Wojska Polskiego z Okulickiego w Piasecznie. Informację o przyjeździe cyrku do Piaseczna, znalazłem na ulotkach rabatowych, rozdawanych na terenie Piaseczna.

CYRK WARSZAWA

Cyrk Warszawa ma w swojej ofercie sporo atrakcji m.in.: kobieta motyl na trapezie, pokaz krokodyla, legwana, piesków, ekwilibrystyka na wałkach, występ iluzjonisty, żonglerka, pokazy na linie pionowej, groteska akrobatyczna, balans na drabinie, hula-hop i wiele innych atrakcji. Podczas występów, będą Was zabawiać wspaniali komicy. Cyrk Warszawa przedstawi barwne widowisko, w którym wystąpią najlepsi artyści cyrkowi z Polski, Rosji, Litwy i Bułgarii. Na odwrocie ulotki rabatowej - przeczytałem, że wielką atrakcją Cyrku Warszawa, będzie możliwość zrobienia niezapomnianego zdjęcia z lwiątkiem. Zobacz pokaz Cyrku Warszawa w Piasecznie!

Jeżeli byliście na występach Cyrku Warszawa, to prosimy o komentarze pod informację, które pomogą innym w podjęciu decyzji o skorzystaniu z oferty tego cyrku w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje20 maja 2008, 00:00,

WÓJT GMINY LESZNOWOLA ZABRONI£A PROTESTÓW

Gazeta Stołeczna Wyborcza poinformowała, że w Wólce Kosowskiej miały odbyć się protesty Wietnamczyków, którzy chcieli zaprotestować przeciwko zmuszaniu ich do podpisania nieuczciwych umów z Chińskim Centrum Handlowym. Do protestu nie doszło, ponieważ Maria Jolanta Batycka-Wąsik Wójt Gminy Lesznowola zakazała zgromadzenia. Pani Wójt uzasadniła swoją decyzję informując, że: protest zablokowałby ul. Nadrzeczną i sparaliżował al. Krakowską w kierunku Grójca. Uniemożliwi również skorzystanie z pomocy lekarskiej, pomocy straży pożarnej i policji przez mieszkańców Wólki Kosowskiej. Stworzy więc zagrożenie dla życia ludzi.

Stowarzyszenie Solidarność i Przyjaźń już przygotowało protest - odwołanie od decyzji Wójt Gminy Lesznowola. Wysłali je do wojewody Jacka Kozłowskiego. Piszą, że urząd gminy nawet nie próbował rozmawiać z organizatorami protestu lub negocjować zmianę jego miejsca. Wysłuchał za to argumentów spółki GD Poland Investments, która interweniowała w Urzędzie Gminy Lesznowola. Wsparcia prawnego Wietnamczykom ma również udzielić Fundacja Helsińska, która będzie monitorować rozwój sprawy.

W artykule Grzegorza Lisickiego czytamy, że od pewnego czasu Chińskie Centrum Handlowe, podpisuje nowe umowy z najmującymi pawilony. Czynsz za wynajem podrożał o 300%: z 6,5 tys. do 20 tys. zł miesięcznie. Do tego kaucja - 100 tys. zł (zamiast dotychczasowych 24 tys.). Wietnamscy kupcy sądzą, że właściciele Chińskiego Centrum Handlowego windują ceny, bo spodziewają się, że przeniosą się tu handlarze spod Stadionu Dziesięciolecia. Więcej informacji na temat tej sprawy: gazeta.pl/warszawa

Właścicielem Chińskiego Centrum Handlowe jest spółka GD Poland Investments, a jej główni udziałowcy to Chińczycy. Firma GD Poland, znajduje się w Wólce Kosowskiej (Gmina Lesznowola). Chińskie Centrum Handlowe to największe miejsce dystrybucji towarów z Chin i Azji i jest zarazem największą inwestycją Chin w tym rejonie. Centrum składa się z: 5 budynków handlowych 3 hal magazynowych. We wszystkich obiektach Chińskiego Centrum Handlowego, znajduje się ponad 650 pawilonów handlowych, oraz 17000 m2 powierzchni magazynów. Więcej informacji na temat Chińskiego Centrum Handlowego, możecie przeczytać na stronie: www.gdpoland.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Wólka Kosowska
Tematy:Lesznowola