Informacje7 października 2019, 08:04,

Renowacja placów zabaw w przedszkolach. Maluchy mają nowy sprzęt do zabawy

Renowacja placów zabaw w przedszkolach. Maluchy mają nowy sprzęt do zabawy

Na placach zabaw Przedszkola nr 4 oraz Przedszkola nr 1 w Piasecznie wymieniono wysłużone urządzenia zabawowe na nowe, kolorowe sprzęty.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Łączny koszt doposażenia obu placów zabaw to 86 407,50 zł


Nowe urządzenia wykonane są z drewna klejonego oraz metalu zabezpieczonego antykorozyjnie. Wszystkie posiadają certyfikaty zgodności wystawione przez niezależna firmę certyfikującą i spełniają wymagania zgodne z przyjętymi dla tego typu sprzętów normami.

Łączny koszt doposażenia obu placów zabaw to 86 407,50 zł.

autor/źródło: Marcin Piotrowicz

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Artykuł partnerski7 października 2019, 07:38,

Odszkodowanie za straty moralne

Odszkodowanie za straty moralne

Pojęciem strat moralnych określamy sytuację, w której zostało naruszone czyjeś dobro osobiste. W takim przypadku osoba poszkodowana może domagać się od sprawcy naprawienia szkód które wyrządził. Krzywda taka ma charakter niematerialny. Rekompensatą za nią jest zadośćuczynienie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Nie trzeba być uczestnikiem wypadku aby odnieść straty moralne

Odszkodowanie za straty moralne po wypadku- przykłady

Odszkodowanie za straty moralne ma charakter pieniężny i zależy od następstw jakich doznała osoba poszkodowana. Straty takie powstają gdy dana osoba np.: musi przejść kilka operacji,. cierpieć, długo się rehabilitować, lub też nie może spędzać czasu tak jak przed wypadkiem. Młoda dziewczyna która posiada blizny powypadkowe, będzie się czuła mniej atrakcyjna, niż wcześniej, co może wpłynąć na jej zachowanie czy też decyzje życiowe. Jeżeli chłopak kształcił się w jakimś kierunku, a wypadek uniemożliwił mu pracę w danym zawodzie, wtedy także odniósł szkodę ponieważ lata nauki i przygotowania do zawodu zostały utracone. W zakres strat moralnych wlicza się również niemożność spędzania wolnego czasu tak jak przed wypadkiem, czy też uprawiania sportu. Każdorazowo straty moralne są inne i zależą od konkretnej sytuacji osoby poszkodowanej.

Straty moralne- po śmierci osoby bliskiej

Nie trzeba być uczestnikiem wypadku aby odnieść straty moralne. Jeżeli ktoś z naszych bliskich zginął w wypadku to możemy liczyć na zadośćuczynienie. Posiadanie rodziny jest naszym dobrem osobistym. Jeżeli osoba która nagle odeszła była dla nas wsparciem i pomocą to każdorazowo należy nam się odpowiednie zadośćuczynienie. W takim przypadku w ciągu 20 lat przedawnienia możemy – wykazując nasze straty starać się o wyrównanie takich szkód moralnych

Wykazanie strat moralnych

Wykazanie strat moralnych jest czasem trudne. Musimy wtedy udokumentować swój styl życia z przed wypadku lub nasze relacje z osobą która nagle odeszła. Nie warto także zapominać o pomocy udzielanej w Poradni Zdrowia Psychicznego, aby szybciej uporać się z trudną sytuacją. Ponadto poradnia jako podmiot specjalistyczny będzie mogła wykazać w jaki sposób przeżywamy daną sytuację, oraz wskazać jak wypadek wpłynął na nasze samopoczucie. Czy nastąpił spadek naszej aktywności życiowej? Czy dotychczasowa linia życiowa uległa załamaniu, a jeżeli tak to w jaki sposób.

Kancelaria ADVOCO ma duże kompetencje w udowadnianiu strat moralnych dla swoich klientów.

autor/źródło: advoco.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie