Informacje7 grudnia 2007, 00:00,

Remont Puławskiej - otwarta druga strona ulicy Puławskiej

Informuję, że dziś została otwarta druga strona remontowanej ulicy Puławskiej. Obecnie ruch w stronę Piaseczna odbywa się po nowej wyremontowanej drodze. Jednocześnie otwarty zostało skrzyżowanie Puławskiej z Energetyczną, od strony stacji JET. Trwa uruchamianie sygnalizacji świetlnej. Według informacji napisanych przez Marcina Kania (Radny Gminy Lesznowola) na naszym forum: w ciągu najbliższych 7 dni, ulica Puławska będzie w 100% przejezdna. Estakada do AuchanPiaseczno, będzie otwarta dla ruchu w terminie późniejszym i poinformujemy o tym w naszym serwisie.

Ważna informacja, którą kieruję głównie do osób korzystających z komunikacji miejskiej: przystanek autobusowy przy skrzyżowaniu (Puławska - Geodetów - £abędzia), obecnie znajduje się PRZED skrzyżowaniem (jadąc od strony Warszawy), tzn.: naprzeciw przystanku dla autobusów jadących w kierunku Warszawy.

Cieszę się, że otworzyli drugą część ulicy Puławskiej, jednak po raz kolejny nie poinformowano o tym nikogo z większym wyprzedzeniem. Czyżby otwieranie ulicy w pośpiechu, to najlepszy pomysł? Wracając z pracy widziałem wielką dezorganizację i ogromne korki na remontowanym odcinku Puławskiej. Osoby korzystające z komunikacji miejskiej nie wiedziały, co stało się z przystankiem autobusowym przy skrzyżowaniu: Puławska - Geodetów - £abędzia. Przystanek przy Energetycznej, chociaż jest już czynny to autobusy nadal się przy nim nie zatrzymują. Wracałem autobusem 727 i niestety mimo osób, które czekały na przystanku - autobus nie zatrzymał się. Znając życie i poprzednie przypadki - nikt z GDDKiA, nie raczył poinformować Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM), o otwarciu drugiej strony ulicy Puławskiej.

Według mnie druga strona Puławskiej, już od dawna była gotowa do otwarcia i GDDKiA miała sporo czasu, aby lepiej zorganizować otwarcie wyremontowanej ulicy. Jestem ciekawy, jakie są wasze odczucia po otwarciu drugiej strony ulicy Puławskiej? Zachęcam do wyrażania swojej opinii na ten temat, w komentarzu pod informacją, lub przyłączenia się do rozmowy na naszym forum mieszkańców w wątku: remont Puławskiej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje8 grudnia 2007, 00:00,

Happening Mikołajkowy spotkanie ze Świętym Mikołajem

Fundacja Pomóż Dorosnąć, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno i Stowarzyszenie Zielone Strony Kultury zapraszają wszystkie dzieci na Happening Mikołajkowy, czyli spotkanie ze Świętym Mikołajem. Spotkanie dzieci z Mikołajem odbędzie się w niedzielę 9 grudnia 2007 roku, w godzinach od 12:00 do 14:00 na Skwerze Kisiela w Piasecznie (plac przy Urzędzie Gminy Piaseczno).

Happening Mikołajkowy spotkanie ze Świętym Mikołajem w Piasecznie

Podczas tegorocznego Happeningu Mikołajkowego - Mikołajowi towarzyszyć będzie wiele choinkowo - mikołajkowych atrakcji, m.in.: loteria mikołajkowa, kiermasz ciast i ozdób świątecznych, zabawy i konkursy dla dzieci. W przygotowanie niedzielnej imprezy Happening Mikołajkowy, włączają się aktywnie wolontariusze z Gimnazjum nr 2 w Piasecznie. Dochód uzyskany podczas imprezy, w całości jest przeznaczony na finansowanie edukacji zdolnej młodzieży z rodzin głęboko patologicznych. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci i ich rodziców na Happening Mikołajkowy, czyli spotkanie ze Świętym Mikołajem na Skwerze Kisiela w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno