Informacje23 października 2017, 06:00,

Remont mostu w miejscowości Jeżewice

W związku z remontem mostu w najbliższy poniedziałek, 23 października 2017 roku od godziny 8:00 rano, do odwołania zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ulicy Kasztelana Jeżewskiego w miejscowości Jeżewice - od ulicy Wspólnej do Leśnej. Zalecany objazd do ul. Tarczyńskiej ulicami: Leśną, Kościelną i Królewską w m. Bystrzanów, następnie ulicą Kościelną w m. Werdun oraz ulicą Szkolną. Starostwo Powiatowe przeprasza za utrudnienia.

REMONT MOSTU W MIEJSCOWOŚCI JEŻEWICE

Informacje18 października 2017, 16:42,

KARTA SENIORA W PIASECZNIE

Rada Miejska w Piasecznie na sesji w dniu 18 października 2017 roku podjęła uchwałę o przystąpieniu do Ogólnopolskiej Karty Seniora. Długo oczekiwana przez środowisko seniorów karta upoważnia do korzystania ze zniżek oferowanych w prawie 900 punktach usługowych na terenie kraju, w tym sanatoria, gabinety zabiegowe, kina i muzea. Do karty seniora przystąpiło już prawie 60 gmin. Ogólnopolska karta seniora po wnikliwych analizach została zarekomendowana przez Piaseczyńską Radę Seniorów.

KARTA SENIORA W PIASECZNIE

Program Ogólnopolska Karta Seniora został opracowany specjalnie z myślą o aktywizacji osób 60+, których portfele nie zawsze pozwalają na dodatkowe wydatki. Program został objęty patronatem Ministerstwa Zdrowia. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały „program również może stanowić impuls rozwojowy dla lokalnych przedsiębiorców do rozwoju nowej gałęzi usług skierowanych na seniorów”. – Silver economy [srebrna gospodarka], czyli sektor usług prywatnych i publicznych nastawionych wyjątkową grupę jaką są seniorzy, w wielu krajach Europy jest już zaawansowany. Piaseczno dostrzega konieczność wsparcia osób 60+ i dołączyło do bardzo ważnego światowego trendu. Wielu przedsiębiorców już dopytuje o możliwość przystąpienia do programu – mówi Krzysztof Kasprzycki z Zespołu Doradców Burmistrza. – Członkowie Piaseczyńskiej Rady Seniorów mają już kontakt ze zdeklarowanymi podmiotami z terenu Gminy Piaseczno i wciąż aktywnie pozyskują nowe. Wykazują duży rozmach i niezwykła operatywność. Dzięki temu budują Piaseczno – miasto szczęśliwych seniorów – mówi opiekun PRS.

Dotychczas na liście punktów honorujących kartę seniora w Piasecznie znajduje się tylko jeden, w Warszawie prawie 50, oraz kilka w sąsiednim Konstancinie. Wszystkie punkty oznaczone są rozpoznawalnym logo. Pierwsze karty seniora dla mieszkańców Gminy Piaseczno zostaną wydane prawdopodobnie pod koniec listopada. Karta będzie wydawana nieodpłatnie.

Piaseczyńska Rada Seniorów senioralne.piaseczno.eu

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie