Informacje27 sierpnia 2013, 00:00,

Relacja ze Zlotu Kraina Jeziorki w Czersku

4137 kilometrów przejechali uczestnicy naszego ostatniego Zlotu, który odbył się na Zamku w Czersku, gdzie w niedzielę odbyło się już trzecie takie spotkanie środowiska rowerzystów. Dojechało ponad 150 osób! To absolutny rekord, czego nie spodziewaliśmy się, tym bardziej, że wakacje w pełni.

RELACJA ZE ZLOTU KRAINA JEZIORKI W CZERSKU

Na miejscu na rowerzystów czekał nie tylko stare, historyczne mury dawnej warowni, ale też zasłużony poczęstunek, a zaraz po nim liczne konkursy – nie tylko rowerowe. Dorośli miłośnicy dwóch kółek rzucali gumofilcem, jeździli w rodzinnych slalomach oraz biegali z rowerami w rękach. Dzieci wzięły udział w konkursach plastycznych oraz quzie historycznym. Na zwycięzców czekały koszulki, kamizelki i opaski odblaskowe oraz mapy Krainy Jeziorki.

Przewodnik oprowadził uczestników zlotu po zamku opowiadając ze szczegółami o dziejach oraz jego władcach, a także czerskie legendy m.in. tę o perłach Królowej Bony. Z kolei o wykorzystywaniu do zabawy nowych technologii opowiadał miłośnik geocachingu Jan Raczyński. Przekonywał, że wystarczy smart fon, aby zacząć się bawić w poszukiwanie skarbów, których na terenie Krainy Jeziorki znajduje się obecnie ponad 150.

RELACJA ZE ZLOTU KRAINA JEZIORKI W CZERSKU

- Pierwszy raz uczestniczymy w Zlocie i jesteśmy pod wrażeniem nie tylko miejsca, ale też organizacji i samego pomysłu na spotkanie środowiska rowerowego. Od ponad 2 miesięcy staramy się przejechać wszystkie szlaki Krainy Jeziorki i Nadwiślański Szlak Rowerowy jest jednym z ostatnich, których do tej pory nie pokonaliśmy. Rowery polecamy każdemu, jako formę rekreacji i zwiedzania okolic.

O godzinie 15 szczęśliwi uczestnicy wyruszyli w drogi powrotne do domów, a nowi miłośnicy geocachingu zaczęli część praktyczną poszukiwania skarbów.
autor/źródło: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki

Informacje28 sierpnia 2013, 00:00,

Piknik Rodzinny Pieczenie Ziemniaka Lesznowola

Radny, Sołtys, Rada Sołectwa Lesznowola, Koło Gospodyń Wiejskich, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zapraszają mieszkańców na sołecki piknik rodzinny pt. Pieczenie ziemniaka w Lesznowoli. Impreza odbędzie się w sobotę 31 sierpnia 2013 roku o godz. 16.00, na terenie Parku przy ul. Dworkowej w Lesznowoli. Zapraszamy na sołecki piknik rodzinny w Lesznowoli.

PIKNIK RODZINNY PIECZENIE ZIEMNIAKA W LESZNOWOLI

Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji m.in.: koncert zespołu JAMPULS, wspólne zabawy, tańce i wspaniała biesiada, catering, stragany, dmuchańce, atrakcje dla dzieci, malowanie na malarskich sztalugach w ramach MALARSKICH NIEDZIEL Z GOK LESZNOWOLA, konkurs plastyczny dla najmłodszych pt. "Wesoły ziemniak" oraz inne niespodzianki.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola