Informacje13 listopada 2013, 00:00,

Relacja ze Święta Niepodległości w Piasecznie

Obchody Dnia Niepodległości w Piasecznie, rozpoczęły się Mszą Św. w kościele Św. Anny z udziałem władz powiatu oraz przedstawicieli samorządu gminy. Po nabożeństwie na placu przed ratuszem wszyscy zgromadzeni, a wśród nich m.in. samorządowcy, strażacy, policjanci, harcerze, weterani, przedstawiciele organizacji społecznych odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Następnie do zgromadzonych przemówił Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis, który wspomniał w swojej mowie o wyboistej i długiej drodze, jaką nasi przodkowie pokonać musieli, aby odzyskać niepodległość Rzeczpospolitej.

RELACJA Z OBCHODÓW ŚWIęTA NIEPODLEG£OŚCI W PIASECZNIE

- Dlatego dzisiaj, bogatsi o te smutne doświadczenia, tym bardziej szanować powinniśmy naszą ojczyznę i docenić czasy w jakich przyszło nam żyć, z dala od wojen i globalnych konfliktów, w demokratycznym społeczeństwie, gdzie respektowane są wszelkie swobody obywatelskie. Dzisiaj sami decydujemy o naszej przyszłości i teraźniejszości, która może nie zawsze jest łatwa ale wierzę, że wspólnie możemy ją ulepszać – powiedział Burmistrz Zdzisław Lis.

RELACJA Z OBCHODÓW ŚWIęTA NIEPODLEG£OŚCI W PIASECZNIE

Przed tablicami patriotycznymi wieńce złożyli m.in. Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Obłozą i Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Hanną Krzyżewską. Burmistrz następnie przypinał przybyłym na uroczystość mieszkańcom biało – czerwone kotyliony, przygotowane przez dzieci z Przedszkola „Smyk”. Obchody przed ratuszem zakończył koncert utworów patriotycznych w wykonaniu Chóru „Lira”. Święto Niepodległości zwieńczył wieczorny koncert Niny Nowak, przy akompaniamencie fortepianowym Hanny Andrzejewskiej, zorganizowany w Domu Parafialnym.

autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje13 listopada 2013, 00:00,

Himalaje na dwóch kółkach - Bartek Tofel - Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna

Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna serdecznie zaprasza na spotkanie i pokaz slajdów Bartka Tofla pn.: Himalaje na dwóch kółkach. Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 listopada 2013 roku o godz. 19.00 w KDK Mirków przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny! Zapraszamy podróżników oraz sympatyków różnych podróży na kolejne spotkanie z Klubem Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie.

Himalaje na dwóch kółkach - Bartek Tofel  - Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna

Himalaje na dwóch kółkach - to relacja z szalonego i nieco ryzykownego wyjazdu z 2011 roku, podczas którego wraz z moją dziewczyną – Justyną – zdecydowaliśmy się pokonać dużą część indyjskich Himalajów na motorach. Nie mieliśmy ani praw jazdy ani żadnego doświadczenia w jeździe motocyklami, ale nie przeszkodziło nam to w przejechaniu prawie 3500 kilometrów. W trakcie pokazu przemierzymy zapomnianą dolinę Spiti, słynną drogę łączącą Manali z Leh (pokonuje trzy przełęcze powyżej 4800 m npm) oraz pustynny Ladakh zwany „Małym Tybetem”. Zbliżymy się na odległość rzutu kamieniem do linii zawieszenia ognia w ostaniej indyjsko-pakistańskiej wojnie, znajdującej się w pięknej dolinie Nubra. Następnie przez znany z paszminowych szali i pro-pakistańskich partyzantów Kaszmir i Śrinagar wrócimy do stolicy Indii. Zwiedzimy również wszystkie leżące na drodze warsztaty mechaniczne, jako że nasze motory będą się co chwila psuły. Nie zabraknie też wypadków drogowych i innych anegdot. Więcej informacji na stronie internetowej: www.tofel.eu
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna