Informacje8 grudnia 2015, 21:57,

Relacja z zawodów Poland Bike XC Mikołajkowy Konstancin 2015

Mikołajkowy Konstancin - finisz roku z Poland Bike XC! Ścigali się mikołaje, renifer i nawet anioł. Kolarskie zawody Poland Bike XC pod hasłem „Mikołajkowy Konstancin”, organizowane przez Grzegorza Wajsa, odbyły się pierwszy raz i okazały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dopisała pogoda, atmosfera i frekwencja. Na starcie wyścigów rozgrywanych w przepięknym Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie stanęło blisko 200 miłośników jazdy na rowerach. Tych małych i dużych. Najpierw swoje wyścigi Mini Cross, jak na LOTTO Poland Bike Marathon, miały przedszkolaki, czyli dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat. Potem już na trasie rundy liczącej 2,5 km rywalizowali amatorzy „dwóch kółek” w wielu kategoriach wiekowych.

RELACJA Z ZAWODÓW POLAND BIKE XC MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2015

Najdłuższy dystans MAX (15 km – sześć rund) pokonali zawodnicy i zawodniczki w czterech rocznikach 1997-2000, 1986-1996, 1976-1985 oraz 1975 i starsi. Wśród mężczyzn w klasyfikacji open zwyciężył Sebastian Kabaczuk (pierwszy raz w barwach Absolute Bike Team), przed Tomaszem Pietrzyckim (Pie3cki Team) i Markiem Stramem (Stram Bike Fitting Serwis). Pecha na trasie miał Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team). Jeden z głównych faworytów od samego początku jechał w czołówce, ale nie ukończył wyścigu ze względu na defekt roweru. Rywalizację kobiet wygrała w pięknym stylu Joanna Gumieniak (Bike Atelier Team), wyprzedzając Katarzynę Skurę (Kolarski.eu Team) i Magdalenę Szczęsną (TS Meran Otwock).

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

RELACJA Z ZAWODÓW POLAND BIKE XC MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2015

- Trasa przednia. Zabawy moc i techniki co krok. Podjazdy, zjazdy i kluczenie dały zmęczenie – oceniła druga na mecie Katarzyna Skura z Warszawy, zwyciężczyni klasyfikacji Omnium Poland Bike 2015. – Byliśmy mocno zaskoczeni, bo wszyscy myśleli, że płasko będzie. I łatwo. A tu? Niespodzianka, bomba, rewelacja! Ja bardzo dziękuję za to XC.

RELACJA Z ZAWODÓW POLAND BIKE XC MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2015

Swoje „mikołajkowe” ściganie miała też oczywiście młodzież. Dystans FAN (5 km – dwie rundy) należał do chłopców i dziewcząt z roczników 2001-2008, startujących w czterech grupach wiekowych. Najszybsi okazali się Mateusz Konwiński (Brzeziny MTB Team) i Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin).

RELACJA Z ZAWODÓW POLAND BIKE XC MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2015

Zawody Poland Bike XC „Mikołajkowy Konstancin” zostały zorganizowane przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie.

RELACJA Z ZAWODÓW POLAND BIKE XC MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2015

- Teraz pora na odpoczynek i regenerację po długim sezonie – mówi organizator imprez Poland Bike Grzegorz Wajs. - Mam nadzieję, że z mikołajkowymi wyścigami w formule XC wrócimy do Konstancina-Jeziorny w przyszłym roku. A już teraz miłośników jazdy na rowerach zapraszam na XXVII Warszawski Triathlon Zimowy, który 23 stycznia 2016 roku tradycyjnie odbędzie się na Stegnach.

RELACJA Z ZAWODÓW POLAND BIKE XC MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2015

Dziś już wiadomo, że LOTTO Poland Bike Marathon 2016 wystartuje na początku kwietnia, a zakończy się pod koniec września. Cykl będzie składał się z 15 etapów, rozgrywanych przede wszystkim na Mazowszu. Ekipa Poland Bike zorganizuje także m.in. VII Memoriał Stanisława Królaka (7 sierpnia w „sercu” Warszawy na Krakowskim Przedmieściu), IX Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów i II Mistrzostwa Polski MTB Amatorów w Jeździe Parami oraz trzy imprezy w cyklu Poland Bike XC. Obecnie trwa rezerwacja numerów startowych na sezon 2016. Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=10510
Informacje12 grudnia 2015, 11:00,

Świąteczny Kiermasz Rodzinny na Rynku Miejskim w Piasecznie

12 grudnia 2015 roku na rynku miejskim w Piasecznie odbędzie się Świąteczny Kiermasz Rodzinny. Kiermasz stwarza możliwość zrobienia świątecznych zakupów odzieży, zabawek, ozdób świątecznych, kosmetyków, książek, żywności, ciast czy miodów. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców Piaseczna będzie czekać moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Zapraszamy na spotkanie ze Świętym Mikołajem przy specjalnej oprawie muzycznej. - Podczas Świątecznego Kiermaszu Rodzinnego nie zapominamy o najbardziej potrzebujących rodzinach z terenu gminy Piaseczno - mówi Małgorzata Rawicz, organizatorka Kiermaszu.

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ RODZINNY NA RYNKU MIEJSKIM W PIASECZNIE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Przeprowadzona zostanie zbiórka darów dla rodzin potrzebujących pomocy. Zbierane będą:
- zabawki: puzzle, gry edukacyjne i planszowe, klocki, książeczki dla dzieci;
- artykuły papiernicze: zestawy linijek, cyrkle, kredki, długopisy, ołówki, zeszyty;
- produkty żywnościowe: słoiczki dla małych dzieci, słodycze, płatki śniadaniowe, soki, puszki, kakao, kawa;
- środki higieniczne: szampony, szczoteczki do zębów, proszki do prania, mydła, ręczniki papierowe, pasty do zębów.

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=9547&start=15