Informacje21 maja 2013, 00:00,

Relacja z wycieczki rowerowej szlakiem Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej

Pierwsza wycieczka rowerowa już za nami. Było dużo obaw, wątpliwości czy wszystko się uda. Nie wiedzieliśmy ile osób przyjedzie, czy ktoś się w ogóle zainteresuje akcją Chodź na rower. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie oraz miłe słowa które padły pod naszym adresem. :) Wycieczka odbyła się pod hasłem PIASECZYńSKA KOLEJ W¡SKOTOROWA.

RELACJA Z WYCIECZKI ROWEROWEJ SZLAKIEM PIASECZYńSKIEJ KOLEI W¡SKOTOROWEJ

Jacek Wierzchowski – nasz sympatyczny przewodnik, przybliżył nam historię związaną z kolejką wąskotorową oraz przedstawił teraźniejszą sytuację. Odwiedziliśmy dworzec kolejki wąskotorowej przy ul. Sienkiewicza 14, z której w każdą niedzielę od marca do października rusza zabytkowa ciuchcia.

RELACJA Z WYCIECZKI ROWEROWEJ SZLAKIEM PIASECZYńSKIEJ KOLEI W¡SKOTOROWEJ

Następnie udaliśmy się na dworzec PKP Piaseczno, z którego codziennie liczna grupa mieszkańców Piaseczna i okolic korzysta jadąc do pracy w Warszawie, a mało kto wie że wzdłuż głównych torów biegną jeszcze tory kolejki wąskotorowej.

RELACJA Z WYCIECZKI ROWEROWEJ SZLAKIEM PIASECZYńSKIEJ KOLEI W¡SKOTOROWEJ

Kolejnym punktem naszej wycieczki był przystanek w Zalesiu Dolnym, po którym postanowiliśmy trochę pojeździć.

RELACJA Z WYCIECZKI ROWEROWEJ SZLAKIEM PIASECZYńSKIEJ KOLEI W¡SKOTOROWEJ

Udaliśmy się w kierunku Runowa, gdzie na dużej łące wśród drzew brzozowych zrobiliśmy sobie dłuższy odpoczynek.

RELACJA Z WYCIECZKI ROWEROWEJ SZLAKIEM PIASECZYńSKIEJ KOLEI W¡SKOTOROWEJ

Kto chciał mógł upiec kiełbaskę, przejechać się drezyną, lokomotywą czy też zobaczyć miasteczko westernowe.

RELACJA Z WYCIECZKI ROWEROWEJ SZLAKIEM PIASECZYńSKIEJ KOLEI W¡SKOTOROWEJ

Po ponad godzinnej przerwie ruszyliśmy w drogę powrotną do Piaseczna. W pierwszej wycieczce wzięło udział 42 osoby i razem przejechaliśmy około 25 km. Mamy nadzieje że Wam się podobało i za miesiąc 16 czerwca równie licznie spotkamy się przy fontannie.

RELACJA Z WYCIECZKI ROWEROWEJ SZLAKIEM PIASECZYńSKIEJ KOLEI W¡SKOTOROWEJ

Następna wycieczka odbędzie się 16 czerwca 2013 roku, pod hasłem ROWEREM W LASY CHOJNOWSKIE. Planowana trasa przejazdu to koło 30-40 km, z dłuższym postojem na ognisko w Zimnych Dolach. Zapraszamy serdecznie.

Szczegóły akcji Chodź na rower!: chodz-na-rower.blogspot.com
autor/źródło: Agnieszka Jarzębska - Stowarzyszenie SIM Społeczna Inicjatywa Młodych

Informacje22 maja 2013, 00:00,

Ilustracje do wierszy Doroty Gellner - konkurs plastyczny Biblioteki Publicznej Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza uczniów szkół i przedszkolaki do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn.: Ilustracje do wierszy Doroty Gellner. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli. Zainteresowane osoby, prace formatu A3 i A4, wykonane dowolną techniką składają w Oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej do 31 maja 2013 roku. Konkursowe prace powinny być podpisane (imię, nazwisko autora, klasa, szkoła lub przedszkole, telefon kontaktowy). Liczy się pomysłowość, staranność i oryginalność wykonania. Zwycięzcy otrzymają nagrody, natomiast rozdanie nagród odbędzie się 14 czerwca 2013 roku o godz. 17.00 w bibliotece. Weź udział w konkursie.

Dorota Gellner to bardzo popularna poetka, czasem pisząca także krótką prozę, od debiutu (Mysia wyprawa, 1985) opublikowała blisko pięćdziesiąt książeczek dla najmłodszych. Jej wiersze są tradycyjne, melodyjne - z wielu powstały piosenki. Autorka wielu książek dla dzieci, programów telewizyjnych (Tęczowa bajeczka), słuchowisk radiowych oraz bajek muzycznych, no i oczywiście tekstów piosenek - a jest ich więcej niż sto: "Zuzia - lalka nieduża", "Zając malowany", czy "Duszki, duszki". W 1999 roku została laureatką dorocznej nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Jej piosenki śpiewa już kolejne pokolenie przedszkolaków. Wraz z Wandą Chotomską, Danutą Wawiłow, Natalią Usenko należy do najwybitniejszych poetek piszących dla najmłodszych. Książki Doroty Gellner: gandalf.com.pl/gellner-dorota.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno