Informacje24 września 2015, 18:29,

Relacja z warsztatów ekologiczno - sportowych EKONIEDZIELA 2015

W minioną niedzielę 20 września 2015 roku na piaseczyńskim rynku jak co roku zagościły warsztaty ekologiczno – sportowe pn. EKONIEDZIELA. Organizatorem Eko Niedzieli jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna przy współpracy z Gminą Piaseczno. Zajęcia odbywające się na warsztatach były prowadzone w oparciu o program „EkoSportoEdukacja”, którego głównym celem jest organizacja działań zmierzających do kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko, łącząc ochronę środowiska oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Edukacja poprzez zabawę i sport spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy Piaseczna zarówno ci mali jak i dorośli bardzo chętnie uczestniczyli w zabawach i konkursach odbywających się na placu Piłsudzkiego.

Relacja z warsztatów ekologiczno - sportowych EKONIEDZIELA 2015

Uczestnicy warsztatów mieli do zaliczenia pięć stoisk ekologiczno - sportowych. Pierwszym stoiskiem było stoisko „Ekologia po angielsku” prowadzone przez Szkołę Języków Obcych „SPOT”. Dzieci poprzez zabawę utrwalały sobie ekologiczne zwroty po angielsku. Następnie na macie Klubu Sportowego „X-Fight” Piaseczno należało zaliczyć tor przeszkód z podstawowymi elementami kick-boxingu. Trzecie stanowisko to zabawy sportowe z piłki ręcznej prowadzone przez Klub Sportowy „Victoria” Piaseczno. Na kolejnym stanowisku prowadzonym przez Gminę Piaseczno należało rozwiązać rebusy i krzyżówki związane z kompostowaniem i ekologią oraz pomalować ekologiczną torbę. Ostatnim zadaniem było wykonanie jesiennego ufoludka z warzyw.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Relacja z warsztatów ekologiczno - sportowych EKONIEDZIELA 2015

Każdy z uczestników po zaliczeniu wszystkich stacji otrzymywał okolicznościowy pakiet uczestnictwa oraz upominek. Fundatorami upominków prócz Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej były między innymi: Gmina Piaseczno, Firma „Krevox” Sp. z o.o Europejskie Centrum Ekologiczne, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie, Restauracja „FRYDERYK” ,Nadleśnictwo Chojnów, Decathlon Piaseczno, KS SPORT Krzysztof Roszak, Szkoła Języków Obcych „SPOT”, KS „VICTORIA” Piaseczno, KS „X-FIGHT” Piaseczno, Restauracja „PIZZA HUT” Piaseczno. Łączna ilość dzieci i młodzieży przybyłych na event to 148 osób.

Relacja z warsztatów ekologiczno - sportowych EKONIEDZIELA 2015

Podczas warsztatów przeprowadzono konkurs na najciekawsze hasło promujące kompostowanie. Nagrodą główną konkursu był kompostownik ufundowany przez Wydział Gospodarki Odpadami Gminy Piaseczno. Na warsztatach był także promowany Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych i Wiatrowych. Turniej organizowany przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną jest jedynym tego typu turniejem w Polsce, w którym młodzież z gimnazjów buduje turbiny wodne i wiatrowe. Turbiny najpierw przechodzą test techniczny po czym na specjalnych maszynach poddawane są próbom mocy i wydajności. Tegoroczna edycja obejmuje cztery miasta w Polsce. Eliminacje przeprowadzone zostaną w Krakowie, Poznaniu oraz w Gdańsku. Finały odbędą się 6 grudnia br. w Piasecznie w hali GOSiR Piaseczno www.turniejmaszyn.pl

Relacja z warsztatów ekologiczno - sportowych EKONIEDZIELA 2015

Kasia Kondraciuk - Dyrektor Członek Zarządu Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=6002&start=15
Informacje28 września 2015, 10:00,

Cykl baśni muzycznych w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na cykl baśni muzycznych. Są to barwne opowieści o wesołej, pogodnej lecz nieco szalonej Księżniczce, która odkrywa, że w jej królestwie dzieją się niezwykłe rzeczy. Spotyka różne stwory, wróżki, królów, wiedźmy o których istnieniu nic nie wie. Bajkom towarzyszy muzyka grana na żywo. Podstawowym instrumentem jest fortepian, drugi instrument jest dobrany w zależności od tematyki baśni. Podczas przedstawień dzieci są zapraszane do wspólnej zabawy, a muzyka w idealny sposób pobudza i rozwija ich wyobraźnię.

Cykl baśni muzycznych w Piasecznie

Program przygotowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas 0-1. Scenariusz i reżyseria: Ewa Szawłowska Występują: Prowadząca + dwóch muzyków Koszt udziału jednego dziecka wynosi 8 zł (płatne w dniu imprezy w kasie Domu Kultury) Zapisy grupowe i koordynacja: Katarzyna Resiak katarzyna.resiak@kulturalni.pl tel. 519 388 690, 22 756 76 00 wew. 16

WYKAZ BAJEK:
28.IX.2015 - „Wiolczynelka” instrument wiolonczela
19.X.2015 - „Skrzypczaki” instrument skrzypce
16.XI.2015 - „Fletinka” instrument flet
14.XII.2015 - „Trąbisie” instrument trąbka
11.I.2016 - „Król Fagoton” instrument fagot
15.II.2016 - „Gitarella” instrument gitara
14.III.2016 - „Perkusiaki” instrumenty perkusyjne
11.IV.2016 - „Waltornisia” instrument waltornia
9.V.2016 - „Mistrz Pląs” tancerz