Informacje4 maja 2015, 20:24,

Relacja z SK bank Mazovia MTB Marathon Piaseczno

Słoneczne Piaseczno podczas III etapu SK bank Mazovia MTB Marathon! SK bank Mazovia MTB Marathon długi weekend może zaliczyć do udanych. Tym razem Cezary Zamana, zaprosił swoich zawodników do Chojnowskich Lasów w podwarszawskim Piasecznie, gdzie na starcie w Żabieńcu zameldowało się blisko 1000 osób.

Relacja z SK bank Mazovia MTB Marathon Piaseczno

Trasa była bardzo szybka i bezpieczna. Wiodła szerokimi, ubitymi duktami. Tegoroczna słoneczna pogoda pozwoliła docenić te tereny. Warunki w lesie były bardzo dobre. Suche przejezdne ścieżki spowodowały, że w odróżnieniu od zeszłorocznych błotnych kąpieli, gdzie ważna była przede wszystkim technika jazdy, o zwycięstwie zdecydowały raczej umiejętności nabyte podczas szybkiej jazdy szosowej. Doskonale było to widoczne na finiszach, które rozegrane zostały w grupach zawodników wpadających na ostatnią prostą.

Zacięta walka odbyła się na ostatnich metrach dystansu Giga pomiędzy zawodnikami grupy TRW Cloudware Team. Bartosz Owczarek wyprzedził swojego drużynowego kolegę Adriana Jusińskiego zaledwie o jedną sekundę! Podobnie na krótszym dystansie Mega, gdzie triumfował Bartosz Grędziński (Retro Rowery Duda Team). Tuż za nim, zameldował się Paweł Niechwiedowicz (BLU Cersanit Team Refleks). Wśród Pań na dystansie Mega zwyciężyła Izabela Kłosowska (BLU Cersanit Team Refleks), druga była Justyna Zawistowska (ProWomen MTB Team). Na trzeciej pozycji dotarła Katarzyna Pakulska (TRW Cloudware Team).

Relacja z SK bank Mazovia MTB Marathon Piaseczno

Dużym zainteresowaniem cieszył się wyścig dla dzieci MiniMini+ Mazovia zorganizowany w miasteczku rowerowym w trakcie zmagań dorosłych zawodników. Na specjalnie wytyczonej pętli, podzielone na kategorie, rywalizowały ze sobą najmłodsze dzieci. Wystartowało ponad 120 małych kolarzy! Tej zabawie towarzyszyła znana wszystkim z ekranów telewizyjnych Rybka MiniMini. Stacja MiniMini+ jest oficjalnym partnerem zawodów SK bank Mazovia MTB Marathon.

Na starcie obecna była Hanna Kułakowska-Michalak - Wiceburmistrz Piaseczna oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Obłoza, którzy razem z Cezarym Zamaną zagrzewali zawodników do walki. Rozegrana została też klasyfikacja dla mieszkańców. Został wyłoniony najlepszy mieszkaniec w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć. Mieszkańcy Miasta i Gminy Piaseczno startowali w zawodach bez opłat. Przed nami jeszcze dwanaście etapów SK bank Mazovia MTB Marathon w całej Polsce. Kolejna impreza już za dwa tygodnie w Toruniu (sobota,16.05). Wyniki www.mazoviamtb.pl Foto: www.dropbox.com

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=372&start=15
Informacje2 maja 2015, 09:00,

15. Piaseczyńska Mila Konstytucyjna

W sobotę 2 maja 2015 r. po raz 15. odbędzie się cykliczna impreza biegowa na dystansie 1 mili. Bieg od lat przyciąga amatorów w każdym wieku, a także gwiazdy polskiej lekkoatletyki. Przyświeca mu uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, a także popularyzacja rekreacji ruchowej jako formy czynnego wypoczynku.

15. Piaseczyńska Mila Konstytucyjna

Trasa posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na dystansie 1 mili przebiegać będzie jak zwykle ulicami: Kościuszki (start) – rynek – Kościuszki – Nadarzyńska – Sierakowskiego – rynek (meta). Bieg główny open kobiet i mężczyzn rozpocznie się o godz. 12.15. W ramach imprezy zapraszamy też na biegi z udziałem przedszkolaków, dzieci i młodzieży, które zaplanowano od godz. 11.15.

Program imprezy:
09:30-11:30 weryfikacja zawodników, przyjmowanie zgłoszeń
11:00 otwarcie imprezy
11:15 Bieg Krasnali 100 m dziewcząt i chłopców ur. 2008 i młodsi
11:30 Bieg 400 m dziewcząt i chłopców ur. 2005-2007
11:45 Bieg 800 m dziewcząt i chłopców ur. 2004-2002
12:00 Bieg 1 mila (1609) K i M Gimnazjum ur. 2001-1999, Szkoła Średnia ur. 1998-1996
12:15 Bieg Główny Open K i M dystans 1 mila (1609 m)
13:00 podsumowanie wyników, wręczenie nagród
14:00 zamknięcie imprezy.

Biuro zawodów będzie mieściło się na terenie Przystanku Kultura (sala na I piętrze). Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisława Lisa i dofinansowana jest ze środków Gminy Piaseczno. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe „Kondycja”. Więcej informacji o Mili znaleźć można na stronie www.mila-piaseczno.pl

Redakcja, 16 lipca 2019