Informacje5 lipca 2011, 00:00,

Relacja z POLAND BIKE MARATHON w Górze Kalwarii

3 lipca 2011 roku, było prawdziwe MTB i solidny sprawdzian dla kolarskich twardzieli. Miłośnicy jazdy na rowerach górskich na długo zapamiętają Górę Kalwarię i szósty etap tegorocznego Poland Bike Marathon. Góra Kalwaria na mapie Poland Bike gości od początku i znalazła się trzeci raz z rzędu. Tym razem jednak blisko 300 amatorów dwóch kółek ścigało się na zupełnie nowej trasie z miasteczkiem przy Placu Piłsudskiego w centrum miasta.

POLAND BIKE MARATHON W GÓRZE KALWARII

Frekwencja dopisała mimo, że warunki były ekstremalne. Nieustannie padający od kilku dni deszcz zamienił malowniczą, zróżnicowaną i jednocześnie niezwykle wymagającą, techniczną trasę w pagórkowaty szlak pełen błota. Miejscami to była błotnista kąpiel, ale i tak wszyscy na mecie, choć niemiłosiernie zmęczeni i umorusani od stóp do głów, byli uśmiechnięci i zadowoleni. Finisz pod górę, niczym na słynnym wyścigu Paryż - Roubaix, prowadził po bruku. Kolarska jazda w ekstremalnych okolicznościach okazała się ciekawym egzaminem, próbą charakterów i fantastyczną zabawą. Jedno jest pewne - był to najtrudniejszy etap Poland Bike Marathon w tym roku, ale za to satysfakcja ze zdobycia Góry Kalwarii była wyjątkowa.

kliknij, aby powiększyć zdjęcia z Poland Bike w Górze Kalwarii

Na najdłuższym dystansie MAX (48 km) w pięknym stylu wygrał Radosław Rękawek. Lider Kross Racing Team wyprzedził debiutującego w Poland Bike Marathon Macieja Dombrowskiego (Dek Meble Cyclo Korona Kielce) i Adriana Jusińskiego (BSA Pro Tour). Wśród kobiet najszybsza okazała się Maja Busma (BSA Pro Tour), przed Agnieszką Sikorą (£omianki) i Alicją Rębkowską (Plannja Racing Team).

kliknij, aby powiększyć zdjęcia z Poland Bike w Górze Kalwarii

Na dystansie MINI (23 km) nie było mocnych na Damiana Kaweckiego (Eclipse BikeTires). Drugie miejsce zajął Michał Capała (Lemonbike), a trzecie Mateusz Kąkolewski (BSA Pro Tour). W rywalizacji kobiet pierwsza na mecie finiszowała Justyna Zawistowska (UKK BDC Huragan Wołomin), przed Katarzyną Kołek (Brwinów) i Izabelą Macutkiewicz (Warszawski Klub Kolarski).

kliknij, aby powiększyć zdjęcia z Poland Bike w Górze Kalwarii

Na trasie FAN (6 km) tradycyjnie rywalizowali uczniowie i uczennice szkół podstawowych w otwartych mistrzostwach Góry Kalwarii w kolarstwie górskim. Mistrzami Góry Kalwarii zostali Julia Stachoń (Radomska Grupa Kolarska Integra), Klaudia Czabok (Warszawa), Filip Biernacki (RKS Family Active) i Albert Karolonek (UKK BDC Huragan Wołomin). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat. Potem na uczestników imprezy czekała dekoracja na scenie, mnóstwo nagród i losowanie atrakcyjnych upominków. A kolejne kolarskie emocje już w niedzielę 24 lipca w debiutujących na mapie Poland Bike Kozienicach. Tam odbędzie się VII etap Poland Bike Marathon. Kolarstwo jest naszą pasją! Startuj z nami!

kliknij, aby powiększyć zdjęcia z Poland Bike w Górze Kalwarii

Autor zdjęć: Jacek Prondzynski.
autor/źródło: Media Poland Bike - www.polandbike.pl

Informacje5 lipca 2011, 00:00,

LATO W MIEŚCIE Z KOLEJK¡ W¡SKOTOROW¡

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami, na Lato w Mieście z Kolejką Wąskotorową. Proponują ciekawą formę spędzenia wolnego czasu w plenerze - zagospodarowane siedlisko turystyczne w Runowie. Wycieczki odbędą się w dniach: 13.07.2011 godz. 10:00 – 15:00, 20.07.2011 godz. 10:00 – 15:00, oraz 27.07.2011 godz. 10:00-15:00. Zapraszamy!

LATO W MIEŚCIE Z KOLEJK¡ W¡SKOTOROW¡

W programie przejazd kolejką na trasie Piaseczno - Tarczyn - Piaseczno, w Runowie piknik z ogniskiem, gry i zabawy sportowe. BILETY DLA WSZYSTKICH DZIECI 5 Z£ Rezerwacja biletów: 22 756 76 38 w. 21, 607 155 188 lub przez rezerwację on-line na stronie internetowej: www.kolejka-piaseczno.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno