Informacje25 września 2017, 06:34,

Relacja z pikniku Bezpieczna droga do szkoły w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Bezpieczna droga do szkoły - pod tą nazwą w minioną niedzielę odbył się piknik zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Imprezie towarzyszyło mnóstwo atrakcji takich jak „Miasteczko ruchu drogowego” czy pokaz symulatorów- a wszystko w ramach zajęć prewencyjnych wpisujących się w kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

RELACJA Z PIKNIKU BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W PIASECZNIE

Już od godziny 12.00 na Placu Piłsudskiego w Piasecznie rozpoczął się największy w tym roku piknik zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Piasecznie oraz Komendę Powiatową Policji poświęcony bezpieczeństwu.

Odbywał się on pod oficjalną nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Przygotowaliśmy tego dnia wiele zajęć i konkursów związanych z edukacją najmłodszych w zakresie ruchu drogowego ale i nie tylko. W miasteczku ruchu drogowego można było poćwiczyć zasady prawidłowego zachowania na drodze, a w organizowanych przez dzielnicowych i policjantów z ruchu drogowego konkursach z wiedzy o wyposażeniu rowerów czy znajomości znaków drogowych najmłodsi mogli otrzymać prezenty, wpływające na poszerzenie wiedzy z zakresu ruchu drogowego.

RELACJA Z PIKNIKU BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W PIASECZNIE

Dla dorosłych przygotowaliśmy informacje o Krajowej Mapie Zagrożeń i Aplikacji „Moja Komenda”. Stanowisko techników kryminalistyki cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ponieważ nasi policjanci prezentowali tu często zaskakujące doświadczenia i eksperymenty z zakresu np. daktyloskopii.

Dla dorosłych Krajowe Centrum Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przygotowało specjalne pokazy dotyczące prawidłowego zapinania pasów, były również symulatory wypadków i pokaz co się dzieje w samochodzie po uaktywnieniu poduszki powietrznej. Ze specjalnym programem pod nazwą „Historia wypadków drogowych” wystąpił Pan Wojciech Pasieczny wybitny ekspert z zakresy badania i przyczyn wypadków drogowych. ze swoim programem odziwdzili nas także eksperci z Krajowego Centrum Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Piknik był również okazją do wręczenia nagród dla uczniów piaseczyńskich szkół, którzy brali udział w konkursie plastycznym dotyczącym właśnie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nagrody wręczał poełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie insp. Robert Chmielewski wspólnie z zastępcą burmisrza panią Hanna Kułakowską Michalak.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

RELACJA Z PIKNIKU BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W PIASECZNIE

Przygotowany przez Samorząd Piaseczna i policję program pikniku doskonale wpisuje się w prowadzoną w Polsce kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje1 października 2017, 14:00,

Zając Wiercipięta - Jesienne Spotkania z Teatrem Dziecięcym w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

1 października 2017 roku o godz. 16.00 Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza dzieci na przedstawienia teatralne pt.: Zając Wiercipięta, w wykonaniu teatru Kuffer. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, ul.J. Stępkowskiego 17. Informacje i rezerwacja biletów pod nr. tel. 22 715 79 62. Sprzedaż biletów w pok. 101 (I piętro), lub przed przedstawieniem. Cena: 6 zł za jedno przedstawienie. Zapraszamy na Jesienne Spotkanie z Teatrem Dziecięcym w Tarczynie.

ZAJĄC WIERCIPIĘTA - JESIENNE SPOTKANIA Z TEATREM DZIECIĘCYM W TARCZYNIE

Zając Wiercipięta - ekologiczna bajka o perypetiach leśnych zwierząt posiadających zabawne ludzkie cechy. O przyjaźni, porach roku. Ciepło, kabaretowo i wiosennie. Tytułowy bohater Zając Wiercipięta – mieszka w lesie i tam spotyka go wiele zaskakujących przygód. Jest sowa, która uczy w leśnej szkole, motyl chwalipięta, który pożycza Wiercipięcie swoje skrzydła, kaczor, który uczy wszystkich gimnastyki i oczywiście przebiegły wilk, któremu nigdy nie udaje się złapać zająca. Interakcja. Wesołe piosenki, kabaretowa forma.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie