Informacje5 grudnia 2012, 00:00,

Relacja z Otwartych Mistrzostw Przedszkoli Gminy Piaseczno w Wieloboju Sportowym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


30 listopada 2012 roku Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie po raz szósty zorganizował imprezę sportową skierowaną do najmłodszych sportowców Gminy Piaseczno tj. dla przedszkolaków. Tym razem regulamin dopuszczał start także przedszkoli prywatnych. Do rywalizacji przystąpiło 10 przedszkoli w tym 4 publiczne (nr 8, nr 9, nr 10, nr 11) oraz 6 prywatnych Piruet, U żwirka, Przedszkole Pod Jabłonką, Melodia, Chatka Puchatka i Klub Misia Bo.

OTWARTE MISTRZOSTWA PRZEDSZKOLI GMINY PIASECZNO W WIELOBOJU SPORTOWYM PIASECZNO

Przedszkolami biorącymi udział pierwszy raz w zawodach były przedszkola: U żwirka, Przedszkole Pod Jabłonką, Melodia, Chatka Puchatka i Klub Misia Bo. Przedszkolaki rywalizowały w czterech konkurencjach: tor przeszkód, strzał na bramkę, przeciąganie liny oraz układanie ekologicznej wieży z kartonów po żywności płynnej przeprowadzonej przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczna. W torze przeszkód najlepsze okazało się Przedszkole nr 8 , w strzale na bramkę Niepubliczne Przedszkole Piruet, w przeciąganiu liny Niepubliczne Przedszkole U żwirka, a w konkurencji ekologicznej maksymalną liczbę punktów zdobyło aż pięć przedszkoli - nr 8, nr 9, nr 11, U żwirka oraz Przedszkole Pod Jabłonką.

OTWARTE MISTRZOSTWA PRZEDSZKOLI GMINY PIASECZNO W WIELOBOJU SPORTOWYM PIASECZNO

Podczas mistrzostw prócz rywalizacji sportowych przeprowadzany został konkurs na najlepszą publiczność, jednogłośnie wygrało Niepubliczne Przedszkole Piruet. Współorganizatorem ekologicznej konkurencji była Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna, która przeprowadziły krótkie warsztaty na temat zasady i potrzeb segregacji śmieci. Patronat honorowy nad imprezą objął Zdzisław Lis Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Imprezę uświetnił występ taneczny naszego gminnego Klubu Tanecznego Grawitacja.

Każde z przedszkoli otrzymało pamiątkowe puchary, dyplomy, książki pt. Skąd się bierze woda w kranie? oraz słodkie niespodzianki, pierwsze trzy drużyny medale. Fundatorami nagród w tym roku byli Gmina Piaseczno, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie oraz Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. Zawody miały na celu zintegrowanie środowiska przedszkolnego, przygotowanie małego człowieka do zdrowej rywalizacji sportowej oraz do rozwinięcia chęci współpracy z rówieśnikami. Zawody przyświecała postawa fair play.

OTWARTE MISTRZOSTWA PRZEDSZKOLI GMINY PIASECZNO W WIELOBOJU SPORTOWYM PIASECZNO

KLASYFIKACJA GENERALNA

I miejsce 79 pkt. Przedszkole nr 8 ul. Ks. Józefa Piaseczno
II miejsce 74 pkt. Niepubliczne Przedszkole U żWIRKA Głosków
III miejsce 60 pkt. Przedszkole nr 11 ul. Nefrytowa Piaseczno
IV miejsce 59 pkt. Niepubliczne Przedszkole Taneczne PIRUET Piaseczno
V miejsce 52 pkt. Przedszkole nr 9 ul. Przesmyckiego Piaseczno
VI miejsce 51 pkt. Przedszkole Niepubliczne PRZEDSZKOLE POD JAB£ONK¡ Złotokłos
VII miejsce 46 pkt. Przedszkole nr 10 ul. Sierakowskiego 11 Piaseczno
VIII miejsce 42 pkt. Przedszkole Niepubliczne Muzyczno -Taneczne MELODIA Piaseczno
IX miejsce 41 pkt. Przedszkole Niepubliczne CHATKA PUCHATKA
X miejsce 37 pkt. Przedszkole Niepubliczne Klub Misia Bo Piaseczno
Konkurs na okrzyk publiczności wygrało: Niepubliczne Przedszkole Taneczne PIRUET w Piasecznie
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - GOSiR Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje5 grudnia 2012, 00:00,

Kolejne firmy przystąpiły do programu rabatowego Karty Dużej Rodziny w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zainteresowanie sektora prywatnego udzielaniem zniżek dla rodzin wielodzietnych z terenu gminy Piaseczno jest coraz większe, co cieszy niezmiernie i daje nadzieję na dynamiczny rozwój programu wsparcia, który uchwalony został 29 grudnia 2011 r. przez Radę Miejską w Piasecznie. Program ten zakłada wzmocnienie kondycji rodzin, które posiadają troje lub więcej dzieci, poprzez zagwarantowanie im różnorodnych ulg i rabatów. Ułatwia on dużym rodzinom korzystanie z oferty kulturalnej, sportowej czy edukacyjnej, jak również zmniejsza wydatki z rodzinnego budżetu potrzebne na zakup niezbędnych produktów.

KOLEJNE FIRMY PRZYST¡PI£Y DO PROGRAMU RABATOWEGO KARTY DUżEJ RODZINY W PIASECZNIE

Przedsiębiorstwa i punkty usługowe, które przystąpiły do programu Karty Dużej Rodziny, oferują atrakcyjne rabaty dla rodzin 3+. Porozumienia z gminą podpisało już 16 przedsiębiorstw. Firmami Przyjaznymi Rodzinie zostały: Imperium Wiedzy, HIPOKAMP Dziecięca Akademia, świetlica „Pampedia”, Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Domek Elfów”, Akademia Językowa Open School, Przedszkole Niepubliczne Muzyczno-Taneczne „Melodia”, Dom Językowy "Nasza mała Francja", Salon Optyczny Dobrze Widzisz s.c., AS-MED Komputerowe Badanie Stóp, Apteka Ustanowska, Centrum Zdrowia, Wypożyczalnia przyczep i sprzętu sportowego oraz usługi transportowe – Jacek Andrzejak, Sklep stacjonarny oraz internetowy GRAJDOMEK, Małe PP – sklep/komis z artykułami dla dzieci, PERGOLA Jan Michalak oraz warsztaty samochodowe Autotronik Bosch Service i Autotronik II. Informacje o udzielanych rabatach znajdują się na gminnej stronie www.piaseczno.eu

Serdecznie zapraszamy kolejne sklepy i punkty usługowe do włączenia się do programu piaseczyńskiej Karty Dużej Rodziny. Przystępując do programu, firma będzie mogła szczycić się prorodzinną marką i używać np. na stronie internetowej lub witrynie sklepowej tytułu Firmy Przyjaznej Rodzinie. Dodatkowym atutem przyłączenia się do programu jest gwarantowane zamieszczenie na gminnej stronie www.piaseczno.eu krótkiej wizytówki firmy wraz z linkiem do oficjalnego portalu internetowego. Gmina zapewnia również działania informacyjno-promocyjne, zarówno o Karcie, jak i o przystępujących do programu firmach.

Piaseczyńska Karta Dużej Rodziny zaczęła funkcjonować 1 października 2012 r. i nadal można składać wnioski o jej wydanie w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Każdy członek rodziny, który uzyska Kartę, powinien ją okazać w miejscu, w którym chciałby skorzystać ze zniżki. Partnerami publicznymi programu są Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie oraz Centrum Kultury w Piasecznie wraz z filiami. O wszelkich kwestiach dotyczących przystąpienia do programu można porozmawiać z pracownikami Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno, nr tel.: 22 701 76 50, e-mail: promocja@piaseczno.eu Wierzymy, że wspólnie możemy realnie wspomóc rodziny 3+ z terenu naszej gminy.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie