Informacje28 września 2013, 00:00,

RELACJA Z MOTOXTREME 4 W MYSIADLE

W dniach 21-22 września 2013 roku na terenie miejscowości Mysiadło (k. Warszawy) odbyła się czwarta edycja motocyklowego weekendu MotoXtreme. W ramach dwudniowej rywalizacji motocyklistów odbyły się finałowa runda Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Cross Country oraz ostatnia eliminacja Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro.

Cross Country
Warto podkreślić, że cały cykl MOW Cross Country został zaplanowany tak, aby wystartować mogli w nim również amatorzy motocyklowego off-roadu. Pierwsze dwie rundy odbyły się w Górze Kalwarii, trzecią rozegrano w Kurdwanowie, natomiast finał miał miejsce w Mysiadle.

Na około 5-kilometrowym torze najlepsi zawodnicy przejeżdżali około 14 okrążeń w ciągu regulaminowych 90 minut. Najlepszy wynik w klasie Senior 1B zanotował reprezentant Jarper X Racing - Sławomir Jabłoński. Za jego plecami zameldowali się Filip Stankiewicz z Automobilklubu Polski oraz Daniel Masiak z Jarper X Racing. Najwięcej punktów w cyklu zgromadził Masiak, przed Jabłońskim i Patrykiem Wiśniewskim z KM Cross Team Stare Babice.

MOTOXTREME 4 W MYSIADLE

W klasie Senior 2B zwyciężył Dominik Asłan z Automobilkubu Polski, który sezon 2013 może zaliczyć do szczególnie udanych. Oprócz zwycięstw w Cross Country zawodnik AP Warszawa świetnie radził sobie również na trasach enduro. Za Asłanem finiszował Michał Włodarczyk z £KM £ódź i Damian Kwestarz z Jarper X Racing. W generalce zwyciężył Paweł Karliński z KM Cross Team Stare Babice przed Karolem Kysiakiem z Jarper X Racing i Dominikiem Asłanem.

Klasę Masters zdominowali zawodnicy Jarper X Racing. Najszybszy w całym cyklu był Robert Kaniewski, który finiszował przed Sławomirem Suchorowskim. Trzecią lokatę zajął Wiesław Wiśniewski z KM Wisła Chełmno.

Wielu emocji dostarczyły również wyścigi w klasach Junior oraz Kobiet. Najszybszym Juniorem w Mysiadle był Alan Barszczewski (KM Cross Team Stare Babice), który wyprzedził Bartłomieja Wojtasiewicza (KM MXMOTO Racing) i Pawła Kałanczyńskiego z Jarper X Racing. Wśród kobiet bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem była Alina £aszcz z Jarper X Racing, która przejechała aż dwa okrążenia więcej niż druga na mecie Natalia Śniady z £KM £ódź. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Kula z AP Warszawa.

Super Enduro
Emocje sięgnęły zenitu w niedzielę, kiedy na specjalnie przygotowanym torze pojawili się specjaliści w ekstremalnym enduro. Dla licznie zgromadzonej publiczności zabawa zaczęła się wraz z rozpoczęciem pierwszych treningów.

Trasa była szybka i dość efektowna. Nie brakowało długich i wysokich lotów, przepraw błotnych, wodnych i kamienistych. Do tego cała masa zakrętów i mniejszych hopek. Wśród zawodników z licencją C najlepszy był Krzysztof Nędzka z Automobilklubu Krakowskiego. Na drugiej pozycji dojechał £ukasz Chłap z ETER Rymanów, a trzeci był Dawid Nastula z BKM Silesia.

W “licencji B” zdecydowanie zwyciężył Michał Włodarczyk z £KM £ódź przed Piotrem Cieślińskim z Jarper X Racing i Pawłem Drzewieckim z £KM £ódź, który podczas wręczenia pucharów otrzymał największe brawa.

Cross Country
Fascynującą bitwę stoczyli zawodnicy Mistrzostw Polski Juniorów. Koniec końców zwyciężył Adam Tomiczek z UKS Wiraż Cieszyn, przed Jakubem Kucharskim z HAWI Opole i Karolem Paśko z ETER Rymanów. Warto zaznaczyć, że czwarty w generalce Damian Magierowski (SKM Krzeniów) do Karola Paśko stracił jedynie punkt. Podium na koniec sezonu wygląda następująco: Tomiczek na pierwszym miejscu, a zanim Kucharski i Magierowski.

Niezwykle dramatyczny przebieg miał finał Mistrzostw Polski Open. Najszybszy w treningach był Wojtek Kozłowski (Jarper X Racing). Niestety, aby wygrać trzeba jeszcze dojechać do mety. A to tym razem się “Gadżetowi” nie udało. Podczas pierwszego finału jechał zdecydowanie i szybko. Jednak dwie wywrotki przekreśliły szansę na dobrą lokatę. Podobnie było w drugim finale. Niestety wywrotka przy dużej prędkości i uderzenie w kierownicę skutecznie zakończyły marzenia o podium.

Zwyciężył Paweł Kaim z BKFM Flow, który zaprezentował skuteczną do bólu jazdę we wszystkich trzech finałach. W pierwszym biegu był trzeci, mimo czasochłonnej wywrotki w połowie dystansu. Natomiast w dwóch pozostałych zwyciężył wyraźnie. Za jego plecami w generalce zawodów zameldowali się dobrze dysponowani Adam i Tomasz Zychowie z £KM £ódź.

Jednak tytuł Mistrza Polski już wcześniej zapewnił sobie Paweł Szymkowski (CKM Cieszyn), którego w Mysiadle zabrakło. Podobnie jak drugiego w generalce £ukasza Kurowskiego (Pruszkowski Klub Motocyklowy). Trzecie miejsce w sezonie zajął Paweł Kaim.
autor/źródło: Bartłomiej Kowalski Klub Motorowy Jarper X Racing

Informacje29 września 2013, 00:00,

Jesienne Dzierganie w Bibliotece w £azach

Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli zaprasza na DZIERGANIE w filii biblioteki w £azach, które odbędzie się 1 października 2013 roku o godz. 17:30. Organizatorzy zapraszają osoby początkujące, jak i doświadczone dziewiarki, miłośniczki robótek ręcznych w każdym wieku. Celem comiesięcznych spotkań, jest poszukiwanie inspiracji i nowych wzorów, wymiana doświadczeń, a przede wszystkim wspólne dzierganie. Prosimy o zabranie swoich drutów, kolorowych motków oraz zaczętych robótek. Zapraszamy!

JESIENNE DZIERGANIE W BIBLIOTECE W £AZACH
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola