Informacje16 grudnia 2015, 19:55,

Relacja z Międzynarodowych Warsztatów Gospel CALVARY GOSPEL

W dniach 12 - 13 grudnia 2015 r. odbyły się po raz szósty już w Górze Kalwarii Międzynarodowe Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL. Dzięki gościnności Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii ok. 60 osobowa grupa uczestników mogła zgłębiać tajniki interpretacji pieśni negro spiritual i gospel w przytulnej, nowo oddanej do użytku siedzibie Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii przy ul. Białka 9, gdzie odbyły się zarówno warsztaty jak i koncert finałowy. Warsztaty poprowadziła międzynarodowa grupa charyzmatycznych i niezwykle utalentowanych instruktorów gospel: czarnoskóra wokalistka z Kenii: MARSHA OTONDI, wokalista, muzyki i lider uwielbienia LEYE OLADIPUPO z Nigerii oraz JOANNA WĄTOR – dyrygentka i wokalistka chóru „New Gospel Generation” z Warszawy. Podczas koncertu finałowego towarzyszyli im na instrumentach klawiszowych: Marcin Piekos, na gitarze Sebastian Iwanowicz, na basie Andrzej Solarski i na perkusji Gniewomir Tomczyk.

Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL

W ramach dwudniowych warsztatów uczestnicy przygotowali program złożony z tradycyjnych negro spiritual (m.in. „Go Tell it On The Mountain”), jak również popularnych amerykańskich standardów okołoświątecznych w oryginalnych, gospelowych i jazzowych aranżacjach (m.in. „Good”, „Jesus What a Wonderfuld Child”, „Oh, Holy Day”, Joy To The World”). Część programu stanowiły też autorskie pieśni instruktorów oraz opracowania pieśni afrykańskich, m.in. „Monhadi” i Bambella”, zaśpiewana wspólnie z chórem i zgromadzoną publicznością. Koncert rozpoczął się dynamicznie wykonanym utworem polskim „Zasługujesz chwałę wziąć” w znakomitym wykonaniu dwóch dziewczynek, uczestniczek warsztatów, Darii i Marysi, a zakończył brawurowym wykonaniem znanego standardu „Feliz Navidad” z solistką, Agatą Grzegorczyk-Janik.

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL

Niezwykle gorąca atmosfera przeniosła się zarówno na uczestników jak i licznie przybyłych słuchaczy, którzy długo oklaskiwali powarsztatowy koncert CALVARY GOSPEL 2015”, doceniając w ten sposób wspaniały klimat i wysoki poziom wykonawczy i artystyczny tej unikalnej w swym charakterze imprezy - jedynej takiej imprezy na terenie Mazowsza - oraz wkład, jaki wnosi do oferty kulturalnej Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL

Impreza odbyła się dzięki wsparciu władz samorządowych Miasta i Gminy Góra Kalwaria i Starostwa Powiatowego w Piasecznie, wsparciu organizacyjnemu Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii i restauracji „Stacja Kultura” oraz patronatowi medialnemu portalu „gorakalwaria.net”.

Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL

Zapraszamy na kolejne VII już Warsztaty Gospel CALVARY GOSPEL w grudniu 2016 r.
Zarząd Fundacji PiEA "Promotus”

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=4512
Informacje16 grudnia 2015, 20:11,

OSP Jazgarzew wyposażony w nowy wóz bojowy na podwoziu Scania

W czwartek 10 grudnia 2015 r. do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jazgarzewie dotarł nowy wóz bojowy na podwoziu Scania. Z budżetu Gminy Piaseczno zakupiony został na potrzeby ochotniczej straży w Jazgarzewie ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania model P 370 o mocy silnika 272 kW, spełniający normy emisji Euro 6. Samochód ten posiada napęd 4x4, zbiornik na wodę o pojemności 5 tysięcy litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 litrów oraz kompletne zabudowanie specjalne.

OSP JAZGARZEW WYPOSAŻONY W NOWY WÓZ BOJOWY NA PODWOZIU SCANIA

Nowy pojazd pożarniczy wejdzie do działań operacyjnych w miejsce wozu, który służył 21 lat i został przesunięty do jednostki w Grochowej, niebędącej w systemie KSRG. Tam zastąpi jeszcze starszy wóz do tej pory użytkowany przez OSP Grochowa. Pojazd pożarniczy kosztował 845 640,00 zł a jego zakup dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie niskooprocentowanej pożyczki z możliwością częściowego umorzenia.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

OSP JAZGARZEW WYPOSAŻONY W NOWY WÓZ BOJOWY NA PODWOZIU SCANIA