Informacje2 lipca 2013, 00:00,

Relacja z Letniego Marszu Nordic Walking


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W sobotę 29 czerwca 2013 roku odbył się pierwszy letni Marsz Nordic Walking - z cyklu £ączymy pokolenia. Pomysł organizacji tego przedsięwzięcia zrodził się w trakcie realizacji I Ogólnopolskiego Marszu członków UTW na terenie Piaseczna, którego uczestnicy żywo zareagowali na propozycję kontynuacji rekreacyjnych marszy letnich. Letnie marsze, skierowane głównie do osób po 50 roku życia, mają na celu integrację międzyludzką i międzypokoleniową. Zachęcamy osoby zgłaszające uczestnictwo, aby na letnie marsze zapraszali swoich bliskich: małżonków, dzieci, wnuki, przyjaciół, sąsiadów. Pragniemy wypromować Nordic Walking jako formę aktywnego spędzania czasu, w trakcie której rozwijamy się towarzysko i familiarnie, łącząc przyjemny i zdrowy ruch z rekreacją. Marsze dedykowane są tym, którzy czynnie uprawiają marsze nordyckie na zajęciach treningowych – osoby te mają możliwość wypróbowania i zaprezentowania nabytych umiejętności, jak i dla osób, które pragną poznać Nordic Walking lecz dotychczas nie miały okazji zrealizować swoich zamiarów. Na naszych marszach jest możliwość poznania zasad Nordic Walking, skorzystania z porad instruktora. Ponad to organizator Gabriela Helak umożliwia bezpłatne wypożyczenie kijów po uprzednim zgłoszeniu i rezerwacji telefonicznej pod nr 605645150.

BEZP£ATNE LETNIE MARSZE NORDIC WALKING

W sobotni poranek spotkaliśmy się na pl. Piłsudskiego przy fontannie. Część uczestników mieliśmy przyjemność spotkać po raz pierwszy, część znała się dobrze z zajęć treningowych NW, bądź też z zajęć ruchowych grupy Aktywni po 50-tce, prowadzonych w Przystanku Kultura w Piasecznie. Po rozdaniu i dostosowaniu sprzętu oraz udzieleniu niezbędnych, początkowych wskazówek wykonaliśmy rozgrzewkę przy dużym zainteresowaniu wypoczywających na placu mieszkańców Piaseczna. Rozgrzani, w doskonałych humorach ruszyliśmy ulicami Piaseczna w stronę Zimnych Dołów, gdzie przewidziany był odpoczynek przy ognisku. Przemierzając trasę mieliśmy okazję poznawać i rozwijać umiejętności związane z Nordic Walking, ale i prowadzić rozmowy na różnorodne tematy i poznać się bliżej, podziwiać uroki okolic naszego miasta.

RELACJA Z LETNIEGO MARSZU NORDIC WALKING

Po dotarciu na Zimne Doły, gdzie w oczekiwaniu na nasze przybycie rozpalono ognisko, mogliśmy zamienić kije nordyckie na kije do pieczenia kiełbasek. Relaks czas było zacząć. Wspólnie zasiedliśmy przy stołach, dzieliliśmy się przyniesionymi na spotkanie smakołykami. Jedna z uczestniczek podzieliła się z nami swoją twórczością poetycką, umilając czas prezentacją swoich wierszy. Posileni, rozbawieni i wypoczęci nabraliśmy sił do powrotnego marszu. Kiedy dotarliśmy do placu Piłsudskiego byliśmy mocno usatysfakcjonowani swoimi dokonaniami – całość trasy wynosiła około 8,5 km, a uczestnicy biorący udział po raz pierwszy w marszu nordyckim poczynili znaczne postępy. Rozstaliśmy się około godziny 14-tej.

RELACJA Z LETNIEGO MARSZU NORDIC WALKING

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę oraz żywiołowe zaangażowanie w nasz rekreacyjny przemarsz. Podziękowania należą się również Pani dyrektor Centrum Kultury Ewie Dudek, Panu Arkadiuszowi Strzyżewskiemu - doradcy burmistrza oraz wszystkim mediom, które przyczyniły się do rozpowszechnienia informacji o naszym przedsięwzięciu. Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnych letnich marszach z cyklu - łączymy pokolenia - 20.07.2013 oraz 31.08.2013 o godz. 10.00. Wszelkich szczegółowych informacji udzielamy pod nr telefonu 605-645-150. Zapraszamy!
autor/źródło: Gabriela Helak - Gabrytm www.gabrytm.eu

Napisz komentarz

Informacje30 czerwca 2013, 00:00,

Fundacja Dziecięca Fantazja 3 lipca spełni się marzenie Pauliny z Góry Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W dniach 3-8 lipca 2013 roku, podczas Podróży Spełnionych Fantazji spełnią się marzenia materialne 14 podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wraz z fundacją marzenia będą spełniać wolontariusze z Kanady. Rzeczywistością staną się marzenia dzieci z woj. mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego. W środę 3 lipca 2013 roku w godzinach porannych spełnił się marzenie Pauliny z Góry Kalwarii, która walczy z chorobą organiczną serca i zespołem Downa. Dziewczyna od urodzenia zmaga się z problemami zdrowotnymi, obecnie dodatkowo doszły kłopoty z nerkami i wątrobą. Największym marzeniem Pauliny jest laptop z akcesoriami, o którym marzy już od lat. Nowy sprzęt pozwoli jej choć na chwilę zapomnieć o smutnej rzeczywistości.
Fundacja Dziecięca Fantazja

Podróżując po Polsce, wolontariusze dzielą się z naszymi podopiecznymi swoimi doświadczeniami. To daje poczucie wyjątkowości dzieciom, często przywraca siłę do walki z chorobą i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci z Polski poprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i że w każdym tunelu tli się światło nadziei. Spełnianie marzeń podopiecznych jest możliwe także dzięki marketom OBI, ich pracownikom oraz wolontariuszom fundacji. Wspólnie z marketami OBI już po raz kolejny Fundacja Dziecięca Fantazja organizuje akcję charytatywną i właśnie dzięki pozyskanym środkom finansowym możemy uszczęśliwić wiele ciężko chorych dzieci spełniając ich fantazje. Dzięki firmie OBI spełniło się już ponad 300 marzeń naszych podopiecznych. Wszystkie można zobaczyć na podstronie fundacji: http://obi.f-df.pl/. Akcja polega na sprzedaży w marketach OBI magazynu wnętrzarskiego „Sztuka Dekoracji” drukowanego i dystrybuowanego przez markety OBI w całym kraju. Do zakupu „Sztuki Dekoracji” za 1 zł zachęcają klientów pracownicy OBI oraz wolontariusze fundacji, głównie uczniowie szkół gimnazjalnych i licealiści. Cały dochód przekazywany jest na spełnianie fantazji podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.

Fundację można wesprzeć:
- przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego,
- przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
- „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
- uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
- polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.
autor/źródło: Anna Cieślańska - Fundacja Dziecięca Fantazja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie