Informacje29 listopada 2012, 00:00,

Relacja z kwestowania dla Radosnej Wigilii

W miniony weekend 24-25 listopada 2012 roku została przeprowadzona kwesta na rzecz akcji charytatywnej Radosna Wigilia organizowanej od ośmiu lat dla najbardziej potrzebujących rodzin Gminy Piaseczno. Organizatorem zbiórki była Fundacja Dialog Edukacja Kultura, która w tym roku dołączyła do grupy organizatorów Radosnej Wigilii. Kwesta planowana była w trzech sklepach niestety odbyła się tylko w Decathlonie Piaseczno. Fashion House odmówiło, nie byli zainteresowani tego typu akcją, natomiast Auchan Piaseczno z przyczyn technicznych, nie mogło wyrazić zgody na kwestowanie, ale w ramach rekompensaty podarowało 1 000 zł w bonach.

RELACJA Z KWESTOWANIA DLA RADOSNEJ WIGILII

Do akcji przystąpiło 44 osób: Weronika Szwarc – Bronikowska Dyrektor Strategii i Rozwoju Domu Mediowego MediaOn, Katarzyna Obłąkowska-Kubiak Radna Powiatu Piaseczyńskiego, Anna Dygasiewicz Dyrektor Biura Reklamy Murator, Ela Bremer Prezes firmy sprzątającej Clean-Service, Magdalena Klimkowska pracownik socjalny MGOPS P-no koordynator wolontariatu, Beata Kupny Dyrektor Departamentu Zarządzanie Sprzętem Abonenckim Polkomtel, Dorota Bryzek Kierownik Działu Podatków Centrum Finansowego Technicolor, Agnieszka Kabić pedagog Prywatnego Gimnazjum nr 2 przy Szkole Marzeń, Emilia Skowron asystentka notariusza Kancelaria Notarialna w Piasecznie, Piotr Kandyba Radny Powiatowy, Jacek Rybczyński, Kamil Myszyński, Wojciech Doliński oraz młodzież z piaseczyńskich szkół (Gimnazjum nr 1, Gimnazjum w Zalesiu Górnym, Prywatne Gimnazjum nr 2 przy Szkole Marzeń, Szkoła Podstawowa nr 2, gościnnie SP z Lesznowoli) Iwo i Kaj Krauze, Alek Piwko, Paulina Bryzek, Justyna Zemło, Andrzej Jordan, Maciej Adamczyk, Jakub Mazurek, Klara żyła, Joanna Szokalska, Krzysztof Mogilski, Magda Czapska, Monika Czapska, Paulina Sobiecka, Zuzanna Fidler- Wieruszewska, Patrycja Piś, Klaudia Wójcik, Klaudia Sadowska, Julia Zielińska, Ola Kujaszewska, Kinga Kupny, Karolina Bielińska, Marta Mitoraj, Katarzyna Pieniek, Natalia Brzezińska, Julia Królikowska, Beata Magoń, Jagna Wyrwał, Kamila Danielewska, Kaira Rechnio, Paulina Sobiecka Magdalena Bartosz. Do akcji włączyli się również pracownicy sklepu Decatlhon Piaseczno.

RELACJA Z KWESTOWANIA DLA RADOSNEJ WIGILII

W sklepie zorganizowane było stoisko informacyjne w którym można było uzyskać szerszych informacji o Radosnej Wigilii, obejrzeć zdjęcia z ubiegłych lat, poczęstować się słodkościami a przede wszystkim zakupić płytę – cegiełkę o wartości 30 zł., grupy muzyków Klubu Pana Jana, którzy specjalizuje się w śpiewaniu pastorałek i kolęd. Klub Pana Jana na tegorocznej Radosnej Wigilii gościnnie zagra koncert.

RELACJA Z KWESTOWANIA DLA RADOSNEJ WIGILII

Kwestujący wolontariusze spotkaliśmy się z bardzo dużą życzliwością klientów odwiedzających Decatchlon za co serdecznie dziękujemy. Za zebrane prawie 2 200 zł. zostaną zakupione szczoteczki i pasty do zębów dla uczestników Radosnej Wigilii (220 sztuk).

RELACJA Z KWESTOWANIA DLA RADOSNEJ WIGILII

Przypominamy, że zbiórka słodyczy, zabawek oraz odzieży dziecięcej trwa do 7 grudnia. Można także przekazywać środki finansowe na konto: 75 1140 2017 0000 4002 1296 2284

autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - Radosna Wigilia

Informacje29 listopada 2012, 00:00,

Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan

W dniach 1-2 grudnia 2012 roku, w godzinach 10.00 - 18.00 odbędą się Mikołajkowe Dni Dawców Szpiku na terenie Centrum Handlowego Auchan Piaseczno. W tych dniach chętni klienci Auchan, będą mogli zarejestrować się jako Dawcy Szpiku. Wolontariusze - pracownicy Auchan, będą informować oraz rejestrować potencjalnych dawców. Stanowisko wolontariuszy, będzie ustawione naprzeciw Punku Obsługi Klienta w Auchan Piaseczno.

MIKO£AJKOWE DNI DAWCY SZPIKU W AUCHAN PIASECZNO

W Polsce, co godzinę ktoś słyszy diagnozę-białaczka. Kiedy nie udaje się tej choroby zwalczyć chemioterapią, wówczas chory kwalifikowany jest do przeszczepienia. Najpierw zgodnego dawcy poszukuje się wśród rodziny. Bardzo często okazuje się, że nikt z bliskich nie jest zgodny z pacjentem. Wówczas rozpoczyna się poszukiwanie dawcy niespokrewnionego, dlatego tak ważne jest poszerzanie listy zarejestrowanych i zwiększanie szansy chorych na znalezienie dawcy. Zapraszamy na Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno