Informacje10 marca 2008, 00:00,

Relacja z Koncertu dla Ewy w £azach z okazji Dnia Kobiet

W tym roku 8 marca był pierwszym prawdziwie wiosennym dniem. Za oknami słońce i krokusy w ogródkach. Pogoda specjalnie na dzień kobiet. Tego dnia w hali sportowej w £azach odbył się Koncert dla Ewy. Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprosił Emiliana Kamińskiego, który zaprezentował program zatytułowany Jeden Człowiek rozrywkowy. Wystąpił także zespół Mythos, grający grecką muzykę. Repertuar był lekki, dowcipny i urozmaicony. Kobiecą gminę Lesznowola reprezentowały Pani Wójt Maria Jolanta Batycka - Wąsik oraz Pani Skarbnik Elżbieta Obłuska. Radni złożyli wszystkim mieszkankom gminy życzenia. Specjalne pozdrowienia przekazał paniom poseł Janusz Piechociński. Był t bardzo miły wieczór. Bardzo kobiecy.
autor/źródło: Aleksandra Gąsowska - Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje6 marca 2008, 00:00,

Kara za szybkie otwarcie wiaduktu przy Auchan Piaseczno

Gazeta Wyborcza Stołeczna podała informację, że 70 tys. zł kary wlepił nadzór budowlany drogowcom, bo bez zwłoki wpuścili kierowców na nowy wiadukt obok hipermarketu Auchan Piaseczno, Leroy Merlin, Auto Centrum Norauto oraz pozostałych sklepów znajdujących się na terenie Centrum Handlowego. Teoretycznie wiadukt przy Auchan drogowcy powinni otworzyć dopiero kilka dni temu, czyli dwa miesiące po zakończeniu przebudowy Puławskiej.

Bezkolizyjny przejazd do centrum handlowego, powstał nad poszerzoną do trzech pasów ul. Puławską. Kierowców wpuszczono na wiadukt w szczycie zakupów przed Bożym Narodzeniem. Dla przypomnienia: otwarte wiadukty przy Auchan Piaseczno. Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego Jaromir Grabowski uznał jednak, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zrobiła to bezprawnie, bo wówczas nie było jeszcze pozwolenia na użytkowanie wiaduktu. Dlatego wlepił drogowcom 70 tys. zł kary.

- Wpuściliśmy tam samochody na podstawie tymczasowej organizacji ruchu. Chodziło o to, żeby można było skończyć wszystkie roboty pod estakadą. Kierowcy byli bezpieczni, bo wiadukt przeszedł już próby obciążeniowe i nasze odbiory - przekonuje Wojciech Dąbrowski, szef mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg. Od kary odwołał się do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Więcej informacji na ten temat, możecie przeczytać w informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4994025.html
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO