Informacje16 września 2019, 11:43,

Relacja z Jarmarku Piaseczyńskiego

15 września 2019 roku po raz piętnasty odbył się Jarmark Piaseczyński – Sploty piaseczyńskich historii, który promował dziedzictwo kulturowe Piaseczna.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Byliście? Jak Wam się podobało?

Uliczki w centrum Piaseczna zapełniły się kramami handlowymi, stoiskami twórców ludowych, tradycyjnego rzemiosła oraz rękodzieła artystycznego. Można było skosztować kuchni regionalnej, słodkich wypieków, miodu i wyrobów pszczelarskich. Oprócz jarmarcznych stoisk na scenie umieszczonej na Rynki Miejskim, można było posłuchać występów: Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej, Kasi Maciejczyk z zespołem, zespołów ludowych: Kłosowianki, Leśne Echo oraz na zakończenie wystąpił piaseczyński zespół Łysa Góra.

Podczas wydarzenia udało się odtworzyć jarmarczny klimat, przybliżyć kulturę i dawne rzemiosło oraz mamy nadzieję, że mieszkańcy zainteresowali się dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Autor zdjęć: Marcin Borkowski
Biuro Promocji i Kultury