Informacje20 września 2016, 20:20,

Relacja z Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym

Prawie stu pasjonatów tenisa stołowego zebrało się 17-go września 2016 roku w sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie z okazji I. turnieju z cyklu Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym w tym sezonie.

RELACJA Z GRAND PRIX PIASECZNA W TENISIE STOŁOWYM

Zdecydowaną większość uczestników turnieju stanowiły dzieci oraz amatorzy trenujący tenis stołowy rekreacyjnie. Dla zawodników grających na co dzień w lidze stworzono zaś osobną kategorię. Ciekawe nagrody i nowa forma organizacji przyciągnęły do Piaseczna sportowców z całego Mazowsza. Dzięki temu pojedynki we wszystkich kategoriach były niezwykle zacięte. Wielu spektakularnych akcji nie powstydziłby się żaden zawodowiec.

Zwycięzcami w swoich kategoriach zostali: Aleksander Gajdak (kat. dzieci), Jakub Wyrzykowski (kat. juniorzy), Iwona Kopiec (kat. kobiety), Zenon Jabłoński (kat. mężczyźni) oraz Damian Świerczek (kat. open).

RELACJA Z GRAND PRIX PIASECZNA W TENISIE STOŁOWYM

Oprócz rywalizacji przy stole uczestnicy turnieju byli świadkami pokazu gry w tenisa stołowego w wykonaniu Mistrza Polski, Tomasza Lewandowskiego. Gość specjalny turnieju wylosował dwóch szczęśliwców, którzy wygrali pamiątkowe koszulki z autografami, a także rozegrał po kilka akcji z każdym kto miał na to ochotę.

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Piaseczna odbędzie się już 1 października 2016 r. Tym razem gościem specjalnym będzie Młodzieżowy Mistrz Polski - Marek Badowski. Marek jest wychowankiem klubu z Piaseczna, obecnie reprezentującym Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz w Lotto Superlidze. Ponadto na uczestników będzie czekać szereg atrakcji – szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, ścianka wspinaczkowa i kącik sportowy dla najmłodszych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje29 września 2016, 09:00,

Znamy terminy Garmin Iron Triathlon 2017 - zapisy od 14 listopada 2016

Garmin Iron Triatlon to najstarszy i jeden z największych cykli triathlonowy w Polsce. Co roku startuje w nim kilka tysięcy uczestników, którzy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów: 1/4 IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegania) lub o połowę krótszy 1/8 IM. Triathloniścina powyższych dystansach mogą wystartować indywidualnie lub w trzyosobowej sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Imprezą towarzyszącą są zawody biegowe dla dzieci Garmin Kids na dystansach 200, 500 i 1000 m.

GARMIN IRON TRIATHLON 2017

„Cieszy nas to, że w kolejnym sezonie możemy zaproponować zawodnikom rywalizację w ramach cyklu Garmin Iron Triathlon i to już szósty rok z rzędu. Do tej pory, od roku 2012, w zawodach triathlonowych pod szyldem Garmina wystartowało ponad 10 000 osób! Jest to duży powód do dumy! Już dziś możemy zdradzić terminy przyszłorocznych edycji, natomiast poszczególne lokalizacje podamy w najbliższym czasie” – powiedział Marcin Florek, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

GARMIN IRON TRIATHLON 2017

Terminy Garmin Iron Triathlon 2017:
21.05.2017 – etap #1
04.06.2017 – etap #2
18.06.2017 – etap #3
02.07.2017 – etap #4
16.07.2017 – etap #5

GARMIN IRON TRIATHLON 2017

Jak co roku, do klasyfikacji generalnej cyklu będą liczyły się cztery najlepsze ćwiartki lub cztery najlepsze zawody na dystansie 1/8IM. Główną klasyfikacją generalną cyklu Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4 IM i na dystansie 1/8IM będzie „Battle of the sexes” czyli bitwa płci (połączona klasyfikacja kobiet i mężczyzn). W kategoriach wiekowych zostanie przeprowadzona standardowa klasyfikacja generalna całego cyklu wg grup wiekowych. Osoby, które ukończą minimum cztery starty w ramach cyklu otrzymają miano FinisheraGarmin Iron Triathlon.

GARMIN IRON TRIATHLON 2017

„W kolejnym sezonie przewidujemy jak zwykle kilka nowości w naszym cyklu, a główną z nich będzie niewątpliwie atrakcyjna, dobrze skomunikowana miejscowość w centralnej Polsce, w której rozegrany zostanie wielki finał Garmin Iron Triathlon 2017. Zmianie ulegnie również termin rozpoczęcia zapisów, który będzie znacznie wcześniej niż dotychczas i planujemy go na 14 listopada w samo południe” – dodaje Florek.

GARMIN IRON TRIATHLON 2017

Zapisy na zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon uruchomione zostaną 14 listopada 2016 r., o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.irontriathlon.pl. Szczegółowe informacje znajdują się na: https://www.facebook.com/irontriathlon