Informacje16 stycznia 2015, 17:49,

Relacja z Gminnego Festiwalu Spektakli Zimowych w Józefosławiu

I Gminny Festiwal Spektakli Zimowych już za nami, a przed nami Gala Finałowa, podczas której przyznane zostaną nagrody wyróżnienia. Gala Finałowa odbędzie się 5. lutego w Sali Teatralnej Niepublicznego Przedszkola Świat Bajek w Józefosławiu, przy ul. Julianowskiej 67D o godzinie 11:00. - Z każdej placówki zaprosiliśmy 10 reprezentantów, którzy będą mogli osobiście odebrać nagrody - informuje organizatorka Anna Kolanowska.

Relacja z Gminnego Festiwalu Spektakli Zimowych w Józefosławiu

Organizatorzy festiwalu dwoili się i troili, by przystosować salę domu parafialnego w Józefosławiu do potrzeb przeglądu: przystosowali garderoby, wyciemnili okna, starali się wykonać wszystko tak, aby uczestnicy czuli się, jak na prawdziwej scenie – mnóstwo reflektorów, porządne kulisy i mocne nagłośnienie. Przygotowania rozpoczęły się już poprzedniego dnia i, na szczęście, udało się stworzyć niepowtarzalny, miły klimat.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Relacja z Gminnego Festiwalu Spektakli Zimowych w Józefosławiu

Jako pierwsza wystąpiła grupa trzy- i czterolatków z Akademii Przedszkolaków w Józefosławiu. Dzieci zaprezentowały spektakl, pt.: Ugly Duckling, cały w języku angielskim, co zafascynowało jurorów, ponieważ dzieci, mimo młodego wieku, doskonale poradziły sobie z użyciem języka obcego. Kolejny spektakl również został zrealizowany przez Akademię Przedszkolaków, tym razem jednak wystąpiła grupa pięcio- i sześciolatków. Tytuł przedstawienia to Rokowa Gwiazdka, a dzieciaki w ciekawy muzycznie sposób próbowały znaleźć tytułową gwiazdkę. Następnie zaprezentowało się Przedszkole Nutka w pięknej odsłonie znanej nam wszystkim Królowej Śniegu. Piękne kostiumy i scenografia ponownie wzbudziły zachwyt publiczności.

Relacja z Gminnego Festiwalu Spektakli Zimowych w Józefosławiu

W kolejnym spektaklu, pt.: Świąteczne Porządki, zobaczyliśmy maluszki z Przedszkola Zebra, które w cudowny sposób przystąpiły do rywalizacji ze starszymi grupami. Później wystąpiło Przedszkole ABC, które z kolei przedstawiło adaptację ukraińskiej bajki, pt.: Rękawica, czyli magia przyjaźni. Jury bardzo się ucieszyło, że uczestnicy wybrali mniej znaną opowieść. Ostatni spektakl tego dnia został zaprezentowany przez dzieci z Przedszkola Fantazja – były to tradycyjne jasełka, jednak przedstawione w niekonwencjonalny i piękny sposób. Wszystkie grupy okazały się niezwykle odważne i spowodowały, że Festiwal był ciekawy, poruszał bardzo różne tematy, a jury i publiczność nie mogli się nudzić. Organizatorzy mają nadzieję, że kolejna edycja Festiwalu będzie równie atrakcyjna i jeszcze więcej grup będzie miało możliwość zaprezentować swoje umiejętności aktorskie.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=10756
Informacje30 stycznia 2015, 09:30,

Sesja budżetowa Rady Miejskiej w Piasecznie

Uprzejmie zawiadamiamy, że w piątek 30.01.2015 r. o godz. 9:30 odbędzie się IV sesja Rady Miejskiej w Piasecznie, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, przy ul. Kościuszki 5, z następującym porządkiem obrad:

1 Otwarcie sesji.
2 Przyjęcie protokółu z III sesji Rady Miejskiej w Piasecznie.
3 Sprawozdanie Przewodniczącego Rady z działalności za okres między sesjami.
4 Sprawozdanie Burmistrza z działalności za okres między sesjami oraz wykonania uchwał Rady Miejskiej.
5 Zgłaszanie wniosków i interpelacji.
6 Zgłaszanie wniosków dotyczących spraw Sołectw.
7 Odpowiedzi na wnioski i interpelacje.
8 Sprawozdanie Skarbnika na temat bieżącej sytuacji finansowej gminy.
9 Uchwała w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Piaseczno na rok 2015.
9.1 Odczytanie projektu uchwały budżetowej na rok 2015.
9.2 Odczytanie opinii Komisji Finansów i Inwestycji.
9.3 Odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie.
9.4 Dyskusja oraz głosowanie wniosków Komisji Finansów nie przyjętych przez Burmistrza.
9.5 Głosowanie nad projektem uchwały budżetowej na rok 2015.
10 Uchwała w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piaseczno na lata 2015- 2025:
10.1 Odczytanie projektu uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piaseczno na lata 2015 - 2025.
10.2 Odczytanie opinii Komisji Finansów i Inwestycji.
10.3 Odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie.
10.4 Dyskusja oraz głosowanie wniosków Komisji Finansów nie przyjętych przez Burmistrza.
10.5 Głosowanie nad projektem uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piaseczno na lata 2015 - 2025.
11 Bieżące uchwały:
11.1 w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowej z budżetu gminy na likwidację niskiej emisji w Piasecznie.
12. Wolne wnioski.
13. Zamknięcie obrad.