Informacje7 kwietnia 2017, 17:10,

Relacja z debaty społecznej Porozmawiajmy o bezpieczeństwie w gminie Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wczoraj mieszkańcy miejscowości Cieciszew gm. Konstancin- Jeziorna spotkali się na debacie społecznej zorganizowanej w ramach rządowego programu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. W czasie dyskusji omówiono i przedstawiono założenia Krajowej Mapy Zagrożeń oraz aplikacji „Moja Komenda”, największe zainteresowanie dotyczyło jednak zagadnień związanych z właściwym zachowaniem przy oszustwach na tzw. „wnuczka”.

RELACJA Z DEBATY SPOŁECZNEJ POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE W GMINIE KONSTANCIN-JEZIORNA

Wczorajsza debata społeczna miała na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. Dlatego też w spotkaniu zorganizowanym w remizie strażackiej w Cieciszewie gm. Konstancin- Jeziorna, uczestniczyli przedstawiciele Policji z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie na czele z kierownikiem st.asp. Pawłem Kreczmańskim oraz miejscowym dzielnicowym st.sierż. Jackiem Deptułą.

W dyskusji uczestniczyli także przedstawiciele rady sołeckiej wraz z Panem Sołtysem Zbigniewem Durajczykiem. Na debatę, której inicjatorem byli policjanci tutejszego komisariatu stawili się licznie mieszkańcy tej miejscowości.

St. asp. Paweł Kreczmański w swoim wystąpieniu podkreślił, że debaty społeczne są bardzo ważne, gdyż musimy prowadzić dialog i wsłuchiwać się w głosy tych, dla których pełnimy służbę. Szczególnie mają one na celu diagnozować lokalne problemy społeczne, zagrożenia i to, czego ludzie się obawiają. W ten sposób będziemy mogli skutecznie reagować na te problemy, które każdego z mieszkańców dotykają.

Organizowane debaty społeczne w powiecie cieszą się dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców i cyklicznie będą prowadzone na naszym terenie. W trakcie spotkania mieszkańcy wyrażali swoje opinie oraz projekty możliwych do przeprowadzenia zmian, które umożliwiłyby szybszy i skuteczniejszy kontakt z funkcjonariuszami policji.

Jednym z elementów dyskusji było przedstawienie mieszkańcom Krajowej Mapy Zagrożeń, zasady jej funkcjonowania i korzystania w sytuacjach, gdy łamane jest prawo. Komisarz Jarosław Sawicki szczegółowo omówił zostady i metody działania sprawców oszustw metodą na tzw. „wnuczka” oraz sposoby ich uniknięcia.

Przedstawiono także aplikację „Moja Komenda” dzięki której mieszkańcy bezpośrednio będą mogli spotkać się i porozmawiać o dręczących ich problemach z dzielnicowym.

Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwał oraz odpowiadał na pytania mieszkańców, tutejszy dzielnicowy st.sierż. Jacek Deptuła.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje10 kwietnia 2017, 08:00,

Konkurs Inicjatywy Lokalne 2017


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Wzorem poprzedniego roku Centrum Kultury w Piasecznie ogłasza konkurs "Inicjatywy lokalne 2017". Celem konkursu jest inicjowanie działań służących wzmocnieniu zaangażowania społeczności lokalnej, odkrywaniu i rozwijaniu potencjału i kapitału kulturowego członków oraz kulturotwórczych zasobów społeczności.

KONKURS INICJATYWY LOKALNE 2017

Spośród zgłoszonych do 10 czerwca 2017 r. inicjatyw komisja konkursowa wyłoni zwycięckie, które będą realizowane przez ich autorów, w okresie od 1.08.2017 do 10.01.2018, przy wsparciu merytorycznym Centrum Kultury w Piasecznie. Kwota dofinansowania: do 3.000 zł.

Podpisane wnioski w wersji papierowej, wraz z załączoną wersją elektroniczną, należy zostawić na recepcji Przystanku Kultura:
Pl. Piłsudskiego 9
05-500 Piasecznie
z dopiskiem "Konkurs: Inicjatywy Lokalne 2017".

Informacji o konkursie udzielają główny koordynator - Piotr Małecki, tel: 22 716 79 62 lub pomocnik koordynatora - Agata Napierska, tel: 519 700 351

Regulamin i inne pliki do pobrania ze strony: www.kulturalni.pl

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie