Informacje15 czerwca 2011, 00:00,

Relacja z CMP Cup Mistrzostw Polski Pointfighting i UFR

11 czerwca 2011 roku w Głoskowie, odbyła się najważniejsza i największa impreza sportowa organizacji UFR w tym roku czyli CMP Cup Mistrzostwa Polski Pointfighting i UFR. Mimo wielu konkurencyjnych turniejów w podobnym terminie oraz zmęczeniem startami, gdyż jest to końcówka pierwszej części sezonu w zawodach udział wzięło 120 zawodników z 20 klubów z całego kraju. Dzięki wsparciu p. dyrektor Elżbiety Lewandowskiej oraz gminy Piaseczno zawody po raz pierwszy odbyły się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Głoskowie. Jak zawsze patronami turniejów organizacji UFR było także Starostwo Powiatowe w Piasecznie oraz Burmistrz Tarczyna. Warto dodać, iż opiekę medyczną oraz nagrody ufundowało Centrum Medyczne Puławska, które od kilku miesięcy patronuje organizacji oraz wspiera jej działania promujące sport wśród dzieci i młodzieży.

CMP Cup Mistrzostw Polski Pointfighting i UFR

Podczas Mistrzostw rozegrano kilka konkurencji dla dzieci i starszych zawodników. Dzieci tradycyjnie walczyły w najbezpieczniejszych formułach z ograniczonym kontaktem czyli pointfighting (walka szermiercza) oraz touch contact (walka na piankowe pałki). Dodatkowo rozegrano nową konkurencję Double Team gdzie w wymienionych wyżej formułach startowały drużyny złożone z dwóch zawodników. Walka toczyła się przez 3 minuty a zawodnicy zmieniali się w dowolnym momencie. Wynikiem końcowym była suma punktów zdobytych przez drużynę. Konkurencje te jak zawsze dostarczyły dzieciom wielu emocji i radości, wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy a zwycięzcy medale. Przed rozpoczęciem konkurencji dla starszych zawodników o godz. 13.00 nastąpiło oficjalne otwarcie Mistrzostw, którego dokonał prezes organizacji Piotr Bąkowski. Podczas otwarcia uhonorowano kilka osób zasłużonych dla promocji sportu min: wójta gminy Prażmów p. G. Pruszczyka, burmistrza Piaseczna p. Z. Lisa, dyrektor SP w Głoskowie p. E. Lewandowską, trenera klubu Zamek Kurzętnik L. Jobsa, trenera klubu KSW TAE Sulejówek B. Turczyńskiego.

CMP Cup Mistrzostw Polski Pointfighting i UFR

Po południu swoje konkurencje rozegrali kadeci, juniorzy i seniorzy w dwóch formułach: pointfighting oraz UFR. Formuła pointfighting charakteryzuje się tym, że zawodnicy walczą do pierwszego czystego trafienia w punktowane części ciała czyli głowa i tors. Walka trwa dwie rundy po 1,5 min i przerywana jest po każdej udanej akcji kiedy to sędzia przyznaje punkt. Jest to bardzo widowiskowo formuła walki wymagająca niezwykłej szybkości, gibkości i precyzji. Zwieńczeniem rywalizacji w tej konkurencji był Grand Champion Pointfighting dla najlepszych zawodników w tej formule, bez podziału na kategorie wagowe. W finale po zaciętym pojedynku Rafał Karcz z Fight Zone Wejherowo pokonał £ukasza Świderskiego z KS Piaseczno. Walka ta dostarczyła kibicom wielu emocji, zmierzyli się w niej dwaj bardzo utytułowani i doświadczeni zawodnicy. W ostatniej części Mistrzostw podziwialiśmy walki w autorskiej formule organizacji czyli UFR gdzie walka toczy się przez 3 rundy: pierwsza tylko na ręce, druga w formule light contact czyli dochodzą kopnięcia powyżej pasa i trzecia runda w formule light kick gdzie dodatkowo dozwolone są kopnięcia na uda. Jest to najbardziej wymagająca formuła gdzie zawodnicy muszą być wszechstronnie wyszkoleni i zarazem bardzo ciekawa, dostarczająca wielu wrażeń. Konkurencje Pointfighting i UFR wyłoniły Mistrzów Polski w poszczególnych kategoriach wagowych i wiekowych.

CMP Cup Mistrzostw Polski Pointfighting i UFR

Organizatorzy dziękują wszystkim trenerom, zawodnikom, sędziom, patronom za bardzo udaną współpracę oraz zapraszają już po wakacjach na kolejne imprezy sportowe UFR.

Patronat honorowy: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, SP Głosków, Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Miasto Tarczyn. Patroni medialni: iTV Piaseczno, RADIO FLASH Piaseczno, Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego powiat-piaseczynski.info, gazeta Nad Wisłą, Sponsorzy: Centrum Medyczne Puławska, 5.6 Studio, AleWakacje.net, AMD Studio, Paartner, Runda Zero, Sport Active, Biesiadowo Piaseczno, Hotel Lando. Więcej zdjęć: www.ufr.org.pl
autor/źródło: Anna Nowak - www.ufr.org.pl

Informacje16 czerwca 2011, 00:00,

Koncert zespołu ETYLINA 86 w Pubie Piwnica Piaseczno

Pub Piwnica Piaseczno serdecznie zaprasza mieszkańców na koncert zespołu ETYLINA 86. Zespół występuje w składzie: Ksenia (operator mikrofonu), Wiktor (gitara elektryczna lub akustyczna), Paweł (gitara basowa lub akustyczna), Adam (wykorzystywany przez zespoły, które nie dorobiły się automatu perkusyjnego). Muzyki na żywo, będzie można posłuchać 17 czerwca 2011 roku od godz. 21.00 Miejsce: Pub Piwnica przy ul. Warszawskiej 1 w Piasecznie (strona internetowa lokalu: www.piwnica-piaseczno.pl).

Koncert zespołu ETYLINA 86 w Pub Piwnica Piaseczno

ETYLINA86 gra kawałki takich kapel jak: No Doubt, the beatles, Survivor, The Eagles, Cranberries, Guns&Roses, Maroon 5, Blues Brothers, Closterkeller, Lady Pank, Perfect, Blenders, Manam, Dżem, Wilki, T. Love, IRA, oraz wykonawców jak Lenny Kravitz, Moloko, Aretha Franklin, Bonnie Tyler, Kenny Logins i wielu innych. Tak więc, lecieć będą covery z górnej półki, czyli bedzie skocznie i tanecznie! Więcej informacji na Etylina 86, można przeczytać na stronie internetowej: www.etylina86.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno