Informacje4 listopada 2015, 14:27,

Relacja z akcji Zaczytaj się w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

4 listopada w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno odbyła się inauguracja akcji „Zaczytaj się w Piasecznie” połączona z otwarciem zmodernizowanego Oddziału dla dzieci i młodzieży.

Relacja z akcji Zaczytaj się w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

Honorowym gościem wydarzenia był burmistrz Zdzisław Lis, który wraz z dyrektor Centrum Kultury Magdaleną Wolak-Gawrych przeczytał dzieciom z przedszkola "Bajka" wybrane opowiadania.

Relacja z akcji Zaczytaj się w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

Akcja „Zaczytaj się w Piasecznie” to cykliczne spotkania najmłodszych, ze znanymi i cenionymi postaciami związanymi z naszą gminą. Jej celem jest promowanie nawyku czytania wśród dzieci.

foto Anna Grzejszczyk

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11558
Informacje7 listopada 2015, 08:00,

Podwarszawski Dom Opieki Józefina zaprasza na Dni Otwarte

Jaki powinien być dom opieki? Przyjdź i przekonaj się sam! Dom Opieki Józefina zaprasza na Dni Otwarte w weekend 7 i 8 listopada 2015 roku. Odwiedzający będą mogli zobaczyć komfortowo urządzone wnętrza, porozmawiać z opiekunami i rehabilitantami oraz poznać ofertę zajęć terapeutycznych i aktywizujących.

PODWARSZAWSKI DOM OPIEKI JÓZEFINA

W weekend 7-8 listopada Dom Opieki Józefina zaprasza wszystkie osoby poszukujące miejsca, w którym ich Bliskiotrzyma całodobowe wsparcie pielęgniarskie i opiekuńcze. W trakcie Dni Otwartych będzie można zwiedzić dom, obejrzeć między innymi pokoje, pracownie artystyczne, sale rehabilitacyjne, kawiarnie, kino oraz Strefę Wzmożonej Opieki, Strefę Relaksu i Strefę Urody. Personel Józefiny przedstawi również zakres prowadzonych programów opieki, rehabilitacji orazzajęć aktywizujących.

O Domu Opieki Józefina

Najważniejszym wyróżnikiem Domu Opieki Józefina jest to,że jest po prostu domem oferującym seniorom nie tylko całodobową opiekę, ale przede wszystkimbogaty program aktywności, umożliwiający realizację bądź odkrycie własnych pasji i czynny udział w życiu codziennym.

W Domu Opieki Józefina, usytuowanym w pięknym parku, mogą zamieszkać osoby starsze, niezależnie od ich stanu zdrowia czy stopnia niesamodzielności. Funkcjonuje tu Strefa Wzmożonej Opieki, przeznaczona dla osób z zaawansowaną demencją, w tym chorobą Alzheimera. Opiekę świadczy wykwalifikowany personel: lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, terapeuci oraz psycholog. Dla mieszkańców została przygotowana Strefa Relaksu, w której prowadzona jest również opieka dzienna dla seniorów, którzy wymagają terapii neuropsychologicznej np. po przebytym udarze, ze względu na chorobę Parkinsona lub osoby cierpiące na chorobę Alzheimera.

Dom Opieki Józefina prowadzi firma Care Experts, należąca do Grupy Medicover, co gwarantuje najwyższą jakość świadczonych w placówce usług. Aby zapewnić najlepszą opiekę podopiecznym cierpiącym na demencję, Józefina w 2016 roku rozpocznie również proces certyfikacji przez Swedish Care International. Jego najważniejszym elementem jest szkoleniewszystkich pracowników – od opiekunów począwszy, a na managerach kończąc – zgodnie ze standardami fundacji Stiftelsen Silviahemmet, założonej przez Jej Wysokość Królową Szwecji Sylwię.

Dni otwarte w Domu Opieki Józefina
Data: 7 listopada, w godzinach 12:00 – 18:00
8 listopada, w godzinach 14:00 – 17:00
Adres: ul. Sikorskiego 123, 05-420 Józefów
Kontakt i potwierdzenie przybycia na Dni Otwarte:dniotwarte@careexperts.pl

Więcej informacji na temat Domu Opieki Józefina można znaleźć na stronie internetowej: www.seniorzy.careexperts.pl/dom-opieki-jozefina.html

Care Experts to firma świadcząca szeroki wachlarz usług opiekuńczych dla osób starszych i dzieci. Spółka jest częścią Grupy Medicover. Oferuje kompleksową pomoc domową w zakresie usług opiekuńczych przeznaczonych dla osób starszych i przewlekle chorych, a także prowadzi Dom Opieki Józefina przeznaczony dla seniorów potrzebujących całodobowego wsparcia ze względu na stan zdrowia i stopień niesamodzielności. Dom oferuje również Opiekę Dzienną, gdzie chorzy z zespołem otępiennym, pacjenci z chorobą Alzheimera, z chorobą Parkinsona oraz po udarach uczestniczą w terapiach mających na celu spowolnienie procesu chorobowego oraz złagodzenie towarzyszących chorobie zaburzeń. CareExperts w zakresie opieki nad dziećmi oferuje pomoc opiekunek, niań i guwernantek. Poza usługami opiekuńczymi, Care Experts świadczy również usługi medyczne takie jak opieka położnych, pielęgniarek, wizyty lekarskie, rehabilitację czy badania diagnostyczne w domu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019