Informacje19 maja 2016, 18:28,

Relacja po pierwszym starciu w ramach Turnieju Miast Na Szlaku Książąt Mazowieckich 2016

Turniej Miast Na Szlaku Książąt Mazowieckich to cykl zawodów, który od maja do września 2016 r. odbywa w wyjątkowej scenerii zamków położonych na Szlaku Książąt Mazowieckich. 14 maja na zamku w Liwie nasza drużyna rozpoczęła swoje występy w wybitny sposób. Członkowie drużyny zajęli I MIEJSCE, spośród 8 zgłoszonych miast.

RELACJA PO PIERWSZYM STARCIU W RAMACH TURNIEJ MIAST NA SZLAKU KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH 2016

Reprezentację Góry Kalwarii w pierwszym konkursie stanowili strażacy z OSP KSRG Wojciechowice, w tym: Paweł Szczerbiński, Mateusz Pytka, Paweł Padewski (kapitan) i rezerwa: Karol Szczerbiński. Rywalizacja została podzielona na 6 konkurencji, a nasi druhowie pokazali duże zaangażowanie i serce do walki. Tym samym Góra Kalwaria po pierwszym etapie zawodów jest liderem rywalizacji o tytuł stolicy Księstwa Mazowieckiego!

Wyniki po pierwszym etapie Turnieju Reprezentacji Miast:
1 miejsce - Góra Kalwaria
2 miejsce - Zwoleń
3 miejsce - Przasnysz
4 miejsce - Warka
5 miejsce - Ostrów Mazowiecka
6 miejsce - Węgrów
7 miejsce - Liw
8 miejsce - Sanniki

Widzimy się 21 maja w Przasnyszu! Szczegóły na stronie: www.facebook.com/TurniejMiast/

Informacje21 maja 2016, 12:00,

VIII Turniej Rycerski na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku 2016

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii oraz Bractwo Rycerskie Smocza Kompania mają zaszczyt zaprosić Państwa w magiczną podróż w głąb historii, która rozgrywać się będzie w murach zamku w Czersku w dniach 21-22 maja 2016 roku.

VIII TURNIEJ RYCERSKI NA ZAMKU KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH W CZERSKU 2016

Przeniesiemy się w epokę średniowiecza za sprawą odbywającego się na dziedzińcu zamku VIII Turnieju Rycerskiego. Na ziemiach tych rządził wówczas Konrad Mazowiecki - postać niezwykle barwna, który sprosił do zamku licznych rycerzy z Polski i krajów bałtyckich, by Prusów nawracać na chrześcijaństwo. Kilkaset lat później na dworze Konrada Mazowieckiego stawią się licznie grupy rekonstrukcyjne, by już po raz ósmy powalczyć o tytuł najlepszych.

Dwór Konrada Mazowieckiego zaroi się od dam, rycerzy i średniowiecznej gawiedzi, zaś zamkowy dziedziniec wypełnią okrzyki zbrojnych i szczęk oręża. W programie pojedynki na średniowieczną białą broń, pokazy konne i łucznicze, koncerty muzyki dawnej, a także zabawy plebejskie, jarmark historyczny i średniowieczne obozowisko rycerskie. Wszystko odtworzone z największym pietyzmem przez bractwa rycerskie i grupy rekonstrukcyjne z Polski i zagranicy. W trakcie turnieju można odwiedzać kramy dawnych rzemieślników, wziąć udział w warsztatach, obejrzeć średniowieczne obozowisko rycerskie i zakosztować dawnych specjałów.

Program Turniej Rycerski na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku:
21.05 SOBOTA

12.00 - Powitanie uczestników i oficjalne rozpoczęcie turnieju.
12.30 - Walki 1 na 1 - Miecz i tarcza - eliminacje.
14.00 - Turniej Konny - starcie rycerstwo Polskiego z gośćmi z Rosji.
15.00 - Koncert muzyki dawnej - Grupa Radnyna
16.00 - Starcia drużyn rycerskich - walki buhurtowe
17.00 - Turniej Króla Przemysła - pojedynki rycerskie
18.30 - Starcia drużyn lekkozbrojnych 5 na 5
19.30 - Pokazy konne - łucznictwo konne
20.15 - Bitwa wieczorna

22.05 NIEDZIELA
12.00 - Rozpoczęcie drugiego dnia turnieju
12.10 - Koncert muzyki dawnej - Grupa Radnyna
13.00 - Finały walk 1 na 1 - Miecz i tarcza
14.00 - Bieg dam
15.00 - Wręczanie nagród
15.30 - Pokaz konny - łucznictwo konne
16.30 – „Księga Błazna" - moralitet plebejski - spektakl Teatru Trójkąt
17.30 - Gry i zabawy plebejskie - dla dzieci
19.00 - Pokaz konny - Xiążęca Drużyna
20.00 - Zakończenie imprezy

Dodatkowo w trakcie trwania imprezy:
- Liczne kramy rzemiosła dawnego
- Warsztaty dla dzieci
- Turnieje łucznicze
- Karczmy serwujące jadło oraz zimne i gorące napitki.

Prezentacja i zaproszenie na Turniej Rycerski w Czersku 2016 (.pdf)