Informacje30 maja 2017, 12:31,

Rekordowe inwestycje na terenie powiatu piaseczyńskiego 2017


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Na sesji 26 maja 2017 roku radni zatwierdzili, wprowadzone na wniosek Zarządu, zmiany budżetowe. Nakłady na inwestycje wzrosną o ponad 6 mln zł, a łączne wydatki na ten cel przekroczą 44 mln zł. Oznacza to kolejny rekord, ponieważ tak dużych nakładów inwestycyjnych nie było jeszcze nigdy.

REKORDOWE INWESTYCJE NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO 2017

Zmiany umożliwiają zrealizowanie 8 nowych zadań oraz dofinansowanie 11 wcześniej zaplanowanych. Dzięki zwiększonym środkom wykonana zostanie dokumentacja 4 dróg powiatowych, rozpocznie się modernizacja Zespołu Szkół Specjalnych w Łbiskach oraz przebudowa Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii.

Wkrótce rozpocznie się również remont drugiego piętra dawnego budynku łączności przy ul. Dominikańskiej w Górze Kalwarii - właśnie zabezpieczono środki na wykonanie niezbędnej dokumentacji. Po remoncie znajdzie się tam filia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Dobra wiadomość dla podopiecznych Domów Dzieci w Pęcherach! Już niedługo doczekają się tak potrzebnego samochodu. Przeznaczono na ten cel 100 tys. zł.

- Zwiększenie wydatków na inwestycje było możliwe dzięki środkom z Unii Europejskiej oraz dzięki dotacji z budżetu państwa - tłumaczy Ksawery Gut, członek Zarządu Powiatu odpowiedzialny za inwestycje. - Cieszę się, że się udało. Praca wre i widać to gołym okiem. W planie inwestycyjnym Powiatu znajdują się aż 52 zadania.

​Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego
 

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje30 maja 2017, 13:43,

Umowa na rozbudowę drogi 721 na terenie Piaseczna podpisana - przebudowa Okulickiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W najbliższych tygodniach ruszy przebudowa drogi 721 (ul. Okulickiego ) w Piasecznie. Dziś wykonawca inwestycji – firma Skanska S.A i MZDW podpisały umowę na realizację zadania. Zakres robót obejmie rozbudowę 2 km odc. drogi pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Mleczarską i ul. Powstańców Warszawy a krzyżówką z ul. Julianowską. Termin zakończenia budowy to luty 2019 r. Koszt inwestycji to kwota blisko 22 mln zł. Środki w całości pochodzą z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

UMOWA NA ROZBUDOWĘ DROGI 721 NA TERENIE PIASECZNA PODPISANA - PRZEBUDOWA OKULICKIEGO

W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa trasa z nową nawierzchnią, nowe odwodnienie jezdni, zjazdy do posesji, sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Mieszkańcy zyskają chodniki i ścieżki rowerowe po obu stronach drogi, oraz nowe przejścia dla pieszych, które zostaną wyposażone w elementy bezpieczeństwa ruchu, tj. azyle dla pieszych. Przebudowa oraz budowa nowych sygnalizacji świetlnych znacznie poprawi bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. Nowa droga będzie dostosowana do obsługi ruchu tranzytowego. Pierwsze prace powinny się rozpocząć na przełomie czerwca i lipca br. W połowie czerwca Skanska przejmie plac budowy i rozpocznie prace przygotowawcze. Będą one polegały przede wszystkim na przygotowaniu placu budowy, odhumusowaniu i wycince drzew kolidujących z inwestycją.

Jak zapewnia wykonawca na czas przebudowy drogi odcinek ul. Okulickiego pozostanie przejezdny w obu kierunkach. Z uwagi na duży zakres prac prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

UMOWA NA ROZBUDOWĘ DROGI 721 NA TERENIE PIASECZNA PODPISANA - PRZEBUDOWA OKULICKIEGO
kliknij, aby powiększyć

Przebudowa ul. Okulickiego w Piasecznie jest pierwszym z trzech etapów zaplanowanych do realizacji inwestycji na drodze 721. Kolejnym etapem będzie budowa nowego przebiegu drogi wraz z obwodnicą Lesznowoli i węzłem S7. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach RPO WM na lata 2014-2020. Ostatnim, trzecim etapem będzie przebudowa 5 km odc. drogi od Piaseczna do Konstancina Jeziorna, na którym aktualnie trwają prace projektowe.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie