Informacje6 października 2016, 18:16,

Reklama w krajobrazie na terenie gminy Piaseczno

Trwają konsultacje społeczne dotyczące ustanowienia zasad umieszczania tablic i urządzeń reklamowych, ogrodzeń i obiektów małej architektury na terenie gminy Piaseczno.

REKLAMA W KRAJOBRAZIE NA TERENIE GMINY PIASECZNO

31 sierpnia 2016 r. Rada Miejska w Piasecznie podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do przygotowania projektu uchwały w sprawie stworzenia zasad określających sytuowanie obiektów małej architektury, tablic, urządzeń reklamowych i ogrodzeń oraz określenia ich gabarytów, standardów jakościowych oraz materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane. - Sukcesywnie porządkujemy tereny gminne i usuwamy z nich nielegalne i nieestetyczne reklamy, narzędziem do rozwiązaniu tego problemu na innych gruntach, także prywatnych może być nowa uchwała, którą zamierzamy przygotować – mówi Daniel Putkiewicz, I zastępca burmistrza.

Aby możliwe było podjęcie uchwały regulującej powyższe kwestie niezbędne jest przeprowadzenie konsultacji społecznych, które uwzględnią różne poglądy na ten temat. - Chcemy poznać zdanie mieszkańców na temat otaczającego ich krajobrazu i reklam w przestrzeni publicznej, pomoże nam to w opracowaniu takich zasad, które odzwierciedlą oczekiwania mieszkańców, respektując też potrzeby przedsiębiorców – wyjaśnia wiceburmistrz.

W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa ankietę, która zawiera 10 pytań o charakterze zamkniętym. W niektórych pytaniach można wskazać więcej niż jedną odpowiedź. Układ pytań nie jest przypadkowy. Odpowiedź na wszystkie pytania zajmuje tylko kilka minut.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie. www.piaseczno.eu/ankiety

Informacje8 października 2016, 18:00,

DKF Uciecha: Szukając Vivian Maier

8 października 2016 roku zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Uciecha". Pokażemy fascynujący dokument "Szukając Vivian Maier", opowiadający prawdziwą historię wybitnie uzdolnionej kobiety, która przez całe życie skrywała przed światem swój talent. Niebawem po jej śmierci przypadkiem odkryto kontener zawierający ponad 100 000 negatywów ze zdjęciami jej autorstwa. Skromna niania z dnia na dzień została uznana za jedną z najważniejszych artystek XX wieku, a światowe galerie ustawiły się w kolejce, by pokazywać jej prace. Kim była Vivian Maier i jaką skrywała tajemnicę?

DKF UCIECHA: SZUKAJĄC VIVIAN MAIER

Prelekcję poprowadzi dr Paulina Kwiatkowska, historyczka i teoretyczka filmu, adiunkt w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Warszawskiej Szkole Filmowej, autorka książki "Somatografia. Ciało w obrazie filmowym", współredaktorka monografii "Nie chcę spać sam. Kino Tsai Ming-Lianga" oraz antologii tekstów "Antropologia kultury wizualnej". Po seansie pogadamy o filmie, napijemy się kawy, zjemy ciastko.

Przeczytaj też: W centrum Góry Kalwarii zostaną wybudowane kamienice. Jak będą wyglądać? [ZDJĘCIA]

Karnet jednorazowy: 10 zł, ulgowy dla uczniów, studentów i seniorów: 7 zł. Miejsce: Kino Uciecha, ul. ks. Sajny 14 w Górze Kalwarii. Koordynatorka DKF: Agata Korczak.