Informacje23 maja 2015, 13:35,

Rejs dookoła Europy Katolickiej Szkoły pod Żaglami

22 maja 2015 r o godz. 10.30 wyruszyli w swój rejs dookoła Europy najaktywniejsi wolontariusze z gminy Prażmów oraz Piaseczno zgłoszeni do I edycji Katolickiej Szkoły pod Żaglami. Zbiórka była na parkingu obok budynku Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Tutaj zaczęła się przygoda z morzem, żaglowcem i samym sobą dla 36 uczestników. Działali przez 2014 rok w wolontariacie, teraz przyszedł czas, by nauczyli się żyć ze sobą.

Rejs dookoła Europy Katolickiej Szkoły pod Żaglami

W rejs wyruszą z Nicei (Francja) 24 maja 2015r o godz. 12.00. Odwiedzą następujące porty: Peurto de Soller (Hiszpania), Portimao (Portugalia), Setubal (Portugalia), Cherbourg (Francja), Bremerhaven (Niemcy).Do Cherbourga, w dniu 13 czerwca 2015r dołączą do załogi dzieci z ośrodka w Łbiskach: Patrycja i Marzena, wraz z opiekunem. Dlaczego właśnie te dzieci? Bo załoga I edycji KSPŻ to wolontariusze, którzy często pomagali niepełnosprawnym. Każdego dnia i w każdych warunkach muszą pamiętać o tym, że zawsze może być ktoś obok, kto potrzebuje pomocy.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Rejs dookoła Europy Katolickiej Szkoły pod Żaglami

Podczas rejsu odbywać się będą normalne zajęcia lekcyjne, z tym że w nietypowych warunkach. Język polski, jęz. angielski, historia i wiedza o społeczeństwie, matematyka i fizyka, biologia i chemia oraz geografia. Lekcja matematyki na pokładzie żaglowca podczas pięknej pogody zapewne będzie pamiętana do końca życia. Takich zajęć doświadczyło nie wielu uczniów. Ogromnie się cieszymy, że dzieciaki z naszego terenu są uczestnikami tego wydarzenia.

Rejs dookoła Europy Katolickiej Szkoły pod Żaglami

Sam projekt I edycji Katolickiej Szkoły pod Żaglami to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie, zarówno pod względem finansowym jak i logistycznym. Wyobraźcie sobie, 4 tygodnie na pełnym morzu, 51 osób (wliczając załogę stałą). Sama żywność niezbędna na rejs to wiele ton rozmaitych produktów. A do tego, trzeba to jakoś dostarczyć do Nicei. Budżet projektu (opłaty za żaglowiec, paliwo, oleje, opłaty portowe, wyżywienie, ubezpieczenie itp.) to dużo ponad 200 000 PLN. Najciekawsze jest to, że formuła projektu opierała się wyłącznie na Sponsorach (firmach i osobach indywidualnych) szczególnie z terenów powiatu Piaseczyńskiego. Przyszły też z pomocą firmy spoza naszego terenu co świadczy o uznaniu dla idei projektu. Promowanie hasła „Zanim zrobisz coś dla siebie, zrób coś dla innych” znalazło uznanie w oczach wielu przedstawicieli świata biznesu. Projekt jest swoistą inwestycją w młodych ludzi.

Rejs dookoła Europy Katolickiej Szkoły pod Żaglami

W imieniu Organizatorów I edycji Katolickiej Szkoły pod Żaglami składamy podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno oraz wszystkich pracowników Urzędu Gminy za pomoc i umożliwienie zrealizowania projektu Katolickiej Szkoły pod Żaglami. Spotkaliśmy na swojej drodze ludzi, którzy nam pomogli!

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=9427
Informacje23 maja 2015, 12:00,

Bajki z Kliszy połączone z Dniem Mamy w Piasecznie

23 maja 2015 roku o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z cyklu Bajki z Kliszy połączone z Dniem Mamy! Wszechnica rodzica ma dla Was moc ciekawych i zaskakujących atrakcji. Wstęp wolny, zapisy pod numerem : 22 716-79-62 lub wszechnica.rodzica@kulturalni.pl Miejsce: Przystanek Kultura, Pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie.

Bajki z Kliszy połączone z Dniem Mamy w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019