Informacje19 września 2012, 00:00,

Recykling daje owoce - zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Piasecznie

22 września 2012 roku odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pt.: RECYKLING DAJE OWOCE. Akcja odbędzie się w godzinach 11.00-16.00 przy sklepie Leroy Merlin, który znajduje się przy ul. Puławskiej 46 w Piasecznie. Akcja polega na zdrowej wymianie zużytego sprzętu na owoce, które organizator dla Was przygotował, dlatego warto przynieść choćby najmniejszą rzecz.

RECYKLING DAJE OWOCE ZBIÓRKA ZUżYTEGO SPRZęTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO W PIASECZNIE

Przynieś stary telewizor, komputer, mikser, monitor, elektronarzędzia, lodówkę lub inne elekroodpady, a otrzymasz pyszne i świeże owoce. Partnerami akcji są Remondis Electrorecycling, Electro - System Organizacja Odzysku oraz Dominik Dobrowolski - ekolog i podróżnik. Elektroodpady należą do grupy niebezpiecznych i nie wolno wyrzucać ich z tradycyjnymi odpadami komunalnymi.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje20 września 2012, 00:00,

Wykład o Witoldzie Skórzewskim w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na wykład prof. Ryszarda Nowickiego z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który przedstawi sylwetkę hrabiego Witolda Skórzewskiego, założyciela Konstancina. Wykład odbędzie się 22 września 2012 roku o godz. 17.00 w Konstancińskim Domu Kultury, przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna.

WYK£AD O WITOLDZIE HR.SKÓRZEWSKIM

Setna rocznica tragicznej śmierci hrabiego Witolda Skórzewskiego, jest okazją do przypomnienia jego życia i działalności. Podczas wykładu zaprezentowane zostaną dzieje rodziny Skórzewskich - jednej z czołowych rodzin arystokratycznych Wielkopolski, której siedziby w Czerniejewie i Lubostroniu były aktywnymi ośrodkami życia politycznego i kulturalnego dawnej Rzeczpospolitej. Wykład realizowany jest w ramach cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna