Informacje1 września 2011, 00:00,

Recykling Czas Zacząć - ekologiczna impreza w Piasecznie

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sita Piaseczno Sp. z o.o., Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna serdecznie zapraszają na ekologiczne rozpoczęcie roku szkolnego: RECYKLING CZAS ZACZ¡ć. W ramach imprezy czeka na mieszkańców wiele atrakcji, w tym rodzinne malowanie, prezentacja ekologicznych środków czystości oraz koncert reggae. Impreza odbędzie się 4 września 2011 roku, rozpocznie się o godz. 12.00 na parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczni i potrwa do godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na niedzielną imprezę w Piasecznie!

Recykling Czas Zacząć - ekologiczna impreza w Piasecznie

Recykling Czas Zacząć w programie:

- malowanie kredą, na kostce, ekologicznych motywów
- rodzinne malowanie na banerach ekologicznych obrazów
- ekologiczne konkursy: krzyżówki, rebusy, kolorowanki, segregacja śmieci, angielski
- malowanie toreb ekologicznych
- EkoSportoEdukacja - program edukacyjny o ochronie środowiska oraz rywalizacji sportowej
- wystawa zdjęć o tematyce ekologicznej
- prezentacja ekologicznych środków czystości
- prezentacja biżuterii i ekologicznych ozdób
- sadzenie drzewka z udziałem dzieci
- pokaz śmieciarki - będzie ją można obejrzeć również od wewnątrz
- koncert muzyki reggae w Ogrodzie - Barze
- kiermasz książek używanych (chętnych prosimy o przyniesienie książek do sprzedaży lub na wymianę)
- zbiórka elektrośmieci

Impreza Recykling Czas Zacząć jest tylko wstępem do całościowego programu edukacyjnego o ochronie środowiska, prowadzonego przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną, finansowanego ze środków gminy Piaseczno. Głównym celem programu jest systematyczne organizowanie działań zmierzających do przyswojenia zachowań racjonalnego gospodarowania zasobami przyrody, kształtowania poczucia odpowiedzialności za otaczające nas środowisko. Działania będą szerokie, ukierunkowane nie tylko na dzieci i młodzież, ale poprzez młode pokolenie na ich rodziców i starsze osoby. Chcemy pokazać, że należy jednoczyć siły i potęgować je we wspólne działanie dla dobra naszego i przyszłych pokoleń. Dużo zabawy, dobrej muzyki oraz trochę pracy umysłowej, a najważniejsze RAZEM! Zapraszamy wszystkich mieszkańców.
autor/źródło: Wiesława Bojanowska - Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna

Informacje1 września 2011, 00:00,

Zapraszamy na koncert LE BLUE w Ogród Bar Piaseczno

OGRÓD Bar Piaseczno zaprasza serdecznie mieszkańców, na niedzielny koncert Piotra Maciaka i Darii Iwan: LE BLUE. Koncert odbędzie się 4 września 2011 roku, start o godz. 18:00. Wstęp wolny! OGRÓD Bar znajduje się przy ul. Zgoda 1a w Piasecznie (przy parkingu, pomiędzy Rynkiem z fontanną, a Parkiem Miejskim - mapa).

KONCERT LE BLUE W OGRÓD BAR PIASECZNO

LE BLUE zespół został założony w roku 1996 przez Piotra Maciaka (gitary elektryczna, akustyczna i klasyczna, aranżacje, lider zespołu) i Beatę Kossowską (harmonijka ustna i śpiew). Ten duet przez wiele lat stanowił trzon grupy. Współbrzmienie gitary oraz harmonijki nadawało swoisty charakter muzyce Le Blue. Zespół w specyficzny sposób łączy w swoim repertuarze rock, jazz i blues z polską muzyką ludową tworząc niepowtarzalny styl. Od marca 2011 roku do zepołu dołączyła nowa wokalistka Daria Iwan. W Ogród Bar wystapi Piotr Maciak (gitary), oraz Daria Iwan (śpiew). Strona zespołu Le Blue: www.leblue.pl Zapraszamy na ich niedzielny koncert w Ogrodzie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno