Informacje3 września 2012, 00:00,

Recykling Czas Zacząć, czyli ekologiczne rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych SITA Piaseczno, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno serdecznie zapraszają na ekologiczne rozpoczęcie roku szkolnego: Recykling Czas Zacząć, które odbędzie się 9 września 2012 roku w godz. 12.00-15.00 na Rynku w Piasecznie. Patronat honorowy objął: Zdzisław Lis Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Serdecznie zapraszamy na niedzielną imprezę w Piasecznie!

RECYKLING CZAS ZACZ¡ć, CZYLI EKOLOGICZNE ROZPOCZęCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Recykling Czas Zacząć program wydarzenia:

- podsumowanie I etapu konkursu: Przedszkolaki segregują odpady - wręczenie wyróżnień,
- Artyści dzieciom -występ artystyczny p. Ewy Kostanciak,
- podsumowanie działalności edukacji ekologicznej w przedszkolach publicznych,
- pokaz wozu śmieciarki Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych SITA Piaseczno,
- konkursy sportowo- ekologiczne,
- malowanie na banerach obrazów ekologicznych,
- ekologia po angielsku - konkursy ekologiczne Szkoły Językowej SPOT,
- punkt wiedzy ekologicznej – rebusy, krzyżówki,
- malowanie toreb ekologicznych,
- Teatr Lalek IGRASZKA,
- występy artystyczne dzieci z przedszkoli Gminy Piaseczno,
- dmuchaniec – zabawy dla dzieci,
- sadzenie drzewka w Parku Miejskim z udziałem dzieci.

Występy artystyczne zapoczątkuje aktorka Ewa Konstanciak, wystąpi również Teatr Lalek „Igraszka” ze spektaklem pokazującym, jak zgubne jest zanieczyszczanie środowiska naturalnego. Na rynku nie zabraknie „punktu wiedzy ekologicznej”, gdzie na uczestników imprezy czekać będą rebusy i krzyżówki. Wiedzę ekologiczną w języku angielskim sprawdzać też będzie Szkoła Językowa SPOT. Swoją postawę wobec ekologii najmłodsi będą mogli wyrazić poprzez malowanie obrazów ekologicznych na torbach i banerach. Atrakcją będzie również pokaz samochodu śmieciarki PUK SITA Piaseczno. Podczas inauguracji podsumowana zostanie działalność edukacji ekologicznej w przedszkolach publicznych oraz wręczone zostaną wyróżnienia I etapu konkursu „Przedszkolaki segregują odpady”. Dzieci z przedszkoli publicznych zaprezentują się we własnych występach artystycznych o tematyce ekologicznej. Symbolicznym zakończeniem imprezy będzie sadzenie drzewka w Parku Miejskim z udziałem dzieci.

Patronat medialny: Kurier Południowy” Piaseczno, ITV Piaseczno, Gazeta Piaseczyńska, Serwis Internetowy Okolica 24.net, Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego powiat-piaseczynski.info, Radio Mazowsze, gazeta Nad Wisłą. Partnerzy: Piotr Kandyba, Przystanek Kultura, SPOT Piaseczno Szkoła Języków Obcych, SKLEP –KORALE biżuteria, rękodzieło, Nadleśnictwo Chojnów, Restauracja Fryderyk, KS X-Fight Piaseczno, ZHP Hufiec Piaseczno, Art Manus haft artystyczny.
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna

Informacje1 września 2012, 00:00,

KONCERT BIG BANDU RONDO KONSTANCIN

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert znanego wszystkim Konstancińskiego Big Bandu, który odbędzie się 2 września 2012 roku i rozpocznie się o godz. 16.00. Miejsce: Amfiteatr na terenie Parku w Konstancinie-Jeziornie. Podczas koncertu zespół wykona przeboje muzyki dixielandowej, ponadto koncertowi będzie towarzyszył pokaz tańca rock&roll. Zapraszamy na niedzielny koncert Big Band Rondo Konstancin.

KONCERTY LETNIE W KONSTANCINIE

Big Band Rondo Konstancin - zespół powstał w 2003 roku, początkowo jako orkiestra dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie, jednak ostatecznie przyjął formułę big bandu oraz nazwę Big Band Konstancin. Lata 2003 - 2005 to okres intensywnych prób, doboru repertuaru i składu osobowego. Pierwsze występy to rok 2005 i koncerty w Konstancińskim Parku Zdrojowym, jak również udział w lokalnych uroczystościach okolicznościowych. Członkowie orkiestry to zawodowi muzycy z dużym stażem i doświadczeniem artystycznym w najlepszych zespołach reprezentacyjnych i estradowych, grający na wielu instrumentach, co pozwala na modyfikację składu instrumentalnego w zależności od potrzeb, rodzaju i charakteru muzyki.

Pod względem repertuaru orkiestra jest wszechstronna. Wykonuje muzykę marszową, patriotyczną, religijną, znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej, światowe przeboje klasyki big bandu oraz dixieland. Posiadamy profesjonalne nagłośnienie i własne stroje. Orkiestra bierze udział we wszystkich uroczystościach i festynach okolicznościowych na terenie gminy, zaś w sezonie letnim koncertuje w Konstancińskim Parku Zdrojowym. Występowaliśmy w wielu miastach Polski i dwukrotnie w Czeskich Hranicach.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna