Informacje10 kwietnia 2016, 18:00,

Recepta Gagrancjana na podstawie Cyberiady Lema w Piasecznie

10 kwietnia 2016 roku o godz. 18.00 będzie można obejrzeć spektakl Recepta Gagrancjana na podstawie Cyberiady Lema, w wykonaniu Teatru CHACHAHIHIHEHE Trurl i Klapaucjusz, dwaj wszechświatowej sławy wynalazcy, rywalizują że sobą w konstruowaniu maszyn rozumnych. Przygoda zawiodła ich na planetę króla Megieryka i królowej Potworii, gdzie zostali zmuszeni do zastosowania słynnej recepty Gargancjana. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Zapraszamy na spektakl Recepta Gagrancjana.

Recepta Gagrancjana na podstawie Cyberiady Lema

Informacje10 kwietnia 2016, 16:00,

Bajki Tańczącej Papai Festiwal Sztuki Opowiadania Bajkowy Świat

W ramach Festiwalu Sztuki Opowiadania BAJKOWY ŚWIAT zapraszamy na bajkowy program BAJKI TAŃCZĄCEJ PAPAI. Wydarzenie odbędzie się 10 kwietnia 2016 roku w godz. 16:00 - 18:30 Miejsce: Muzeum Bajek Baśni i Opowieści ul. Diamentowa 8, Czarnów gm. Konstancin-Jeziorna. Występują: Alassane Baguian i Michał Malinowski. Rezerwacje: muzbajek@wp.pl lub 509 454 871 Impreza organizowana jest przez Towarzystwo Muzyczne im. K.Wiłkomirskiego, a możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu Piaseczyńskiego.

Bajki Tańczącej Papai Festiwal Sztuki Opowiadania Bajkowy Świat

Wystąpi jeden z najlepszych opowiadaczy Alassane Baguian dit Petit Menteur - czarodziej słowa z Burkina Faso. To jeden z najbardziej utalentowanych młodych opowiadaczy na kontynencie afrykańskim. W jego historiach są zakodowane wielopokoleniowe mądrości ludów Afryki zachodniej. Sam pochodzi z Ouagadougou stolicy Burkina Faso z plemienia Mossi, jednego z najliczniejszych w tamtym regionie. Alassane miał styczność ze sztuką griotów przez "krew" - jest więc prawowitym jeliya - mistrzowie słów i muzyki. Odziedziczył zdolności po dziadkach i obecnie utrzymuje się z regularnych występów w różnych częściach świata. Dzięki zaskakującej bystrości, refleksowi i błyskotliwości opowiadania przylgnął do niego przydomek "Petit Menteur" (z fr. "Mały kłamczuszek"). Jego opowieści to nie tylko słowa, ale barwny, głośny, dynamiczny spektakl, pełen gestów, muzyki i tańca. Allasan podczas swoich wystąpień gra na tradycyjnych instrumentach: bębnach, ksylofonie czy korze - afrykańskiej lutni. Tańczy, śpiewa w trzech rdzennych afrykańskich językach, a publiczność jak zahipnotyzowana powtarza wraz z nim kilka słów refrenu. Jego żywa interpretacja tradycyjnych, ale i uniwersalnych motywów nadaje im zupełnie nowy wymiar. Porywa słuchaczy nawiązując z nimi od pierwszych wypowiedzianych słów niesamowitą więź. Nawet prosta opowieść o trzech kózkach jest w stanie wywołać silne emocje i sprowokować publiczność do żywej reakcji i wspólnego śpiewu.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie