Informacje24 sierpnia 2008, 00:00,

Rebelia Sztuki warsztaty fotograficzno artystyczne Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno oraz Grupa Artystyczna Rebelia Sztuki serdecznie zapraszają młodzież od 15 roku życia, na warsztaty fotograficzno - artystyczne: REBELIA SZTUKI, które odbędą się w dniach od 25 do 29 sierpnia 2008 roku. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 25.08.2008 r. godz. 9:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp na warsztaty jest wolny. Liczba miejsc ograniczona. Współorganizatorami warsztatów są Piekut Development oraz Klub Kino Piaseczno.

Rebelia Sztuki warsztaty fotograficzno artystyczne w Piasecznie
kliknij, aby powiększyć plakat Rebelii Sztuki

Rebelia Sztuki 2008 to warsztaty fotograficzno - artystyczne, które obejmują: zajęcia z rysunku, fotografii portretowej i makro, grafiki komputerowej. Ponadto odbędą się ćwiczenia z lepienia z gliny, teatru, kuglarstwa. Gościem specjalnym warsztatów, będzie znany amerykański malarz i profesor architektury Frederick J. Bidigare, który poprowadzi zajęcia z malarstwa. Dokładny plan i więcej informacji na temat warsztatów fotograficzno artystycznych Rebelia Sztuki, znajdziecie na stronie internetowej warsztatów: rebeliasztuki.wordpress.com Serdecznie zachęcamy młodzież do skorzystania z warsztatów fotograficzno - artystycznych w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje21 sierpnia 2008, 00:00,

Rozmowy o Parku pomiędzy Starostwem a Gminą Piaseczno

Park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie, nadal oczekuje na rozpoczęcie prac. Otrzymałem informację od Pana Daniela Putkiewicza (Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwoju Gminy Piaseczno), że odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli gminy Piaseczno i starostwa powiatu piaseczyńskiego. Podczas spotkania, zaproponowano podsumowanie wspólnych prac nad koncepcją zagospodarowania Parku, w formie protokołu uzgodnień podpisanego przez przedstawicieli gminy i powiatu. Ustalono, że na kolejnym spotkaniu w starostwie zostanie przygotowany wyżej wymieniony dokument.

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego potwierdziło, że z uwagi na stan prawny terenu na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów, powiat może przekazać teren Parku w użyczenie maksymalnie na okres trzech lat. Przedstawiciele gminy Piaseczno stwierdzili, że to krótki okres, który może uniemożliwiać przeprowadzenie kosztownych inwestycji. Bez tych inwestycji, nie uda się sprostać oczekiwaniom mieszkańców względem Parku Miejskiego w Piasecznie. Ustalono, że Starostwo Powiatu wystąpi do Wojewody Mazowieckiego, o potwierdzenie na jaki okres czasu można przekazać gminie teren Parku, biorąc pod uwagę obecny stan prawny. Podkreślono, że sprawa zwrotu majątku lub odszkodowania dla byłych właścicieli, około pół roku temu po raz kolejny wróciła do Wojewody Mazowieckiego i nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

Po dyskusji między przedstawicielami Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego i Gminy Piaseczno - ustalono, że na podstawie informacji otrzymanych od powiatu - gmina przygotuje wstępną wycenę pozyskania mieszkań dla lokatorów z terenu Parku. Ponadto gmina Piaseczno, przygotuje wstępne zestawienie kosztów modernizacji parku, które zostanie przedstawione odpowiedniej Komisji Problemowej Rady Miejskiej. Wkrótce odbędzie się, kolejne spotkanie władz gminy Piaseczno i powiatu piaseczyńskiego.

Osoby, które są zainteresowane poprzednimi newsami, na temat Parku w Piasecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami: Park w Piasecznie gmina Piaseczno swoje a Starostwo swoje (2008-07-07), Komisja ma uwagi do koncepcji zagospodarowania Parku (2008-03-30), Koncepcja zagospodarowania Parku w Piasecznie (2008-02-27), Koncepcja zagospodarowania Parku przy Chyliczkowskiej (informacja ze zdjęciem koncepcji z gazety Nad Wisłą, z dnia: 2008-02-22), Park Piaseczno co i jak piszczy w trawie Parku (2007-11-13), Park Miejski Piaseczno propozycje zagospodarowania (2007-07-13), Komisja Zagospodarowania Parku Miejskiego w Piasecznie (2007-06-29), spierają się zamiast odnowić Park Miejski w Piasecznie (2007-06-17), oraz planują odnowić park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie (2007-04-12). Jeżeli macie jakieś uwagi na ten temat, to zapraszam do skomentowania informacji lub do rozmowy na naszym forum e-mieszkańców: Park w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno